Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Napisał(a): zbych -

coś tu jest pokręcone - po raz pierwszy czytam , że po sprzedaży nieruchomości należy zapłacić 19 % podatku - pomieszane z poplątaniem !
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): Aga -

Ja marzyłam o własnym mieszkaniu, ale ciągle brakowało mi pieniędzy. Ciągle odkładałam, ale zawsze było mało. Za mało. Na szczęście jest coś takiego jak MDM - czyli program dofinansowania do kupna mieszkania i to dzięki niemu dostałam pieniądze na kupno. I to mniej więcej- a właściwie więcej- niż potrzebowałam. Warto zapoznać się z warunkami programu:http://mieszk(...)ch.com/
Załączniki:
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Irena -

Chce wyjechać do dzieci za granicę.czy stracę prawo do ulgi,jeżeli kupie dom w innym kraju.?

Odpowiedź (0)

Napisał(a): ania -

czy ulga obowiazuje jezeli chcemy sprzedaz mieszkanie w polsce a kupic na terenie ue?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): rety -

Artykul troche nie w czas bo od 5 lat nieruchomosci raczej tanieja wiec od czego placic podatek?
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Bo no -

Większość ludzi ze względu na małe oprocentowanie lokat trzyma swoje oszczędności w tzw. "banku ziemskim" czyli w domu lub przejada.Jedynie korzystają na tym biedronki lidle itp. wyprowadzając pieniądze za granice do swoich firm matek.Ja też staram sie jak najmniej trzymać pieniędzy w banku i dobrze na tym wychodzę.Przynajmniej śpię spokojnie.Obniżenie stóp procentowych przyczynia się do coraz wiekszej inflacji która obecnie jest dwucyfrowa.Coraz mniej jest chętnych na branie kredytów i to zaczyna boleć dla banku.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ola -

Kupujesz mieszkanie - płacisz 2% podatku od czynności cywilno -prawnej państwu, sprzedajesz mieszkanie płacisz 19% podatku od zbycia... do tego podatek vat od wynagrodzenia notariusza, co pomniejsze pominę..
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): mir -

Zarabiamy złotówkę. Kupujemy mieszkanie - płacimy podatek, kupujemy koszulę - płacimy podatek, kupujemy coś do jedzenia - płacimy podatek i tak dalej. Pytanie ile z zarobionej złotówki państwo zabiera nam w formie różnych podatków. Czy aby nie jest tak jak to przedstawiał obśmiewany Korwin - Mike, że zostaje nam z tej złotówki 18 groszy /teraz to może jeszcze mniej/. A może to co się działo z naszymi płacami do 1990 roku to było wypisz wymaluj to samo co mamy dzisiaj, tylko, że jak to ktoś powiedział mamy paszport w szufladzie. Fiskalizm państwa poraża czego dowód dało MF ostatnimi czasy gdy zadecydowało, że rodziny wielodzietne korzystające z programów osłonowych mają płacić podatek od uzyskanych ZYSKÓW.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): Sylwek -

Kupiłem działkę budowlaną w 2006 r na której wybudowałem dom. Odbiór domu i pozwolenie na użytkowanie dostałem w 2011 r. Czy muszę płacić podatek od sprzedaży domu?
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): beata -

czy aby sprzedać dom musi być jeden właściciel,czy wszyscy współwłaściciele mogą razem sprzedać swoje udziały ?tzn po sprawie spadkowej jest nas 6-ciu,każdy ma swoją część,sąsiad do którego przylega domek,chce kupić a my chcemy sprzedać,czy tak można ?
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz