30
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +4
30 ppt ?

Jak obliczyć zużycie paliwa (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak obliczyć zużycie paliwa

Napisał(a): ~malinowska -

Powiedzcie mi jak obliczyć zużycie paliwa? Przez długi czas miałam przyjemność jeździć samochodem na gaz, więc nie wiem czy to będzie tak samo? Poza tym czy to możliwe, żeby samochód za każdym razem zużywał inną ilość paliwa? Chciałabym się tez dowiedzieć jak obliczyć zużycie paliwa w samochodzie który dopiero chciałabym nabyć. Czy to jest możliwe? Nie wiem czy można ufać sprzedawcy w zapewnienia.
INTERIA.PL

Re: Jak obliczyć zużycie paliwa

Napisał(a): dexterek -

Ja bym raczej brał z przymrużeniem oka to, co mówią sprzedawcy. Co do obliczenia zużycia paliwa w samochodzie, którym się jeździ to prosta sprawa. Wiemy ile bak pomieści konkretnego paliwa. Jeździmy do końca i sprawdzamy ile zrobiliśmy kilometrów na pełnym baku. Jedynie trzeba wziąć pod uwagę, że różnice w spalaniu na pewno będą w zależności od tego czy jeździmy po mieści w korkach czy trasą szybkiego ruchu.

Napisał(a): ~qwerty -

Wlewasz do baku paliwodo momentu aż będzie pełny albo gdy pistolet którym nalewasz sam zamknie przepływ paliwa. Notujesz ile paliwa wlałaś i jeździsz. Po przejechaniu ze choć ze 100 kilkadziesiąt kilometrów jedziesz na stacje paliw najlepiej pod dystrybutor z którego tankowałaś wcześniej i nalewasz paliwo tak jak poprzednio. Notujesz ilość przejechanych kilometrów i ilość zatankowanego paliwa. Dzielisz ilość paliwa przez przejechane kilometry i mnożysz wynik przez 100. Otrzymujesz ile auto spaliło paliwa w przeliczeniu na 100 kilometrów.

Napisał(a): ~ddD -

~qwerty Wlewasz do baku paliwodo momentu aż będzie pełny albo gdy pistolet którym nalewasz sam zamknie przepływ paliwa. Notujesz ile paliwa wlałaś i jeździsz. Po przejechaniu ze choć ze 100 kilkadziesiąt kilometrów jedziesz na stacje paliw najlepiej pod dystrybutor z którego tankowałaś wcześniej i nalewasz paliwo tak jak poprzednio. Notujesz ilość przejechanych kilometrów i ilość zatankowanego paliwa. Dzielisz ilość paliwa przez przejechane kilometry i mnożysz wynik przez 100. Otrzymujesz ile auto spaliło paliwa w przeliczeniu na 100 kilometrów.
A co Ciebie obchodzi ile paliwa wlewasz żeby mieć pełny bak. Istotna jest ilość przy ponownym laniu do pełna i ilość przejechanych kilometrów.

Napisał(a): ~Los Endos -

Wlewasz do pełna, zerujesz licznik i jeździsz. Przy kolejnym tankowaniu znów wlewasz do pełna. Z paragonu odczytujesz, ile wlałeś litrów. Liczbę litrów mnozysz przez 100 i dzielisz przez liczbę przejechanych km, otrzymujsz zużycie w litrach na 100 km. Przykład: przejechałeś 750 km, zatankowałeś 47,35 l. Wykonujesz oiliczenie: 47,35 * 100 / 750 = 6,31.

Napisał(a): ~Obserwatori -

każde tankowanie będzie miało inny wynik. Zużycie paliwa to złożenie bardzo wielu czynników razem i podawanie jakichś sztywnych liczb wynika z niewiedzy, a raczej z ignorancji... Można podać od do w mieście i od do na trasie.

Napisał(a): ~zagłoba sum -

Nie ma innego sposobu, jak nalać "po korek", przejechac kilkadziesiąt lub chocby kilka kilometrów i ponownie nalac "po korek" , najlepiej z tej samej pompy. Oczywiscie, są warianty: na rozgrzanym silniku, na zimnym, jazda miejska, mieszana itp. Te wszystkie laboratoryjne testy to zwykla sciema, robiona przeważnie w warunkach idealnych: rozgrzany silnik, dobre warunki drogowe, prędkosc ok. 60km/h, teren równy etc.

Napisał(a): ~wlom -

wczoraj kupiłem CNG do Opla w cenie 3,51 /M3 -tydzień temu był 3,46 zł/m3 no jak w tej polsze jest z tą proekologią.zamiast wspierać rząd wali po łebie tych co za tą ekologią Nic minister zapewne mi robaczkowi nie powie ale ......

Napisał(a): ~ble -

Genialne - pierwszy pomiar skończy się holowaniem albo dowożeniem paliwa :)
Trzeba raczej zatankować do pełna, wyzerować licznik dziennego przebiegu, po przejechaniu kilkuset kilometrów zatankować znów do pełna - to tankowanie podzielone przez "próbny" przebieg da średnie zużycie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak obliczyć zużycie paliwa