35
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +0
35 ppt ?

Jak przyrządzić sos do spaghetti? (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jak przyrządzić sos do spaghetti?

Napisał(a): Gość -

ja robię sama sos i wszystkim smakuje,jeżeli chcesz to wypróbuj ;
do rondelka daję mięso mielone wczesniej je drobie na mniejsze kawalki i podsmazam w odrobinie oleju,nastepnie dodaje papryke pokrojona w kostke,cebule i dodaje przecier pomidorowy,dolewam wody z bulionem zeby sos był gesty,przyprawy do spaghetti,zawsze mozesz dodac to co tobie odpowiada.
chwile pogotowac zeby papryka nie byla twarda to wszystko.pozdrawiam :)

Do spaghetti zawsze lekki sos. najprostszy to ten pomidorowy oczywiście. na patelnię wyciśnij 2 ząbki czosnku, zeszklij. Ostudź, dodaj sparzone, obrane ze skórki i pokrojone w kostkę pomidory (lub z puszki jak wolisz szybciej). Podduś do uzyskania pożądanej masy. Dopraw solą, pieprzem i odrobina cukru. Osobiście gotuję makaron, odcedzam i wrzucam do sosu, mieszam i podaje porcję na talerzach ale mozna też podać osobno makaron i sos. wtedy trzeba schłodzic makaron wodą (czego ja nie robię, nie trzyma sie wtedy sos makaronu), i podać do tego dużo dobrego tartego sera np parmezanu, żeby sos trzymal sie makaronu. Pozdrawiam

znam wiele szybkich pysznych sosow np.:podsmaz szynke lub boczek na oliwie,ugotuj spagheti ,wrzuc na patelnie do boczku.rozmac slodka smietane z jajkami dopraw sola , pieprzem i zalej spagheti chwile pomieszaj az sie zetnie i gotowe

mozesz spròbowac sos ALLA MATRISCIANA
wlej na patelniè olio extra vergine di oliva,potem wlòz drobno pokrojonà cebulke szalotke,zeszklij na zloty kolor,nastepnie dodaj boczek pokrojony w kostkè i podsmaz,potem dodaj pomidory pelate(bez skòrki) i smaz na wolnym ogniu przez 15 minut...dodaj pieprz lub peperoncino no i w miedzy czasie ugotuj spaghetti lub tagliolini sredniej grubosci albo bucchatini
wrzuc na patelniè..tylko pamiètaj nie plucz makaronu przy odcedzaniu bo straci caly smak,wymieszaj wszystko
no i podaj na plaskim talezu no i najwazniejsze juz na talezu posyp serem PARMIGIANO
smacznego ...palce lizac...........

Pomidory (sparzone, bez skórki) poddusić na patelni z kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Gdy będą się już nieco rozpadać, dodać przyprawy (wg smaku, ale np.: pół kostki rosołowej, nieco czosnku, pieprzu kolorowego, bazylii). Następnie na osobnej patelni podsmażyć pieczarki, wrzucić je do reszty, podsmażyć małe kawałki piersi z kurczaka, również dodać do reszty. Ja do smaku zawsze dodaję ok. 3 łyżek wina (białego, czerwonego - w zależności, jakie mam, ale białe smakuje lepiej). Można dodać kukurydzę z puszki. Zrobienie tego nie wymaga dużo czasu, za drogie też nie jest i mimo że smakuje lepiej z ryżem, to do makaronu też polecam. Pierwszy raz, gdy to robiłam, to wrzuciłam wszystko, co miałam w kuchni :)
Smacznego! :)

Napisał(a): -

ja robie sos do spagethi na dwa sposoby w zaleznosci na co mam czas:
1)siekam 1 cebule i 1/2 konserwy turystycznej i podsmazam na nieduzej ilosci oleju doprawiam do smaku i dodaje sos pomidorowy z paczki winiary mieszam i dolewam wody zeby sos nie byl zbyt gesty i na sam koniec troche czosnku i ziół
2)cebylka w kosteczke,miesko mielone razem z cebulka smazyc na malej ilosci oleju,nastepnie dodac jedna papryczke czerwona pokrojana w drobna kostke i razem dusic ,nastepnie dodac jedna kostke miesna winiary +pieprzz+sol lub wegeta do smaku i pozniej koncentrat pomidorowy ok 5-7 lyczeczek ,razem dusiic ok 5-10 minut aby bylo wszystk miekkie i na sam koniec dodaje czosnek i ziola prowansalskie
wiadomo ze mozna doprawic wedle wlasnego uznania dodajac sama bazylie lub wiecej pieprzu lub gdy ktos lubie bardzo ostre potrawy moze dodac zamiast zwyklej czerwonej papryki papryczke chilli poprostu w zaleznosci co kto lubi
zycze smacznego i pozdrawiam

najprostszy i oryginalny sos pomidorowy czyli SALSA po włosku z NEAPOLU.Do rondelka wlać trochę oliwy, aby zakryło dno garnka pokrojoną jedną cebule w kostkę wsypać do garnka,dodając pół łyżeczki soli i szczyptę soli wymieszać.Gdy cebula się zeszkli dodajemy 2 puszki pomidorów wraz z zalewą ,wymieszać...Gdy się wszystko zagotuje zmniejszyć płomień gazu w kuchence i dusić aż sos będzie gęsty lub bardzo gęsty jak włoski (według uznania)I SOS GOTOWY.JA jeszcze dodaje mięso mielone podsmażone z cebulą.
Taki sos może być wykorzystany do różnego typu makaronów lub nawet ryżu, a także do pizzy czyli, gdy jest już wyłożone na blaszce ciasto surowe na pizzę posmarować tym sosem pizzę zamiast przecieru ,wtedy jest pizza jeszcze lepsza.

Gość Mój najprostszy i oryginalny sos pomidorowy czyli SALSA po włosku z NEAPOLU.Do rondelka wlać trochę oliwy, aby zakryło dno garnka pokrojoną jedną cebule w kostkę wsypać do garnka,dodając pół łyżeczki cukru i szczyptę soli, wymieszać.Gdy cebula się zeszkli dodajemy 2 puszki pomidorów wraz z zalewą ,wymieszać...Gdy się wszystko zagotuje zmniejszyć płomień gazu w kuchence i dusić aż sos będzie gęsty lub bardzo gęsty jak włoski (według uznania)I SOS GOTOWY.JA jeszcze dodaje mięso mielone podsmażone z cebulą.
Taki sos może być wykorzystany do różnego typu makaronów lub nawet ryżu, a także do pizzy czyli, gdy jest już wyłożone na blaszce ciasto surowe na pizzę posmarować tym sosem pizzę zamiast przecieru ,wtedy jest pizza jeszcze lepsza.

Gość najprostszy i oryginalny sos pomidorowy neapolitański czyli SALSA po włosku .Do rondelka wlać trochę oliwę z oliwek, aby zakryło dno garnka pokrojoną jedną cebule w kostkę wsypać do garnka,dodając pół łyżeczki soli i szczyptę soli wymieszać.Gdy cebula się zeszkli dodajemy 2 puszki pomidorów wraz z zalewą ,wymieszać...Gdy się wszystko zagotuje zmniejszyć płomień gazu w kuchence i dusić aż sos będzie gęsty lub bardzo gęsty jak włoski (według uznania)I SOS GOTOWY.JA jeszcze dodaje do sosu mięso mielone podsmażone z cebulą i wszystko mieszam.Do ugotowanego makaronu wlewam sos i mieszam wszystko razem. .
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co zrobic zeby sos do spaghetti byl gestszy
  • co dodac do sosu spaghetti
  • co mozna dodac do sosu do spaghetti zeby byl lepszy inny
  • najprostszy sos do spaghetti
  • co mozna dodac do sosu spagetti'
  • gotowy sos spaghetti co dodac
  • co dodac do sosu do spagetti
  • co sie dodaje do spaghetti
  • Co mozna dodac do sosu spaghetti
  • sos psaghetti forum
  • gęsty sos pomidorowy do spaghetti
  • spaghetti gęsty sos
Do góry strony: Jak przyrządzić sos do spaghetti?