23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
23 ppt ?

Jak przekonać dziecko do noszenia okularów ? (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak przekonać dziecko do noszenia okularów ?

Napisał(a): ciekawskaruda -

U mojego bratanka odkryto wadę wzroku, jego rodzice postanowili kupić okulary, aby wada się już nie pogłębiała. Chłopak ma 6 lat i nie wiedzieć czemu wstydzi się chodzić w okularach. W domu nosi je bez problemu ale kiedy tylko jest odwożony do zerówki ściąga je i chowa do tornistra.

Jak go przekonać, że okulary są dla jego dobra ?
Jak wytłumaczyć mu, że to nie wstyd nosić okulary ?
INTERIA.PL

Re: Jak przekonać dziecko do noszenia okularów ?

Napisał(a): gość -

Wiadomo, że opinia kolegów z klasy jest dla takiego dziecka najważniejsza więc nie ma co się dziwić, że skoro nikt w klasie okularów nie ma to i dziecko nosić nie będzie.
Może warto byłoby zabrać tego chłopca gdzieś gdzie byłyby dzieci w podobnym wieku noszące okulary ?
Zaproponowałabym soczewki ale chyba nie są zbyt odpowiednie dla tak małych dzieci.

gość Co to za pytanie jak przekonać ?
Kazać. Rodzice muszą mieć posołuch!
tego lepiej nie komentowac.

Nie wiem jak z szoczewkami u dzieci w tym wieku ale jak można to zalużcie je dzieciakowi;)
JAk nie to problem ale pogadajcie z dzieckiem dlaczego nie chce posluchajcie go może uda sie znaleyc kompromis.

Może wybierzcie się wspólnie do optyka , i pozwól dziecku samemu wybrać oprawki (oczywiście w stosownej cenie) dziecko będzie usatysfakcjonowane , że pozostawiłaś mu prawo wyboru:) wytłumacz również , że wiele innych dzieci ma wadę wzroku i jest zmuszone do noszenia okularów, nie jest odosobniony. Jeśli będziesz spokojna , rzeczowa i konkretna dziecko zrozumie , a w przyszłości okulary zastąpić można soczewkami:) Pozdrawiam.

Można mu pokazać dziecięcych bohaterów, którzy nosili okulary, np. Harry Potter, pójść z nim potem do optyka i wybrać fajne szkła, np, JZO ma w ofercie rózne kolorowe, ładne oprawki wybrać i pokazać małemu, że okulary to fajna rzecz a nie jakaś kara :)

oj może być ciężko przekonać dziecko do tego, żeby nosiło okulary, ale na pewno ważna jest zachęta. Żeby się nie wstydziło, tłumaczyć i jeszcze raz tłumaczyć, dużo z dzieckiem rozmawiać. A jeśli będziecie szukać wskazówek, co do wyboru okularów dla pociechy to warto zajrzeć tutajhttp://www.jz(...)ci.html

Myślę, że powinnaś zabrać dziecko do jakiegoś fajnego salonu optycznego, żeby samo poprzymierzało różne rodzaje okularków. Wcześniej można ustalić z panią z obsługi, żeby podawała oprawki do jakiejś konkretnej ceny.
Dziecko wtedy by wybrało sobie wymarzone oprawki nie szarpiąc Cię po kieszeni.
W salonie Fielmanna tak właśnie zrobiłam i teraz mój synek chetnie nosi okulary.

syn też nie byłz byt chętny ale jak wybrał sobie kolorowe fajne oprawki to rzeczywiście zmiękł i zgodził się, poza tym dużo ja i pani okulistka tłumaczyliśmy mu że to dla jego dobra, zdrowia… z dziekciem trzeba rozmawiać. Okulary kupowałam u fielmanna mieli całkiem spory wybór i miłą obsługę
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak przekonać dziecko do noszenia okularów ?