Reklama

201
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń179
  • Odpowiedzi199
  • Ocen na +0
201 ppt ?

jak powstała biblia swiadków jechowy (200)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: jak powstała biblia swiadków jechowy

Napisał(a): -

NO ciekawe jest to o pisaniu z dużej litery jednego a nie pisaniu drugiego.
Ja piszę Duch Św. z dużej...i nawet do głowy mi nie przyszło nadpisać np. diabeł z dużej.Bo i po co?
Co to jakiś wzór do naśladowania?Raczej wręcz odwrotnie.
Link ,który podałeś jest że się tak wyrażę obszerny:)
Trzeba troszkę czasu .by go prześledzić w całości.
I tak jak pisałam wcześniej powtórzę jeszcze raz : przekład nś nie jest dla mnie ... niczym specjalnym.
A co do tego gościa ,co lubił kontakty z duchami -to akurat nie wiedziałam o tym.

Napisał(a): Gość -

Świadkowie Jehowy będący zwolennikami idei natchnienia Biblii, na pytanie o to czemu uważają Biblię za nieomylną prawie zawsze odpowiadają argumentem w postaci cytatu z 2 listu św. Pawła do Tymoteusza:

”Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości” (2 Tm 3:16, Biblia Tysiąclecia).

Książka Świadków Jehowy pt. Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego (Brooklyn 1995) używa właśnie cytatu z 2 Tm 3, 16 aby udowodnić swoją koncepcję natchnienia Biblii (str. 123). Identycznie czyni broszura Świadków Jehowy pt. Świadkowie Jehowy w XX wieku (Brooklyn 1989), która powołuje się na 2 Tm 3, 16 na str. 13. Tam także w celu udowodnienia swojej koncepcji natchnienia Biblii broszura ta powołuje się na 2 Piotra 1, 20, 21 oraz na Jana 17, 17. Wersami tymi także zajmę się, ale niżej. Najpierw jednak omówię „argument koronny” Świadków Jehowy stosowany przez nich do udowadniania koncepcji natchnienia Biblii – powyższy wers z 2 Tm 3, 16.

Według Świadków Jehowy cytat ten załatwia problem i można na jego podstawie uznać, że sam Nowy Testament uczy o natchnieniu całej Biblii implicite.

Takie rozumowanie wydaje się z pozoru przekonujące. W rzeczywistości jednak po wejściu w szczegóły okazuje się ono być tylko gładkim prześlizgnięciem się nad problemem. Tak naprawdę bowiem okazuje się, że powyższy cytat nie może być dla Świadków Jehowy dowodem na natchnienie Biblii.
Po pierwsze, powyższy zwrot z 2 listu do Tymoteusza mówiący, że "całe Pismo" jest natchnione wcale nie musi oznaczać, że autor który to napisał miał na myśli naszą obecną Biblię, choćby nawet w kształcie zaaprobowanym przez Świadków Jehowy (czyli bez ksiąg deuterokanonicznych w Starym Testamencie). Na poparcie tego, że zwrot "Pismo" w powyższym cytacie z 2 Tymoteusza wcale nie musiał dla autora to piszącego oznaczać naszych dzisiejszych kanonicznych ksiąg Biblii można by przytoczyć wers z J 7, 38 i Jk 4, 5 (por. Łk 11, 49). Sama Biblia używa tam bowiem sformułowania "Pismo" wobec jakichś tekstów niekanonicznych, których w Biblii dziś nie ma. Nie może więc 2 Tym 3, 16 być dowodem na natchnienie Biblii w naszym obecnym kształcie kanonicznym, bowiem słowo "Pismo" użyte w tym wersie jest nieprecyzyjne i w szerszym kontekście samej Biblii oznacza jak widzimy także teksty niekanoniczne jakich w akceptowanych przez dzisiejsze chrześcijaństwo Bibliach nie ma.http://watchtower.org.pl/iszbin/natchnienie.htm

Innym razem zapytałem starszą już kobietę: kto był pierwszym Świadkiem Jehowy? Odpowiedziała, że Adam. Pytałem dalej czy to prawda, że wcześniej ŚJ nazywali się Badaczami Pisma Świętego, ale w 1931 r. przyjęli nazwę Świadkowie Jehowy. Powiedziała, że to prawda. A ja mówię dalej: Więc jeśli powiem, że ŚJ są Badaczami Pisma Świętego to czy to będzie poprawne stwierdzenie? Odpowiedziała, że mam rację. Więc to znaczy, że pierwszy Świadek Jehowy Adam był badaczem pisma Świętego - stwierdziłem. A jeśli ktoś jest badaczem czegoś to znaczy, że to coś bada. Więc zapytałem jak Adam mógł być pierwszym Świadkiem Jehowy czyli Badaczem Pisma Świętego skoro wtedy Pisma Świętego jeszcze nie było. I teraz cytuję dosłownie wypowiedz tej Pani: „Pan tak mówi, bo szatan przez pana przemawia”. Zabrakło mi słów. Pozwoliłem zmienić temat rozmowy. Dalej rozmawialiśmy o piekle. Na podstawie Biblii udowadniałem Jej, że piekło istnieje. Ale ta Pani była tak zaślepiona błędną nauką, że powtarzała na okrągło: „widzi pan, że mam rację” i bombardowała mnie wyrywanymi fragmentami z Biblii, które posłusznie czytała jej młodsza towarzyszka. Ta pani była doskonałym przykładem tego, w jaki sposób zachowują się ludzie pod wpływem manipulacji sekty. Umówiliśmy się na następne spotkanie, ale niestety, pojawiłem się na nim tylko ja.
http://swiadkowiejehowy-sektaczyreligia.blog.onet.pl/Krotka-historia-Swiadkow-Jehow,2,ID110776341,n

Świadkowie Jehowy podkreślają znaczenie Biblii i w propagowaniu swej wiary posługują się tekstami zaczerpniętymi z Pisma Świętego. Uzasadniają to tym, że Biblia zasługuje na staranne zbadanie, ponieważ skupia uwagę na celu życia.[9] Powołując się na Biblię, nauczają oni, że żyjemy w czasach ostatecznych. Gdy chodzi zaś o nazwę Biblii to Świadkowie nie używają określeń: Stary i Nowy Testament lecz "Pisma Hebrajskie" zawierające 39 ksiąg i "Pisma Greckie" składające się z 27 ksiąg.[10] Przebieg powstania Biblii natomiast wyjaśniają następująco: Bóg przebywa w niebie, pojętym jako materialne mieszkanie. Z tego miejsca nawiązał On kontakt z autorami Biblii. W pisaniu jej brało udział 40 mężczyzn.[11] Bóg przekazał im konkretne informacje, które oni spisali. Link

Jak Świadkowie Jehowy bronią swej Biblii

Każdy, kto choć raz porównywał Przekład Nowego Świata do innych przekładów, nie ma wątpliwości, że ten właśnie należy to do najbardziej kontrowersyjnych. Żadna istniejąca Biblia nie obdziera z Bóstwa i majestatu Jezusa Chrystusa w takim stopniu, jak to robi Biblia wydana przez Świadków Jehowy. Niemalże wszystkie wersety, które w innych Bibliach świadczą przeciwko nauce Świadków Jehowy, w tym przykładzie zostały tak powykręcane i tak naciągnięte, aby przynajmniej nie zaprzeczały ich naukom, a najlepiej, aby ukazywały to, co właśnie głosi Strażnica. To prawda, że każdy przekład jest w mniejszym lub większym stopniu podciągany tak, że zawiera w sobie wątki typowo wyznaniowe jego tłumaczy. Jednakże w przypadku PNŚ problem przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Co innego, jeśli się podciągnie 1% tekstu biblijnego tak, aby współgrało z pozostałymi 99%, a co innego, jeśli się podciąga 99% do tego, żeby to współgrało z tym 1% tekstu, na którym opiera się swoje wyznanie. Link

W tej sekcie, kto ma największe udziały finansowe ten w zakresie nauki ma wiącej do powiedzenia. Najbardziej kreatywni i przedsiębiorczy świadkowie Jehowy w ciągu roku mają obrót 200-250 mln dol. Na sekcie bogacą się akcjonariusze około 500 osobowej korporacji Towarzystwa Strażnica, natomiast reszta członków organizacji to po prostu siła robocza, która wykonuje najcięższą i najgorszą robotę. Ponadto organizacja ŚJ czerpie zyski ze sprzedaży literatury (książki, biuletyny itp.) w milionowych nakładach, z darmowej pracy, np. na fermach, w drukarniach, z datków, zapisów testamentowych, przekazów majątkowych ect. To wszystko sprawia, że ŚJ są ogromną, materialną potęga. Link

Za najwiekszy ubaw mam zawsze cytaty z Biblii Swiadkow Jehowy, oni potrafia rzucac jedynie wyrywkami biblijnymi, nie dziwne?
Tylko to co im pasuje do ich chorych doktryn. Po przeczytaniu calosci Swiadkowie zwiewaja jak najdalej.
Dlaczego tak jest?
Dlatego, ze maja wlasna biblie i z tej biblii tylko urywki sa podobne do Biblii , przed reszta uciekaja jak przed ogniem!

Gość Świadkowie Jehowy będący zwolennikami idei natchnienia Biblii, na pytanie o to czemu uważają Biblię za nieomylną prawie zawsze odpowiadają argumentem w postaci cytatu z 2 listu św. Pawła do Tymoteusza:

”Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości” (2 Tm 3:16, Biblia Tysiąclecia).

MATOLE SCIĄGNĄŁEŚ TO Z TEGO ŚMIETNIKA ? Znam ja ten śmietnik i tę smietnikową prawdę. Przeczytaj to raz jeszcze i powiedz co Ty z tego rozumiesz (?) Czemu to prężysz się zasrańcu i chcesz tu wyjsc na mądrego co? Biedo pospolita. Słów szkoda, czasu szkoda pisać do takich okurwieńców jak TY PAJACU. Wymysl coś sam matole niereformowalny.

Książka Świadków Jehowy pt. Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa Bożego (Brooklyn 1995) używa właśnie cytatu z 2 Tm 3, 16 aby udowodnić swoją koncepcję natchnienia Biblii (str. 123). Identycznie czyni broszura Świadków Jehowy pt. Świadkowie Jehowy w XX wieku (Brooklyn 1989), która powołuje się na 2 Tm 3, 16 na str. 13. Tam także w celu udowodnienia swojej koncepcji natchnienia Biblii broszura ta powołuje się na 2 Piotra 1, 20, 21 oraz na Jana 17, 17. Wersami tymi także zajmę się, ale niżej. Najpierw jednak omówię „argument koronny” Świadków Jehowy stosowany przez nich do udowadniania koncepcji natchnienia Biblii – powyższy wers z 2 Tm 3, 16.

Według Świadków Jehowy cytat ten załatwia problem i można na jego podstawie uznać, że sam Nowy Testament uczy o natchnieniu całej Biblii implicite.

Takie rozumowanie wydaje się z pozoru przekonujące. W rzeczywistości jednak po wejściu w szczegóły okazuje się ono być tylko gładkim prześlizgnięciem się nad problemem. Tak naprawdę bowiem okazuje się, że powyższy cytat nie może być dla Świadków Jehowy dowodem na natchnienie Biblii.
Po pierwsze, powyższy zwrot z 2 listu do Tymoteusza mówiący, że "całe Pismo" jest natchnione wcale nie musi oznaczać, że autor który to napisał miał na myśli naszą obecną Biblię, choćby nawet w kształcie zaaprobowanym przez Świadków Jehowy (czyli bez ksiąg deuterokanonicznych w Starym Testamencie). Na poparcie tego, że zwrot "Pismo" w powyższym cytacie z 2 Tymoteusza wcale nie musiał dla autora to piszącego oznaczać naszych dzisiejszych kanonicznych ksiąg Biblii można by przytoczyć wers z J 7, 38 i Jk 4, 5 (por. Łk 11, 49). Sama Biblia używa tam bowiem sformułowania "Pismo" wobec jakichś tekstów niekanonicznych, których w Biblii dziś nie ma. Nie może więc 2 Tym 3, 16 być dowodem na natchnienie Biblii w naszym obecnym kształcie kanonicznym, bowiem słowo "Pismo" użyte w tym wersie jest nieprecyzyjne i w szerszym kontekście samej Biblii oznacza jak widzimy także teksty niekanoniczne jakich w akceptowanych przez dzisiejsze chrześcijaństwo Bibliach nie ma.http://watchtower.org.pl/iszbin/natchnienie.htm
« Wróć do tematów
Do góry strony: jak powstała biblia swiadków jechowy