108
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi53
  • Ocen na +18
108 ppt ?

Jak unieważnić ślub ze względu na niedojrzałość emocjonalna? (54)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jak unieważnić ślub ze względu na niedojrzałość emocjonalna?

Napisał(a): Saira -

stevn A co w tym decydującym temacie ma do powiedzenia NIE człowiek, lecz Słowo Boże.......??!

(10) Tym zaś, którzy żyją w stanie małżeńskim,

nakazuję nie ja,

lecz Pan,

ażeby żona męża nie opuszczała,

(11) a jeśliby opuściła, niech pozostanie niezamężna albo niech się z mężem pojedna;

niech też mąż z żoną się nie rozwodzi.

- 1 List Pawła do Koryntian 6:10-11.
Przestań już z tym swoim fanatyzmem.
INTERIA.PL

Napisał(a): Sikorsky -

~Hrabianka
Sikorsky Jeżeli udowodnisz, że zostałaś zmanipulowana, oszukana przed ślubem kościelnym to można to unieważnić. Jest na to procedura w kościele.
A jak mam udowodnić to, że nie wiedziałam o zdradach? Samą zdradę nie trudno będzie udowodnić, w końcu jest i owoc romansu.
Jeśli jest owoc romansu to sprawa jest prosta. Musisz całą sytuację klarownie opisać zaznaczając, że byłaś okłamywana, manipulowana, że obecny mąż utrzymywał przez cały okres narzeczeństwa intymne kontakty z inną kobietą i te kontakty są nadal utrzymywane, czego nie byłaś świadoma itp. Zaznacz też, że twój obecny mąż zataił to kim jest faktycznie, a przysięga małżeńska była z jego strony nieszczera.
Poszukaj w sieci, pewnie coś znajdziesz.
Skontaktuj się też z jakimś księdzem to cię pokieruje.

Napisał(a): stevn -

Saira
stevn A co w tym decydującym temacie ma do powiedzenia NIE człowiek, lecz Słowo Boże.......??!

(10) Tym zaś, którzy żyją w stanie małżeńskim,

nakazuję nie ja,

lecz Pan,

ażeby żona męża nie opuszczała,

(11) a jeśliby opuściła, niech pozostanie niezamężna albo niech się z mężem pojedna;

niech też mąż z żoną się nie rozwodzi.

- 1 List Pawła do Koryntian 6:10-11.
Przestań już z tym swoim fanatyzmem.
Nie mogę, gdyż / w przeciwieństwie do Ciebie / jestem dzieckiem Bożym..........! ;)

Napisał(a): stevn -

~Hrabianka
Iwona19
~Pani Dąb Autorko wątku to o czym piszesz o swoim partnerze to jest " niedojrzałość emocjonalna"? czy wyrachowanie , premedytacja ?
A ty nie wykazałaś się mądrością że uwierzyłaś w jego powściągliwość seksualną .
Mężczyzna w tym wieku odczuwa seksualność i nie ma mowy żeby mógł się jej oprzeć.
Zaspakaja ją w różny sposób.

Poza tym pamiętaj u Boga nie ma rozwodów i nie ważne z jakiego powodu NIBY ludzie ją otrzymują. Pani Dąb / BÓG
Stwierdzenie nieważności małżeństwa nie jest tym samym co rozwód. Małżeństwo to sakrament i jako taki domaga się przyjęcia go z szacunkiem. Jeżeli ktoś ślubuje wierność przed ołtarzem a parę dni później zdradza żonę i w ogóle nie myśli o zachowaniu wierności nawet w chwili ślubu to kest to sakrament przyjęty świętokradzko. Nie ma w tym przypadku łaski sakramentalnej, która rozpoczyna życie małżeńskie. Skoro tak to można stwierdzić, że tego małżeństwa nigdy nie było bo związek od samego początku oparty btł na jakimś zakłamaniu
Dziękuję za pomoc, zaczynam wierzyć, że to się uda.

(6) A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało.

Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza.
(7) Mówią mu: Czemuż jednak Mojżesz nakazał dać list rozwodowy i odprawić? (8) Rzecze im: Mojżesz pozwolił wam odprawiać swoje żony ze względu na zatwardziałość serc waszych, ale od początku tak nie było. (9) A powiadam wam: Ktokolwiek by odprawił żonę swoją, z wyjątkiem przyczyny wszeteczeństwa, i poślubił inną, cudzołoży,

a kto by odprawioną poślubił, cudzołoży.

(10) Rzekli mu uczniowie: Jeśli tak się przedstawia sprawa męża i żony, nie warto się żenić. (11) A On im powiedział: Nie wszyscy pojmują tę sprawę, tylko ci, którym jest dane.

- Ew. Mateusza 19:6-11.
Załączniki:

Napisał(a): frankeman -

stevn Mówią mu: Czemuż jednak Mojżesz nakazał dać list rozwodowy i odprawić? (8) Rzecze im: Mojżesz pozwolił wam odprawiać swoje żony ze względu na zatwardziałość serc waszych, ale od początku tak nie było.
To jest jedno ze śmieszniejszych zdań w Biblii.
Wygląda na to, że Mojżesz pozwolił na działanie sprzeczne z prawem bożym, żeby spełnić oczekiwania przestępców.
Prawdopodobnie obecna władza prawodawcza działa w oparciu o to zdanie ;)

Napisał(a): ~Pani Dąb -

Iwona19
~Pani Dąb Autorko wątku to o czym piszesz o swoim partnerze to jest " niedojrzałość emocjonalna"? czy wyrachowanie , premedytacja ?
A ty nie wykazałaś się mądrością że uwierzyłaś w jego powściągliwość seksualną .
Mężczyzna w tym wieku odczuwa seksualność i nie ma mowy żeby mógł się jej oprzeć.
Zaspakaja ją w różny sposób.

Poza tym pamiętaj u Boga nie ma rozwodów i nie ważne z jakiego powodu NIBY ludzie ją otrzymują. Pani Dąb / BÓG
Stwierdzenie nieważności małżeństwa nie jest tym samym co rozwód. Małżeństwo to sakrament i jako taki domaga się przyjęcia go z szacunkiem. Jeżeli ktoś ślubuje wierność przed ołtarzem a parę dni później zdradza żonę i w ogóle nie myśli o zachowaniu wierności nawet w chwili ślubu to kest to sakrament przyjęty świętokradzko. Nie ma w tym przypadku łaski sakramentalnej, która rozpoczyna życie małżeńskie. Skoro tak to można stwierdzić, że tego małżeństwa nigdy nie było bo związek od samego początku oparty btł na jakimś zakłamaniu
Twoje tłumaczenie świadczy o bardzo małym rozumku.

Zwał tak zwał !!!

Rozwód czy unieważnienie to TO SAMO !!

Następuje rozdzielenie małżonków! Do jednego się sprowadza !!

Rozumiesz głupi człowieku.

Wypisujesz same bzdury na wytłumaczenie rozwodu!

Jeszcze raz !!!

U BOGA NIE MA ROZWODÓW !!! Koniec , kropka.

Bóg zawsze pokazuje kogo sobie bierzesz na współmałżonka tylko głupi ludzie nie chcą zauważyć tego kim on jest naprawdę, a później narzekają nie wspominając, ile jest też w tym kłamstwa . Mówią to co chcą nie przyznając się do prawdy jak jest / było naprawdę.
Pani Dąb / BÓG

Napisał(a): prawdziwaPaniDab -

Po co tyle gadać? Mości Hrabianko, idźże się dowiedz u adwokata kościelnego czy legalnie coś się da z tym twoim tuli-panem zrobić.
A tak z ciekawości... ożenił się z Tobą dla kasy czy dla fantazji? Nie miałaś czasem podpisanej intercyzy?
Załączniki:

Napisał(a): Lilith1 -

Ktoś tu napisał, że u Boga nie ma rozwodów...a u ludzi są, o! :P
Napisane jest w Piśmie: cokolwiek rozwiążecie na ziemi będzie... itd. znawcy Pisma wiedzą. No to se ludziki zawiązują i rozwiązują jak im się podoba, to tylko kwestia kasy i układów.

Napisał(a): ~gosc1 -

Wczoraj dostarczyłem do Czyśćca 666 pralek. To dowód że Czyściec istnieje. Chyba nie napiszesz, że nie istnieje skoro dostarczam tam pralki ? Dostarczyłem 200 pralek Bosch, 200 Beko, 200 Polar i 66 starych ruskich Wiatek, bo Ruscy chcieli mieć swoje pralki.

Napisał(a): ~Pani Dąb -

Lilith1 Ktoś tu napisał, że u Boga nie ma rozwodów...a u ludzi są, o! :P
Napisane jest w Piśmie: cokolwiek rozwiążecie na ziemi będzie... itd. znawcy Pisma wiedzą. No to se ludziki zawiązują i rozwiązują jak im się podoba, to tylko kwestia kasy i układów.
W biblii widnieje taki zapis bo go napisali żydzi na własne potrzeby .
Jednak z tym zapisem Bóg nie ma nic wspólnego.

Czy to zrozumiesz czy nie to już twój problem ale kiedy spotkasz się z BOGIEM a spotkasz się, to nie powiesz NIE WIDZIAŁAM / WIEDZIAŁEM.

Każdy kto się rozwiódł STRACIŁ SZANSĘ NA ŻYCIE WIECZNE , jeżeli ją miał.

Każdy kto żyje w związku partnerskim a umarłby ,to straciłby życie wieczne ale i jego potomstwo także traci.
Pani Dąb / BÓG

Napisał(a): ~Hrabianka -

Nie wiem, dlaczego się ze mną ożenił.. Pytam Was tutaj o opinię, bo wstyd mi iść do księdza i powiedzieć, jak bardzo dałam się oszukać, jak byłam naiwna i jak mnie oszukał. Łatwiej na razie jest mi przyznać się do tego anonimowo i uzyskać rady, czy możliwe jest stwierdzenie nieważności małżeństwa z powodu zachowania mojego (jeszcze) męża.

Napisał(a): ~Gościu -

[b][/b]
~Hrabianka Nie wiem, dlaczego się ze mną ożenił.. Pytam Was tutaj o opinię, bo wstyd mi iść do księdza i powiedzieć, jak bardzo dałam się oszukać, jak byłam naiwna i jak mnie oszukał. Łatwiej na razie jest mi przyznać się do tego anonimowo i uzyskać rady, czy możliwe jest stwierdzenie nieważności małżeństwa z powodu zachowania mojego (jeszcze) męża.
Na publicznym forum nikt ci raczej sensownie nic nie doradzi. Skontaktuj się z fachowcem (na końcu masz informacji o osobie masz telefon i mail) [url=https://pl-pl.facebook.com/arletta.bolesta]https://pl-pl.facebook.com/arletta.bolesta[/url][b][/b]
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak unieważnić ślub ze względu na niedojrzałość emocjonalna?