116
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi57
  • Ocen na +0
116 ppt ?

Jak powiedzieć dziecku że tatuś odchodzi bo ma kochankę? (58)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jak powiedzieć dziecku że tatuś odchodzi bo ma kochankę?

Napisał(a): gość -

Ja swojej wytlumaczylam, ze jej tata ma uszkodzony mózg, i bardzo chcialby byc z nami, ale jego choroba na to nie pozwala.
Wlasciwie, to nawet nie jest klamstwo, facet musi byc chory psychicznie, zeby rzucac spokojne zycie rodzinne. A kto zareczy, ze z tamta bedzie dluzej niz z nami? Co zrobil raz, zrobi wiele razy.. Tak to juz jest. Tamta tez rzuci po jakims czasie: nie buduje sie szczescia na czyjejs tragedii. Jak to nazwac? Choroba psychiczna albo niedorozwojem mózgu.
INTERIA.PL

gość OJCOWIE POZOSTAWIAJA ...MATKI ALE NIE DZIECI -- POZWALAC SIE OJCA WIDYWAC Z DZIECKIEM - NIE GADAC NA OJCA ZLE - Z CZASEM MATKI SOBIE ZYCIE ULOZA ODNOWA ..WIEC NIE ZABRANIAC WIDYWANIA SIE OJCA Z DZIECMI.
A kto tu czegokolwiek zabrania,tu chodzi o to jak to powiedzieć dziecku!!!! Czytaj tekst ze zrozumieniem.

Wasze sprawy musicie rozwiązać sami, dziecka w to się nie miesza.
Dziecku należy wytłumaczyć (stosownie do wieku), że to nie jej wina (dzieci często niestety obarczają się same).
Dzieci różnie reagują- może być pomocny zaufany, profesjonalny psycholog.
To wy się rozwodzicie ze sobą, nie z dzieckiem.
To, że wy nie będziecie już razem, nie znaczy że on nie będzie dobrym tatą- jeżeli był, to pewnie będzie nim nadal i dziecko będzie czuło się szanowane oraz nadal kochane, a jeżeli nie poświęcał czasu swemu dziecku, to z pewnością po rozstaniu też nie będzie chciał.
Co więcej- zawsze znajdzie wymówkę, by tego nie robić. Zobaczysz, jak będzie.
Często facet nie daje sobie rady po rozstaniu i dziecko też na tym niestety cierpi.
Poziom człowieka ukazuje się wtedy, gdy się z kimś rozstaje.
Zróbcie to kulturalnie i z godnością, dla was samych i dziecka.
Ktoś

agniecha1111 Może mąż niech sam to załatwi przecież to on odchodzi od was to dlaczego ciężkie tematy mają spadać na Ciebie
też jestem tego zdania.. ja powiedziałabym mu , ze ma jej to wytłumaczyc przeciez to on cos ZMIENIA TY nie.. ty tego nie chcesz tez nie rozumiesz powodów.. niech wam to obu wytłumaczy czemu jego miłosc tak trwa krótko..mysle ze nie ma co wyreczac faceta.. i nie wolno mu zabraniac widywac dziecko wrecz przeciwnie.. obowizki rodzicielskie niby czemu maja spadac tylko na CIEBIE... MOZE GO ZBYT WYRECZAŁAS W WYCHOWYWANIU.. moze miał za duzo czasu ..skoro miał czas na kochanke..

Wszystkim zdradzającym życzę wszystkiego najgorszego. Niech ojciec wyjaśni dziecku całą sytuację, on jest sprawcą, niech ponosi tego konsekwencje. Rozmowa powinna się odbyć przy matce, bo nie wiadomo czy tatuś zdrajca, za to co zrobił, nie będzie chciał zrzucić odpowiedzialności na żone

brynka niech mąż sam z nią porozmawia niech poniesie konsekwencję swojego postępowania
a rozmowa powinna odbyć sie szybko po co dziecko ma sie dowiedzieć od innych czy przypadkiem będzie gorzej to znosiło
jakie konsekwencje co ty gadasz cos masz z głową

Mieszkam w Holandii. Znam kilka rodzin po rozwodzie lub po prostu po rozpadzie związku, z którego zostały dzieci.
Dzieci mieszkają tydzień u ojca i tydzień u matki. W obydwu domach mają swoje pokoje, łóżka, zabawki.
Każde z rodziców przez tydzień spełnia wszystkie obowiązki - wożenie do szkoły, na zajęcia pozaszkolne, odrabianie lekcji, posiłki itp.
Wakacje też - z jednym, a potem z drugim rodzicem.
Nowi partnerzy dzieci akceptują i pomagają.
W jednej z rodzin nawet była i obecna żona spotykają się na rodzinnych uroczystościach typu Mikołaj itp. Dzieci z obydwu związków jeżdżą co roku na wspólne wakacje z ojcem i nową żoną.

Dlaczego my ciągle jesteśmy 50 lat za Murzynami? Czy to naprawdę jest takie trudne?

Porozmawiaj ze swoim mężem i przedstaw mu taką propozycję, a następnie przedstawcie ją w sądzie.

Sama wychowałam dwoje dzieci. Nikt, oprócz mnie, nie ponosił za nie odpowiedzialności.

Obciążanie matki całym ciężarem wychowania dziecka powinno się wreszcie skończyć.

Powodzenia !

JESTEM, bezdomnym, nie wiem czy ktoś sobie jaja robi, ale słyszałem, że tutaj w Krakowie, ktoś użycza za darmo i inkognito mieszkań- apartamentów i nikt się tym nie interesuje, słyszałem, że w SSalwwattor Tooowerrr,, Angel City, to by mi pasiło, ze wszystkimi mediami, wygodami , a plazma jest ? A ochrona nie robi obstrukcji nie legitymuje, nie pyta o dane, a jak się wchodzi to trzeba powiedzieć jakieś hasło...Upsala ? 120 a może koccciołekk, aha podobno to to samo.... To jakiś wyższy etap komunizmu ? Podobno jest duży wybór adresów :) będę wdzięczny za info !

Jestem facetem i moim zdaniem wasze dziecko zrozumie całą sytuacje dopiero jak dorośnie i wyciągnie wnioski z postępowania ojca.Życze ci abyś znalazła prawdziwą miłość swojego życia.

gość
gość
gość przestancie się uzalac nad kobietą, nie znacie calej historii, nie znacie zdania drugiej strony.
Jedno jest pewne jak ktos wczesniej napisał... on rozwodzi się z zoną,a nie dzieckiem...i trzeba ojcu dziecka umozliwic kontakt..bez zadnego odgrywania się "bo mnie zostawil"
tak bywa w zyciu, jedno odchodzi, durgie przychodzi..tak bylo jest i będzie. Nie mozna potepiac tego goscia...bo rownie dobrze...mogloby byc na odwrot.

porozmawiajcie oboje z dzieckiem i rozstancie sięz klasą wlasnie dla coreczki.
hej , czytasz , czy tylko tak ci sie wydaje???
autorka tego postu napisała właśnie z klasą , nie pisze źle o swoim mężu, albo ,że chce się na nim odgrywać !!!! tylko pyta jak powiedzieć to dziecku. czy ty widzisz w tym tekscie,że ona zabrania mu widywania się z dzieckiem????
No chyba tobie sie wydaje,ze czytasz, bo początek skierowany był do tego ogółu a nie do tej kobiety...rozrozniasz liczbę mnogą i pojedynczą???
A ostatnie zdanie to potwierdzenie....
Jeszcze masz jakieś niejasności? :D
nie mam. przepraszam:)

Wydaje mi się, że jak najbardziej prosto z mostu, ale o wiele delikatniej niż to ujęłaś w swym poście. Tym bardziej że wcale nie wiesz, ile razy będzie się z nią widywał, więc nie musisz jej przygotowywać na to że rzadziej. Tata zakochał się w innej kobiecie, nic nie może na to poradzić, więc odtąd będzie mieszkał z nią. Zdecydowanie unikaj sformułowań o wymianie mamy na młodszy rocznik. Ty też tym bardziej na decyzję taty nie możesz nic poradzić, tak już być musi i córka musi się z tym w końcu pogodzić. Córka na pewno to przeżyje, ale w końcu to minie. Gdyby córka pytała Ciebie, jak często będzie ją odwiedzał i jak będą wyglądać ich relacje - może nie tak bardzo źle? Niech o to pyta już tatę. Gdyby ją zaniedbywał, rozstanie rodziców gorzej się na niej odbije, ale na to też nie masz wpływu - to będzie błąd jej taty. Gdyby córce było zbyt ciężko - wejdź w kontakt z dobrym psychologiem (nie z pierwszym lepszym - najpierw zasięgnij języka, bo niektórzy to idioci totalni) i analizuj z nim na bieżąco, jak udzielać pomocy córce. Tym bardziej że Tobie też taki kontakt przyda się. Być może córka też czasowo będzie wymagać terapii. Czasem wystarczy tylko kilka spotkań, by mogła sobie wszystko ułożyć.

na daymynews.pl są podobne historie ja wczoraj przeczytałam opis kobiety to popłakałam się gdyż nie miałam pojęcia że można tak skrzywdzić kobietę która trafiła do szpitala psychiatrycznego ... masakra ...

gość
gość Chore jest to co piszecie. Dom, rodzina, pod jednym dachem-jakie to wzruszające. Jasne, od razu obuchem w łeb - "tatuś teraz ma nową rodzinę, ale nie martw się będziesz mogła go odwiedzać "-a nuż córeńka go znienawidzi i tatuś wróci do nas ze względu na dziecko.
A gdzie jest powiedziane, że odwiedziny ... u nowej kobitki tatusia są obowiązkowe. Chyba naoglądałyście się zbyt wielu filmów hamerykańskich. Można dziecko przygotować na rozstanie-łagodnie, bez podawania przyczyny. Tatuś nie bierze rozwodu z dzieckiem.
Anka
No pewnie najlepiej okłamywać dziecko, że tata wyjechał, a ta nowa pani to u tatusia sprząta..i kolejne kłamstwo - przestaliśmy się z tatusiem kochać więc rozstaliśmy się..stop sprostowanie - tatuś przestał mamusię kochać..mama niekoniecznie, no ale dla dobra sprawy brniemy dalej w kłamstwa, albo nie mówmy nic..dziecko samo do domu przyniesie z podwórka sensacje..albo jeszcze lepiej w jakiejś galerii handlowej przypadkiem spotka tatusia z panią "od sprzątania" jak idą wtuleni w siebie i słodko gruchają.. i do kogo będzie miało pretensje? No jak to do kogo..do tego kto jest najbliżej..matki. Niestety do prawdy i to takiej, ciężko jest kogokolwiek przygotować, bo ona jest bolesna. Nikt nie jest cyborgiem i uczucia jakie targają człowiekiem są nieprzewidywalne. Aha i jeszcze jedno, tak jak Ty to nie piszą kobiety które faktycznie przeszły rozstanie, tylko te dla których ojcowie się rozstali. cyt: "a nuż córeńka go znienawidzi i tatuś wróci do nas ze względu na dziecko"... internet jest anonimowy, ale nie do końca..
Bzdury piszesz ... dziecko wcale nie musi wiedziec, ze ojciec rozstal sie z powodu kochanki ... bo prawda jest taka, ze przestal kochac zone i dlatego pojawila sie kochanka ... wiec to nie jest oklamywanie a to, ze ma inna kobiete to normalne ... rozstal sie z mama to mu wolno.
Widze to tak samo jak Anka ... to odegranie sie na ojcu chcac powiedziec dziecku, ze odszedl do kochanki. Chyba jestes jedna z tych, ktora facet zostawil dla kochanki i uzywalas tych samych argumentow majac nadzieje, ze dziecko go znienawidzi. No internet jednak nie jest anonimowy.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ma kochanke
Do góry strony: Jak powiedzieć dziecku że tatuś odchodzi bo ma kochankę?