280
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń21 tys.
  • Odpowiedzi33
  • Ocen na +109
280 ppt ?

Jak prawidłowo odgrzewać pizzę (34)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak prawidłowo odgrzewać pizzę

Napisał(a): kubajac1 -

Założę się, że każdy z nas został kiedyś z problemem „wczorajszej pizzy”. Zrobisz więcej, więc zostanie na kolejny dzień i nie wiadomo jak to podgrzać, aby dało się jeść.

Pół biedy jeśli lubisz zimną pizzę – ja uwielbiam! Gorzej jeśli potrzebujesz zjeść coś ciepłego. Co wtedy?

Jak odgrzać pizzę, aby nie była gumowata i dobrze smakowała?
To w sumie najprostsze i najszybsze rozwiązanie., szczególnie gdy chcesz „wczorajszą” pizzę odgrzać następnego dnia w pracy na lunch. Da się odgrzać pizzę w mikrofali i uniknąć gumowatości, a następnie twardości. Trzeba zastosować mały trick…

Do tego tricku będziesz potrzebować:

kubek wypełniony wodą do 2/3 wysokości
talerz na pizzę, na którym umieścisz „wczorajszą pizzę”
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Jak prawidłowo odgrzewać pizzę

Napisał(a): Laila44 -

Air842 Mam kuchenke z nawilzaczem ..Odgrzewane jest odgrzewane i i juz nigdy nie bedzie smakowalo - ale chleb mozna odswiezyc ... owijam mokra sciereczka ,,i czekam ,,az chleb sie nieco nawilzy ,i do piekarnika 10 -15 minut w temp. 150 chleb nadaje sie do jedzenia
Jak już muszę odświeżyć pieczywo to pryskam go zimną wodą i wkładam do piekarnika nagrzanego do 150 na 7 min.

czy ten chleb był świeży tylko przez 30 minut a później być jak bułka tarta???
Laila44
Air842 Mam kuchenke z nawilzaczem ..Odgrzewane jest odgrzewane i i juz nigdy nie bedzie smakowalo - ale chleb mozna odswiezyc ... owijam mokra sciereczka ,,i czekam ,,az chleb sie nieco nawilzy ,i do piekarnika 10 -15 minut w temp. 150 chleb nadaje sie do jedzenia
Jak już muszę odświeżyć pieczywo to pryskam go zimną wodą i wkładam do piekarnika nagrzanego do 150 na 7 min.

Napisał(a): ~ja-ja -

Bzdura kompletna! Fizyka uczy, że aby ten trick zadziałał, woda w kubku musi wrzeć. Mało - para musi wypełniać przestrzeń kuchenki. W takim czasie, w którym woda zawrze (przy ustawieniu kuchenki na MAX!), pizza będzie tak sucha, że aż twarda. Próbowałem! Jeśli odgrzewamy na niższym stopniu, woda nie zawrze, pary nie będzie i tyle.

niestety nie mogę zgodzić się z przedmówcą! Proszę spróbować wykonać to doświadczenie i napisać rezultat. !!!!
~ja-ja Bzdura kompletna! Fizyka uczy, że aby ten trick zadziałał, woda w kubku musi wrzeć. Mało - para musi wypełniać przestrzeń kuchenki. W takim czasie, w którym woda zawrze (przy ustawieniu kuchenki na MAX!), pizza będzie tak sucha, że aż twarda. Próbowałem! Jeśli odgrzewamy na niższym stopniu, woda nie zawrze, pary nie będzie i tyle.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak prawidłowo odgrzewać pizzę