92
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +13
92 ppt ?

Jak odstraszyć osy (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak odstraszyć osy

Napisał(a): ~Norbi0 -

Witajcie, drodzy forumowicze. Dziś wieczór, kiedy chciałem zaprowadzić samochód do garażu na tylnej ścianie mojego blaszanego garażu zauważyłem 2 małe kokony. Wydaje mi się, że to osy próbują zrobić sobie na moich włościach gniazdo. Zna ktoś jakiś sposób jak odstraszyć osy samodzielnie w bezpieczny sposób? Widziałem kilka preparatów w internecie ale nie wiem czy faktycznie mają jakąś skuteczność i czy czasem nie sprowokuje ich do ataku. Może ktoś już testował jakieś preparaty i może mi coś podpowiedzieć? W gniazdach raczej są szkodniki.
INTERIA.PL

Re: Jak odstraszyć osy

Napisał(a): ~wax -

proponuje moj sposob odkurzacz rura przedłuzona i ssawka niezaszeroka tak tepie osy wciagan co roku kilka siedlisk i to naprawde duzych + szerszenie taksamo wytepiłem na działce bo france zjadaja owoce i dokuczajajak wpadna do odkurzacza to juz niewyjda i zdychaja

Napisał(a): ~PP66 -

~wax proponuje moj sposob odkurzacz rura przedłuzona i ssawka niezaszeroka tak tepie osy wciagan co roku kilka siedlisk i to naprawde duzych + szerszenie taksamo wytepiłem na działce bo france zjadaja owoce i dokuczajajak wpadna do odkurzacza to juz niewyjda i zdychaja
Dobry pomysł ale jeszcze lepiej na koniec przystawić rurę do wydechu najlepiej Trabanta! P. S. Komar 3 też może być.

Napisał(a): ~gościu gościu -

A ja bym sugerował pozostawienie ich w spokoju. Przyzwyczają się do zapachu domowników i nie będą na was reagować dosłownie. Za to jak jakiś obcy, nieporządany się do garażu zakradnie, może go czekac naprawdę niemiła niespodzianka. Naprawdę, sam mam doświadczenia z osami, nawet mimo tego że jestem alergikiem ( więc w grupie zwiększonego ryzyka skutkami po potencjalnym ukąszeniu ) nie spanikowałem i dłuuugo żyły sobie one obok mnie, nie wyrządzając dosłownie żadnej szkody. Zadomowiły się 2 x w kominku z którego często korzystałem grillując etc, więc kontakt był naprawdę bliski. Polatały wokół i odlatywały, stwierdziwszy że nie ma żadnego zagrożenia. Po jakimś czasie gniazdo opustoszeje samo.

Napisał(a): ~miszkqa -

Ja miałem problem z osami które robiły sobie gniazda pod sidingiem i w skrzynce na listy. Kupiłem gaśnicę na osy i szerszenie Bross . po aplikacji na gniazdo w parę sekund leży pokot martwych os szerszeń potrzebuje około 30 sekund ale i tak nie ma szans.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak odstraszyć osy