12
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń66
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +1
12 ppt ?

jak nauczyć psa czystości? (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

jak nauczyć psa czystości?

Napisał(a): misia123 -

Cześć po raz kolejny! Czy macie jakieś patenty na naukę psiaka czystości? Mam zwierzaka od dwóch tygodni, to mój pierwszy piesio, nigdy wcześniej nie miałam zwierzaka domowego (no, poza rybkami). Jak mogę nauczyć psa czystości? Teraz sika , gdzie mu się podoba i kompletnie nie podoba mu się (?) jego legowisko przygotowane przeze mnie. Co robić? Poradźcie coś
INTERIA.PL

Re: jak nauczyć psa czystości?

Napisał(a): ~radas -

Musisz wyprowadzac go o stalych porach o ile z nim wychodzisz jesli zrobi ci kupke lub siusiu w domu najlepiej go lekko skarcic powiedziec nie wolno itp.. mysle,ze powinnas kupic sobie ksiazke o psach poczytac wiecej w internecie jesli chodzi o kwestie poslania moze byc cos co mu nie odpowiada najlepiej takie legowisko wyscielic kocykiem lub poszewka od poduszki moze daj to legowisko w takie miejsce gdzie lubi przebywac i koniecznie daj mu tam cos co lubi np gryzak zabawke itp.. wychodz z nim na spacerki o stalych porach troszke cierpliwosci i dyscypliny psy sa bardzo madre

Napisał(a): Justyna260 -

W jakim wieku jest piesek? czy już jest zaszczepiony przeciwko chorobom zakaznym? Jeśli nie, to nie wolno wychodzić z nim na dwor, bo może złapać nosówkę od starych, chorych psów. Ta choroba jest śmiertelna.
Co do problemu, który sygnalizujesz w poscie, odpowiadam - zaopatrz się w aptece w podkłady higieniczne. To takie płachty x chłonnej waty o rozmiarze 50 x 40 cm. Kapnij kilka kropelek na podkład i daj do powąchania pieskowi. Kiedy widzisz, ze piesek kręci się i szuka imiejsca, aby się załatwić, zanos go na podkład, a kiedy zrobi tam siusiu, pochwal. Jeśli piesek jest inteligentny, po 2-3 dniach załapie.
Co do posłania - to mały psiak, który najlepiej czuje się w towarzystwie opiekuna. Najpewniej chce spac z tobą. Jeśli jednak raz mu pozwolisz, trudno będzie ci oduczyć pieska. Dlatego proponuję, zamiast fajnego posłania, na początek umieszczaj pieska w wysokim pudle, z którego nie wyjdzie. W nocy, niestety, będziesz musiała wstawac do pieska, jak do dziecka, żeby go "wysadzic" Cierpliwosci!

Napisał(a): Laila44 -

W aptece kupisz podkłady rozmaitej wielkości robione z tego "czegoś" jak pampersy.Taką matę możesz wykorzystać do momentu aż będzie za bardzo śmierdzieć i nie przyjmie już więcej sików.Śmierdzieć trochę musi bo psina będzie czuć to że tam ma miejsce do sikania.Matę połóż najlepiej w przedpokoju i z początku miej oko na psa i jak zaczyna sikać to weż go powoli i postaw na macie, jak siknie na nią raz i drugi to zrozumie że tam ma sikać.Dopóki nie ma całego kompletu szczepień to nie wychodż z nim na dwór.Ze szczeniaczkiem trzeba i 5x na dzień wychodzić, potem ok.4 -5 msc. uczyć wychodzić 3x.Maty nie wykładać bo od tego jest dwor i spacer.Jeśli nie uda Ci się postawić go na matę to zmocz trochę matę w jego sikach i połóż na podłogę-tym śliskim na dół, mały poczuje siki.Powodzenia.

Napisał(a): misia123 -

Justyna260 W jakim wieku jest piesek? czy już jest zaszczepiony przeciwko chorobom zakaznym? Jeśli nie, to nie wolno wychodzić z nim na dwor, bo może złapać nosówkę od starych, chorych psów. Ta choroba jest śmiertelna.
Co do problemu, który sygnalizujesz w poscie, odpowiadam - zaopatrz się w aptece w podkłady higieniczne. To takie płachty x chłonnej waty o rozmiarze 50 x 40 cm. Kapnij kilka kropelek na podkład i daj do powąchania pieskowi. Kiedy widzisz, ze piesek kręci się i szuka imiejsca, aby się załatwić, zanos go na podkład, a kiedy zrobi tam siusiu, pochwal. Jeśli piesek jest inteligentny, po 2-3 dniach załapie.
Co do posłania - to mały psiak, który najlepiej czuje się w towarzystwie opiekuna. Najpewniej chce spac z tobą. Jeśli jednak raz mu pozwolisz, trudno będzie ci oduczyć pieska. Dlatego proponuję, zamiast fajnego posłania, na początek umieszczaj pieska w wysokim pudle, z którego nie wyjdzie. W nocy, niestety, będziesz musiała wstawac do pieska, jak do dziecka, żeby go "wysadzic" Cierpliwosci!

Dziękuję za rady! Już kupiłam te maty
Piesek ma dwa miesiące, jeszcze maluch
« Wróć do tematów
Do góry strony: jak nauczyć psa czystości?