Reklama

664
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń59 tys.
  • Odpowiedzi70
  • Ocen na +1
664 ppt ?

Jak pozbyć się kreta (71)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jak pozbyć się kreta

Napisał(a): Gość -

stalowy drut np.zbrojeniowy dł. ok 1m wbity w ziemię.Na szczycie zawieszona puszka po piwie pusta.Drut lekko pochylony.Puszka na wietrze lekko obija się o drut i przesyła dzwiek do ziemi.Kret jest płochliwy i sam po jakims czasie sie wynosi.Sprawdzone i skuteczne

Napisał(a): -

pindek40 pozwól że nie uwierzę w Twoją wersję wydarzeń.Ja kiedyś zastosowałem metodę,którą wszyscy zachwalali.Świece
dymne.Założyłem taką świecę i trawnik o powierzchni 25m zaczął dymić jak komin elektrowni,tak ten trawnik był przez krety
zryty.Świece były drogie i wszystkie poszły w powietrze bez żadnego pożytku dla trawnika a karbidu do kopca używam tylko
tyle co pół kciuka i nie zalewam go wodą.Chcę dodać że kretów nie mam a trawnik wręcz przeciwnie,muszę go kosić co dziesięć dni.

Napisał(a): Gość -

Na wszystkich forach piszą, że najlepsze są świece. Przetestowalismy już wszystko, ale wrócimy dziś do tych świec. Może przy odrobinie cierpliwości podziałają. A na wiosnę wykopiemy rów na 60 cm, ułożymy pionowo gęstą plastikową siatkę, rów zasypiemy gruzem, bo kret nie lubi kamienistego podłoża. I oby to starczyło na kolejne 30 lat...:-) A poza tym, popatrzcie jaki to ekologiczny sposób!

Napisał(a): -

Jest jeszcze jeden ekologiczny sposób na kreta.Bierzemy rurkę plastikową,jakieś 30cm długości i ok.5 cm średnicy i na obu końcach tej rurki montujemy takie klapki,które otwierają się do środka,ale na zewnątrz nie.Kret po wejściu do takiej pułapki nie może z niej wyjść.Zakopujemy pułapkę w tunelu którym kret się porusza i sprawdzamy,raczej często,czy ten gość się złapał.Jeżeli się złapał,to wypuszczamy go gdzieś poza ogrodem,bo po pierwsze,kret jest stworzeniem pożytecznym a po drugie jest pod ochroną.No a przede wszystkim trzeba z nim walczyć systamatycznie,ponieważ gdy zauważy że nikt się z nim nie pojedynkuje,to tyle sobie kopczyków usypie,że potem tylko płakać.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak pozby si kreta
  • jak pozby si kreta z ogrodu
  • jak pozbyc sie kreta
  • Jak si pozby kreta
  • jak pozby si kreta forum
  • Jak skutecznie pozbyc sie kreta
  • jak pozbyc sie kretow
  • wiece na kreta forum
  • co na krety forum
  • jak si pozby kreta forum