353
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń32 tys.
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +66
353 ppt ?

Jak uratować storczyka, który ma zgniłe korzenie? (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak uratować storczyka, który ma zgniłe korzenie?

Napisał(a): StorczykoweLove -

Storczyki kochamy chyba wszyscy. Ale czasem z tej miłości zdarza nam się przelać lub przenawozić nasze roślinki. Zatem, jak uratować storczyka, który miał zbyt mokro, a w konsekwencji jego korzenie zaczęły gnić? Ku zaskoczeniu wszystkich, uratować storczyka może cynamon. Taki zwyczajny, stosowany w kuchni. Aby uratować storczyka, zgniłe korzenie należy obciąć wysterylizowanym sekatorem i zdrowe części zabezpieczyć cynamonem w proszku. A następnie roślinę przesadzić do nowego podłoża i pozwolić jej przeschnąć przez kilka dni. I oczywiście już nie przelewać wodą, a najlepiej stosować podlewanie do spodka. A Wy znacie sposoby na to, jak uratować storczyka, który zaczyna gnić lub zrzuca swoje pączki i kwiaty?
INTERIA.PL

Re: Jak uratować storczyka, który ma zgniłe korzenie?

Napisał(a): KuraDomowa -

Następny botowski temat.

Storczyka można uratować, przez odcięcie wszystkiego co gnije i umieszczenie rozety liściowej w jakimś pojemniku z wodą, jednak w taki sposób, aby nie dotykał wody. Po pewnym czasie, kiedy wypuści nowe korzenie, można roślinkę umieścić w specjalnym podłożu. Kropka.

Napisał(a): KuraDomowa -

karr96 Na jakim stanowisku trzymasz kwiatka? Mi korzenie usychały, dlatego, że wisiały nad grzejnikiem..
Ja też trzymam nad grzejnikiem. Wystarczy zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza. Można doniczkę umieścić na podstawce wysypanej kamykami i dolewać na podstawkę wodę. Można też zraszać liście spryskiwaczem.

Napisał(a): ~cichyKSEZ -

Od lat juz, "podlewam" moja kolekcje storczykow, utykajac w ich azurowych doniczkach raz na tydzien kilka kostek lodu. Kwitna po pare razy w roku przez kilka miesiecy. Znajomi daja mi swoje storczyki na odratowanie.

Napisał(a): gość -

Ja swoje zalewam całe na kilka godzin czasem noc i następnie cała wodę wylewam raz na 10-14 dni.Latem dodatkowo trochę podlewam,gdy jest upadnie. Storczyki nie powinny stać w wodzie .razie na ruski rok robię porządki. Wysypuję cała ziemię do storczykow (korę)z doniczki.Obcinam wszystkie suche i zgnite korzenie,po czym ponownie wkładam do doniczki dosypując swieżej ziemi(kory).
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jak uratować storczyka, który ma zgniłe korzenie?