109
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi53
  • Ocen na +18
109 ppt ?

Jak unieważnić ślub ze względu na niedojrzałość emocjonalna? (54)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak unieważnić ślub ze względu na niedojrzałość emocjonalna?

Napisał(a): ~Hrabianka -

Moi drodzy.. Widzę, że na tym Forum wiele się dzieje i dużo rozmawiacie o religii.. Może pomożecie i mi... Czy można unieważnić ślub kościelny argumentując to niedojrzałością emocjonalną partnera? Jak inaczej można unieważnić ślub kościelny? Okazało się, że mój "mąż" zdradzał mnie od początku naszego związku (mi wkręcał bajeczkę,żebyśmy poczekali z seksem do ślubu...) Teraz, pół roku po ślubie okazało się, że ma nawet dziecko z nieprawego łoża! Jak dowieść niedojrzałości mojego partnera? Czy mam szansę na uzyskanie rozwodu kościelnego?
INTERIA.PL

Re: Jak unieważnić ślub ze względu na niedojrzałość emocjonalna?

~gość Idziesz do swojego proboszcza, ustalasz ile na tacę "co Łaska" a on zajmie się resztą.
Nie da się tego załatwić w oficjalny sposób? Nie mam szans na "legalne" unieważnienie ślubu kościelnego?

Napisał(a): ~gość -

~Hrabianka
~gość Idziesz do swojego proboszcza, ustalasz ile na tacę "co Łaska" a on zajmie się resztą.
Nie da się tego załatwić w oficjalny sposób? Nie mam szans na "legalne" unieważnienie ślubu kościelnego?
Ten pierwszy pomysł to tylko żart choć nie całkiem a tak prawdę mówiąc masz szanse na uzyskanie unieważnienia z powodu wprowadzenia w błąd przez małżonka czyli odnośnie jego potomstwa. Musisz porozmawiać ze swoim księdzem ze swojej parafii gdyż to on będzie prowadził całość sprawy.

Napisał(a): ~Pani Dąb -

Autorko wątku to o czym piszesz o swoim partnerze to jest " niedojrzałość emocjonalna"? czy wyrachowanie , premedytacja ?
A ty nie wykazałaś się mądrością że uwierzyłaś w jego powściągliwość seksualną .
Mężczyzna w tym wieku odczuwa seksualność i nie ma mowy żeby mógł się jej oprzeć.
Zaspakaja ją w różny sposób.

Poza tym pamiętaj u Boga nie ma rozwodów i nie ważne z jakiego powodu NIBY ludzie ją otrzymują. Pani Dąb / BÓG

Napisał(a): Iwona19 -

Sądzę, że masz szansę uzyskać stwierdzenie nieważności małżeństwa ponieważ ten związek od samego początku oparty był na zakłamaniu. Jeśli po ślubie również Cię zdradza to tym bardziej. Zgłoś się z tą sprawą do sądu kościelnego.

Tylko musisz zebrać wszystkie dowody na to, że do tej zdrady rzeczywiście doszło i przedstawić to jasno. Dobrze byłoby gdybyś jeszcze znalazła jakiegoś świadka, który również mógłby to potwierdzić

~Pani Dąb Autorko wątku to o czym piszesz o swoim partnerze to jest " niedojrzałość emocjonalna"? czy wyrachowanie , premedytacja ?
A ty nie wykazałaś się mądrością że uwierzyłaś w jego powściągliwość seksualną .
Mężczyzna w tym wieku odczuwa seksualność i nie ma mowy żeby mógł się jej oprzeć.

Poza tym pamiętaj u Boga nie ma rozwodów i nie ważne z jakiego powodu NIBY ludzie ją otrzymują. Pani Dąb / BÓG
Stwierdzenie nieważności małżeństwa nie jest tym samym co rozwód. Małżeństwo to sakrament i jako taki domaga się przyjęcia go z szacunkiem. Jeżeli ktoś ślubuje wierność przed ołtarzem a parę dni później zdradza żonę i w ogóle nie myśli o zachowaniu wierności nawet w chwili ślubu to kest to sakrament przyjęty świętokradzko. Nie ma w tym przypadku łaski sakramentalnej, która rozpoczyna życie małżeńskie. Skoro tak to można stwierdzić, że tego małżeństwa nigdy nie było bo związek od samego początku oparty btł na jakimś zakłamaniu

Napisał(a): stevn -

A co w tym decydującym temacie ma do powiedzenia NIE człowiek, lecz Słowo Boże.......??!

(10) Tym zaś, którzy żyją w stanie małżeńskim,

nakazuję nie ja,

lecz Pan,

ażeby żona męża nie opuszczała,

(11) a jeśliby opuściła, niech pozostanie niezamężna albo niech się z mężem pojedna;

niech też mąż z żoną się nie rozwodzi.

- 1 List Pawła do Koryntian 6:10-11.

stevn A co w tym decydującym temacie ma do powiedzenia NIE człowiek, lecz Słowo Boże.......??!

(10) Tym zaś, którzy żyją w stanie małżeńskim,

nakazuję nie ja,

lecz Pan,

ażeby żona męża nie opuszczała,

(11) a jeśliby opuściła, niech pozostanie niezamężna albo niech się z mężem pojedna;

niech też mąż z żoną się nie rozwodzi.

- 1 List Pawła do Koryntian 6:10-11.
Tak lecz w przypadku autorki tematu nigdy nie było istoty tego małżeństwa. Mąż ślubował wierność ale ślub oparty na kłamstwie (ślubuję wierność, a myślę o czymś innym) nie jest przyjęty ważnie. Tam gdzie jest fałsz tam jest grzech.

Napisał(a): frankeman -

Iwona19 [
Tak lecz w przypadku autorki tematu nigdy nie było istoty tego małżeństwa. Mąż ślubował wierność ale ślub oparty na kłamstwie (ślubuję wierność, a myślę o czymś innym) nie jest przyjęty ważnie. Tam gdzie jest fałsz tam jest grzech.
No proszę, Iwonka to nawet wie o czym kto myśli podczas przysięgi małżeńskiej.
Prawdopodobnie dlatego jeszcze nie wyszła za mąż, he, he, he :)

Napisał(a): frankeman -

Lilith1
Sikorsky Jeżeli udowodnisz, że zostałaś zmanipulowana, oszukana przed ślubem kościelnym to można to unieważnić. Jest na to procedura w kościele.
Niczego nie trzeba udowadniać, wystarczy stosowna ilość gotówki...
Gotówka jest niezbędna.
Trzeba przecież udowodnić, że nie było małżeństwa, mimo że było.
To nie jest łatwe:

Iwona19
~Pani Dąb Autorko wątku to o czym piszesz o swoim partnerze to jest " niedojrzałość emocjonalna"? czy wyrachowanie , premedytacja ?

Stwierdzenie nieważności małżeństwa nie jest tym samym co rozwód. Małżeństwo to sakrament i jako taki domaga się przyjęcia go z szacunkiem. Jeżeli ktoś ślubuje wierność przed ołtarzem a parę dni później zdradza żonę i w ogóle nie myśli o zachowaniu wierności nawet w chwili ślubu to kest to sakrament przyjęty świętokradzko. Nie ma w tym przypadku łaski sakramentalnej, która rozpoczyna życie małżeńskie. Skoro tak to można stwierdzić, że tego małżeństwa nigdy nie było bo związek od samego początku oparty btł na jakimś zakłamaniu
Dziękuję za pomoc, zaczynam wierzyć, że to się uda.

Sikorsky Jeżeli udowodnisz, że zostałaś zmanipulowana, oszukana przed ślubem kościelnym to można to unieważnić. Jest na to procedura w kościele.
A jak mam udowodnić to, że nie wiedziałam o zdradach? Samą zdradę nie trudno będzie udowodnić, w końcu jest i owoc romansu.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak unieważnić ślub ze względu na niedojrzałość emocjonalna?