61
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń289
  • Odpowiedzi56
  • Ocen na +9
61 ppt ?

Jak myślisz gdyby w latach 30 istniała PO , to Hitler nie doszedłby do władzy . (57)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jak myślisz gdyby w latach 30 istniała PO , to Hitler nie doszedłby do władzy .

Napisał(a): ~qwerty -

tom100 Gdyby istniała PO w czasach 30. to Tusk oddałby Polskę Hitlerowi bez jednego strzału już w 2 roku rządów..
I może byśmy nie wyszli na tym tak źle, bo mielibyśmy bardzo silnego sojusznika.
A gdyby PIS rządził Polską w latach 30-tych ubiegłego wieku, to tak jak dzisiaj mielibyśmy przeciw sobie całą Europę! I w obliczu wojny wszyscy by nam zgodnie dopieprzyli. Gdzie byśmy wtedy utworzyli rząd na uchodźstwie? Chyba jedynie w bratnim San Escobar. A po wojnie zwycięzcy i przegrani znowu rozebraliby nas na kawałki, i żadne kraj by się temu nie sprzeciwił.
INTERIA.PL

Re: Jak myślisz gdyby w latach 30 istniała PO , to Hitler nie doszedłby do władzy .

Napisał(a): ~Gośśśka -

~zupaogonowa Ja myślę, że tylko SLD się nadaje do rządzenia i pani Ogórek na prezydenta RP.
Szefem MON Jurek Dziewulski.
SLD już rządziło.
Zaczęło nieźle, a skończyło tak jak PO.
Chciałbyś powtórki z rozrywki?

Ale Ogórek mogłaby zostać premierem. W głowie ma pewnie tyle samo co Szydło, czyli bardzo niewiele, lecz przynajmniej można z przyjemnością na nią popatrzeć.

Napisał(a): ~YyYy -

~zupaogonowa Uważam, że temat jest idiotyczny.
Jak można wymyślać taką karkołomną tezę?
Jak widać można.
Można podywagować sobie na dowolny temat.
Np. o tym co by było, gdyby Osama Bin Laden został prezydentem USA. :-)

Napisał(a): ~zupaogonowa -

~Gośśśka
~zupaogonowa Ja myślę, że tylko SLD się nadaje do rządzenia i pani Ogórek na prezydenta RP.
SLD już rządziło.

Ale Ogórek mogłaby zostać premierem. W głowie ma pewnie tyle samo co Szydło, czyli bardzo niewiele, lecz przynajmniej można z przyjemnością na nią popatrzeć.
Gdyby chodziło o wygląd to ja bym wolała Marzenę Słupkowską na premiera.
Na prezydenta wtedy bym dała Joanne Senyszyn, bo ona by zakrakała każdego innego z Merkel włącznie.

Napisał(a): ~Gostek -

tom100
~Torren
tom100 Gdyby istniała PO w czasach 30. to Tusk oddałby Polskę Hitlerowi bez jednego strzału już w 2 roku rządów..
Czyli Tusk postąpiłby jak marszałek Piłsudski, który Hitlera szanował, który miał z nim całkiem dobre układy, i który zamyślał o wspólnym oporze Niemiec i Polski przeciwko ludom wschodu.
Nie jak Marszałek Piłsudski, tylko tak jak TUSK zwykle POstępuje czyli oddaje Niemcom naszą suwerenność, a Niemcy go za to nagradzają i promują.
Jak na razie, to nie Tusk, ale PIS oddał Polskę Niemcom, bardzo skutecznie jednocząc całą Unię Europejską przeciwko nam.

Napisał(a): taie -

Raczej poczytaj o sytuacji w Europie po I WŚ o upokorzeniu Niemiec przez UK i Francję o ogólnoświatowym kryzysie o beznadziei "ciemnego ludu" w Rzeszy a później wymyślaj "historię alternatywna"
do wygrania demokratycznych wyborów przez Adolfa najwięcej przyczyniła się polityka tamtych mocarstw.

Napisał(a): Marduk1986 -

~qwerty
Marduk1986
~quwerty
Zbysiunio
jonobokto Zniknęli by jeszcze szybciej niż czerwoni to zależało by od ich programu.NSDAP nie była partią kompromiso skłonną tylko twarda dyktatura.Wyeliminowali wszystkich.
Czyli mamy obecnie opcje podobne do NSDAP i do tego 500+ czy może nam grozić powtórka lat 30 tych
Bez przesady.
PIS trochę pokrzyczy, trochę namiesza, popsuje państwo, napasie swych Misiewiczów przy korycie, ale za 2,5 roku Naród da im czerwoną kartkę.
Oby ich następcy byli lepsi od PO i od PISU.
Ale kim oni będą???
Na razie bardzo trudno to przewidzieć.
Nie ma następców,jakoś nie widzę żeby to był Ruch Kukiza albo Nowoczesna,to jedna banda.Może wróci PO,czyli nadal będziemy tkwić w bagnie
Doskonale już wiemy czym jest PO i czym jest PIS.
Jeśli stale będziemy głosować na ten badziew, to w kółko będziemy mieli w kraju syf.

Na razie jeszcze nie widać siły politycznej, na którą warto postawić.
W każdym razie jako Naród musimy mieć tą świadomość, że jeśli znów postawimy na tych którzy trzęsą krajową polityką od 15 lat, to na pewno nic się dla Polski nie zmieni na lepsze.
Nie wszyscy wiedzą,ale oni albo głupi,albo opłaceni :)

Napisał(a): Zbysiunio -

~zupaogonowa Uważam, że temat jest idiotyczny.
Jak można wymyślać taką karkołomną tezę?
A moze to nie temat idiotyczny , a raczej brak wyobrażni o zagrozeniach nie pozala tobie na odpowiedz . Ale to normalka dla ludzi pozbawionych możliwości samodzielnego myślenia .

Napisał(a): ~Gośśśka -

~zupaogonowa
~Gośśśka
SLD już rządziło.

Na prezydenta wtedy bym dała Joanne Senyszyn, bo ona by zakrakała każdego innego z Merkel włącznie.
Marzena Słupkowska to jakaś bezmózga prezentereczka telewizyjna.
Lecz kto wie?
Może lepiej sprawdziłaby się na czele naszego rządu, niż obecne bezmózgi?

Senyszyn trzeba by najpierw zrobić operację na struny głosowe.
Bo ona nie mówi, lecz skrzeczy, więc nikt jej nie słucha, a zamiast tego każdy pęka ze śmiechu na odgłos dźwięków jakie wydaje jej paszcza.

Napisał(a): Lilith1 -

~zupaogonowa
~Gośśśka
SLD już rządziło.

Z Cejrowskim nie dała rady. Poza tym babsko ma bardzo wąskie horyzonty i jedynym atutem pozostaje ten skrzekliwy głos.
Tytuły naukowe, szlacheckie i inne cuda nie trudno znaleźć na bazarku.

Napisał(a): ~zupaogonowa -

taie Raczej poczytaj o sytuacji w Europie po I WŚ o upokorzeniu Niemiec przez UK i Francję o ogólnoświatowym kryzysie o beznadziei "ciemnego ludu" w Rzeszy a później wymyślaj "historię alternatywna"
do wygrania demokratycznych wyborów przez Adolfa najwięcej przyczyniła się polityka tamtych mocarstw.
Polacy nie brali w tym udziału?

Napisał(a): taie -

~quwerty
Zbysiunio
jonobokto Zniknęli by jeszcze szybciej niż czerwoni to zależało by od ich programu.NSDAP nie była partią kompromiso skłonną tylko twarda dyktatura.Wyeliminowali wszystkich.
Czyli mamy obecnie opcje podobne do NSDAP i do tego 500+ czy może nam grozić powtórka lat 30 tych
Bez przesady.
PIS trochę pokrzyczy, trochę namiesza, popsuje państwo, napasie swych Misiewiczów przy korycie, ale za 2,5 roku Naród da im czerwoną kartkę.
Ale kim oni będą???
Ja na razie nie widzę nawet tej "przysłowiowej pierwszej jaskółki "
PO której jedynym programem jest walka z PiS
Nowoczesna ale Rysiu psuje jej opinię
Kukiz który sam nie wie co chce - (chciałby zjeść ciastko i je mieć nadal)
PSL dobre na przyczepkę ?
Marnie to widzę.

Napisał(a): ~qwerty -

taie
~quwerty
Zbysiunio
Bez przesady.
Ale kim oni będą???
Ja na razie nie widzę nawet tej "przysłowiowej pierwszej jaskółki "
PO której jedynym programem jest walka z PiS
Nowoczesna ale Rysiu psuje jej opinię
Kukiz który sam nie wie co chce - (chciałby zjeść ciastko i je mieć nadal)
PSL dobre na przyczepkę ?
Marnie to widzę.
No niestety na ten moment tak to właśnie wygląda.
Na szczęście jest jeszcze 2,5 roku.
Przez ten czas PIS tak dokręci śrubę i tak zepsuje państwo, że opozycja albo wyginie, albo się zjednoczy. W końcu jednak ujawni się jakiś idol czy przywódca, na którego będzie warto postawić.

Napisał(a): jonobokto -

Zbysiunio
Jedna rzecz jest godna uwagi w tym naszym- ,,co by gdyby,, .Przede wszystkich Niemcy cały czas są socjalistami .NSDAP( Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) była partią socjalistyczną ,no nie tylko, ale..Pani Merkel też jest socjalistka( i to ze starej komuny) ,córka pastora ,Przewodnicząca FDJ do spraw kultury Wolna Młodzież Niemiecka (Freie Deutsche JugenD).Dlatego z polskimi post komuchami SLD dobrze się kombinowało.Na dzień dzisiejszy jest tych komuchów teoretycznie mniej.Tak można by sądzić a mnie się wydaje że komuna nadal pociąga za sznurki.Wracając do nieszczęsnego 500+-Adolf tez zadbał o politykę pro rodzinną.Ten socjal działa do dziś nie zmieniony.Reasumując -jakieś podobieństwo jest.Ale to jest tylko ...co by gdyby.. .Pozdrawiam
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak myślisz gdyby w latach 30 istniała PO , to Hitler nie doszedłby do władzy .