331
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15 tys.
  • Odpowiedzi147
  • Ocen na +99
331 ppt ?

Jak to jest z tą spowiedzią? (148)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jak to jest z tą spowiedzią?

Napisał(a): ~xcc -

~o posoborowiu
~xcc Albo Boga przyjmujesz albo odrzucasz. Ze wszystkimi konsekwencjami.
Żyjesz w kilku grzechach ciężkich i wolisz je od Boga. Sporo ludzi dokonuje takiego wyboru. Tylko czemu różni twierdzą, że piekło jest puste?
Może należałoby zapytać inaczej: dlaczego różni MOGĄ twierdzić, że piekło jest puste ?[...] [/i]

z: "Piotr w okowach. Rozważania o kondycji Rzymu. Wywiad z ks. Malachi Martinem" (2009 Triumph Communications)
Można pytać tylko czemu w tym temacie?

Napisał(a): ~fenix -

Lilith1
~xcc
~Gość W kościołach ewangelickich jest spowiedź powszechna (w sumieniu), a nie tzw. "uszna".
Z uwagi na wiarę w predestynację spowiedź w jakiejkolwiek formie u protestantów jest bez sensu.
Wobec powyższego, jakakolwiek spowiedź jest bezsensowna.
Pan Jezus mówi: biada tym , którzy nie oddadzą mi grzechów swoich na spowiedzi . Zgrzeszyć to jest ludzką rzeczą ale nie iść do spowiedzi to diabelska sprawa. (z dzienniczka św Faustyny Kowalskiej)

Napisał(a): Lilith1 -

~fenix
Lilith1
~xcc
~Gość W kościołach ewangelickich jest spowiedź powszechna (w sumieniu), a nie tzw. "uszna".
Z uwagi na wiarę w predestynację spowiedź w jakiejkolwiek formie u protestantów jest bez sensu.
Wobec powyższego, jakakolwiek spowiedź jest bezsensowna.
Pan Jezus mówi: biada tym , którzy nie oddadzą mi grzechów swoich na spowiedzi . Zgrzeszyć to jest ludzką rzeczą ale nie iść do spowiedzi to diabelska sprawa. (z dzienniczka św Faustyny Kowalskiej)
Z dzienniczka św. Faustyny powiadasz... papier zniesie wiele, a o cyklofrenii słyszał, a?

Bóg wie o wszystkim i wszystko, zna przed, teraz i po... pierwsi Chrześcijanie nie mieli czegoś takiego jak spowiedź.

Napisał(a): ~kronan -

Możesz odczuwać lęk bo zwierzanie się ze swoich tajemnic,często intymnych, całkowicie obcej osobie jest wbrew ludzkiej naturze.Miałem podobnie i to od samego początku czyli od dziecka.Już nie mam bo nie jestem już związany z tą sektą. I jak to ktoś tutaj napisał spowiedź to średniowieczny wymysł KK który miał być sposobem na kontrolę ludzi.W biblii tego nie masz.Wiedziałaś o tym?

Napisał(a): ~Jola -

Zycie poza małżeńskie według nauki kościoła jest grzechem,i nie sądzę aby kościół zmienił swoje stanowisko w tej sprawie,Spowiedż na sens wtedy gdy chcemy naprawdę poprawić się z wyznanych grzechów ,chyba nie ma sęnu gdy wracamy do domu i nadal robimy to samo.Spowiedż jest aktem pokutnym,budż lęk..Spowidż to rozmowa z Bogiem a On nas nie potępia.

Napisał(a): ~boog94 -

1. nie sluchaj baranów co Ci każą żyć w zgodzie z naukami Jezusa - on nic nie powiadał o antykoncepcji.
2. śledź na bieżąco co mówi papież - na chwilę obecną antykoncepcja nie jest zabroniona = nie jest grzechem ... - papież powiedział, że kościół nie może zakazać antykoncepcji ale bedzie namawiał do naturalnej.
oczywiście, zanim to dotrze do czarnych łbów w naszym kraju i ich nawiedzonych popleczników to czas jakiś minie
pogoogluj odnosnie wywiadu

Napisał(a): esso -

Ksiądz,to tylko człowiek,wyuczony przez innego człowieka.Czasami jego inteligencja nie idzie w parze z wiarą i czynami.Postępuj w zgodzie z własnym sumieniem,unikaj sytuacji stresowych związanych z wiarą.Stosuj zasady dekalogu,to jest najprostsza i bardzo pomocna w życiu forma wyznawania wiary.Nie dopuszczaj do siebie myśli,że ksiądz jest najważniejszy,to jest śmiertelnik,który czasami ma więcej za "kołnierzem"niż niejeden z nas.

Napisał(a): Inkwizytor -

Nikt nie może oceniać człowiek że jest zły bo to nie prawda, złe mogą być jego czyny. Co zaś do spowiedzi i mówienia czegoś albo nie to zależy od tego jaki jest twój stosunek do osoby którą kochasz. Jak wierzysz w Boga to oznacza że wierzysz w to co mówi, że mu ufasz. Zatajenie czegoś przy spowiedzi to jak oszukiwanie ukochanej osoby. Pomyśl czy chciałaby żeby twój ukochany cię zdradzał i oszukiwał? Poza tym skoro mam odwagę grzeszyć to muszę mieć odwagę o tym mówić. Bóg wybacza najgorsze czyny, nawet mordercy mają szansę na odkupienie ale jest kilka warunków:
1. Żałowanie tego ci się zrobiło
2. Szczere wyznanie
3. Obietnica poprawy i jeżeli to możliwe naprawa szkód.
Jeżeli jakiś kapłan potępia cię za twoje czyny to po prostu nie nadaję się na kapłana. Rodzaj antykoncepcji to twój wybór, są sytuacje kiedy antykoncepcja hormonalna jest używana w leczeniu, jednak jak każdy środek farmakologiczny nadużywana może mieć skutki uboczne. Są inne równie pewne a mniej inwazyjne środki( nie mówię tu o żadnych kalendarzykach itp.)Jak twój partner cię kocha i chce być z tobą na poważnie to twoje zdrowie powinno być dla niego najważniejsze. Wiem co mówię bo sporo przeszedłem z moją żoną ( jesteśmy ze sobą 18 lat) i uwierz mi zdrowie drugiej osoby co najlepsze co możesz otrzymać. Dbaj o swoje i jego. Pozdrawiam

Napisał(a): ~Edzia -

Też mam chłopaka i mieszkamy razem od pierwszego roku studiów, wiadomo że uprawiamy też seks i się zabezpieczamy. Do kościoła chodzimy też razem ale nie spowiadaliśmy się już od 3 lat, bo przy spowiedzi trzeba wykazać skruchę i obiecać że się grzechu zaniecha, a my nie zamierzamy. Za dwa lata bierzemy ślub i wtedy wrócimy do kościoła "pełną gębą" edytka@intmail.pl

Napisał(a): ~Sel -

~xcc Albo Boga przyjmujesz albo odrzucasz. Ze wszystkimi konsekwencjami.
Żyjesz w kilku grzechach ciężkich i wolisz je od Boga. Sporo ludzi dokonuje takiego wyboru. Tylko czemu różni twierdzą, że piekło jest puste?
To co powiesz na temat księży pedofilii??? Wydaje mi się że oni popełniają grzech cięższy niż jej wszystkie naraz a mimo to nadal wielu z nich nadal jest kapłanami więc sorry wolę być jak ona niż jak ten ksiądz.....
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak to jest z tą spowiedzią?