151
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi95
  • Ocen na +4
151 ppt ?

Jak zregenerować suche włosy? (96)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jak zregenerować suche włosy?

Napisał(a): eskimoska -

Wiem,że bardzo pomocne jest nakładanie olejków np. godzinkę przed umyciem głowy.
Ale znacie może jakieś inne sposoby? Jakieś sprawdzone maseczki, najlepiej coś co można zrobić samemu, żeby było jak najbardziej naturalne?

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Jak zregenerować suche włosy?

Napisał(a): Tris -

Najlepszy na suche włosy jest jedwab, łatwiej jest zastosować właśnie maski albo odżywki, bo o domowe sposoby trudniej, a wszelkie specyfiki są łatwiejsze do użycia oraz skuteczne jeżeli są dobrej firmy, kup maskę lub odżywkę z dodatkiem jedwabiu, ponieważ wygładza on włosy oraz nawilża, firma BioSilk jest najlepsza albo ewentualnie ProSalon (odżywki z BioSilk i ProSalon są niedrogie, gdzieś około 5 zł., są w takich małych buteleczkach, pomimo, że są małe, na długo starczają, bo do włosów bierze się dosłownie jedną większą ,,kropelkę" ;) do tego, stosuje się je bez spłukiwania, można i na mokre włosy i na wysuszone je stosować), dodatkowo kup sobie suszarkę z dyfuzorem, dlatego, bo suszenie włosów taką suszarką również je nawilża, ale nie każdy o tym wie :) , no i regularne podcinanie końcówek również jest wskazane, do tego też maski lub odżywki nawet w spreju, oliwkowe też nawilżają i dodatkowo naciągają włosy, dobra firma z nawilżającymi odżywkami tego typu to Oyster :) , ale one są do spłukiwania czyli normalnie podczas mycia włosów można je zastosować, po szamponie :)
A na koniec, taka informacja, że nie jestem pewna czy produkty tych firm, które podałam, dostaniesz w drogerii, ponieważ są to produkty profesjonalne dla fryzjerów, jak coś szukaj najlepiej w hurtowniach fryzjerskich, tam powinnaś znaleźć je i zakupić bez problemu :))

Napisał(a): gość -

Mnie osobiście jedwab wysusza włosy,Potwierdzają to też dobrzy fryzjerzy.Zamiast -polecam olejek arganowy .Nie tylko przed myciem,ale w ciągu dnia na suche włosy.Oczywiście tylko kroplę rozetrzeć i użyć.
Poza tym dobre efekty daje też olejek łopianowy ze skrzypem.W zwykłym Rossmanie na dolnych półkach...tani jak barszcz,a skuteczny:)

Napisał(a): Tris -

gość Mnie osobiście jedwab wysusza włosy,Potwierdzają to też dobrzy fryzjerzy.Zamiast -polecam olejek arganowy .Nie tylko przed myciem,ale w ciągu dnia na suche włosy.Oczywiście tylko kroplę rozetrzeć i użyć.
Poza tym dobre efekty daje też olejek łopianowy ze skrzypem.W zwykłym Rossmanie na dolnych półkach...tani jak barszcz,a skuteczny:)
Sam jedwab nie wysusza włosów, ale często zawarty w tych specyfikach alkohol, bo to on działa wysuszająco, jedwab zaś nawilża, w tym produkcie z BioSilku też jest alkohol, dlatego nie wolno brać nie wiadomo ile, tylko tak jak napisałam ,,kropelkę", ponieważ inaczej może właśnie taki specyfik wysuszać włosy, nie wszyscy to wiedzą, bo sam jedwab właśnie nawilża, a alkohol, który dodają wysusza, dlatego trzeba używać tego z rozwagą, malutko, na same końce.
Co do olejka arganowego zgodzę się, też są to dobre specyfiki :))

gość Mnie osobiście jedwab wysusza włosy,Potwierdzają to też dobrzy fryzjerzy.Zamiast -polecam olejek arganowy .Nie tylko przed myciem,ale w ciągu dnia na suche włosy.Oczywiście tylko kroplę rozetrzeć i użyć.
To prawda, że jedwab nie jest wskazany. Znajoma studiuje kosmetologię, stąd mam tę informację, nie pamiętam z jakiego powodu tak się dzieje, ale fakt, sama kiedyś stosowałam i tak właśnie było. Poza tym zależy od kosmetyków które stosujesz, ja np. ostatnio dowiedziałam się, że lotion, którego używałam do układania włosów zawiera alkohol (na co wcześniej nie zwróciłam uwagi) a to bardzo wysusza włosy.
Odżywka, którą ostatnio wypróbowałam jest moim zdaniem świetna, tylko chyba niekoniecznie dla osób o tłustych włosach-odżywka Schauma Krem i Olejek - tak się nazywa, w brązowej butelce.Myślę, że warto położyć ją od połowy włosów po końce, wtedy będzie też dla włosów tłustych. (Kupiłam w Lidlu)

Na 100% skutkuje OLEJ KOKOSOWY- do calego ciala i do wlosow! Ma on konsystencje stala,ale na dloni rozpuszcza sie .Poniewaz jest to produkt spozywczy,nie ma niebezpieczenstwa,ze jesli zlizesz go z ust cos sie stanie. Pieknie pachnie,wlosy i skora staja sie mieciutenkie.Robie taka kuracje raz na tydzien na godzinke,dwie przed kapiela.Na codzien,1-2 kropelki oleju arganowego po umyciu wlosow.Przy suchych wlosach nalezy bardzo uwazac na mieszanie kosmetykow.Nie przeliczac na taniosc,tylko na jakosc.A najlepiej zasiegnac porady specjalisty.Olej KOKOSOWY to naprawde super kosmetyk ,robi zawrotna kariere I jest w 100% naturalny!

zastanawiam sie ile wypowiedzi tutaj pochodzi z reklam komercyjnych. informacja sprzedażowa to nie zawsze to samo co prawda. ja przewalczyłam włosy po rozjaśnianiu razem z moim fryzjerem. jedwabie dostępne na rynkach niestety w większości są syntetyczne (głównie akryl rozcieńczony alkoholem z dodatkiem nabłyszczacza i perfum) i potrzeba około 7-8 myć w odstępie 1-2 dniowym aby tą chemie całkowicie wypłukać z powierzchni włosa, jeśli już sięgajcie po serum jedwabne bo takie ma przynajmniej częściowo składniki naturalne i zazwyczaj jest wzbogacane o witaminy, stosujemy i tak maksymalnie od połowy włosa do końcówek, inaczej zaburzycie równowagę skóry głowy i pamiętajcie że jedwabie wpływają na wygląd a nie na strukturę włosa.

oliwa z żółtkiem to mit, a zastosowana niewłaściwie może wyrządzić wiecej szkód niż pożytku, jeśli już jakikolwiek olejek to kokosowy, macadamia lub arganowy najlepiej kupione gdzieś w zdrowej żywności bo tam dostaniecie w czystej postaci.

co do preparatów do "połykania" najlepiej sprawdza sie nadal witamina a+e i wieksza ilość wody mineralnej, zdrowo i faktycznie z efektem dla całego organizmu.

każdy DOBRY fryzjer to potwierdzi, wiekszość niestety wmawia że bez zabiegów w salonie, czy ich kosmetyków nie da rady

unikajcie: suchych szamponów, odżywek bez spłukiwania bo niepotrzebnie zatykają strukture włosa, jeśli już chcecie zastosować coś po umyciu to coś do termoochrony jeśli używacie potem suszarek czy prostownic, ale to lepiej odpuścić przynajmniej na miesiąc żeby odpoczęły. (dla mnie to osobiście był najwiekszy koszmar bo bez prostownicy mam mega szopę)

pianki i lakiery, nawet jeśli pisze na nich nawilżające - wysuszają włosy.

przetestowałam bardzo dużo kosmetyków do włosów, najlepiej mi sie sprawdziły produkty które podpatrzyłam u koleżanki do regeneracji joico(złote tubki), szampon, odżywka i maska (tą nakładałam na 20 minut, włosy pod recznik i podgrzewalam lekko suszarką) wszystkie są do spłukiwania. niestety cena nie zachwyca bo za mniejsze pojemności z przesyłką wyszłobez spłukiwania dawałam na same końcówki najtańsze serum arganowe z joanny żeby nie wyglądały jak siano i naprawdę fajnie wchłania sie we włosy a nie zostaje po prostu tłuste na powierzchni.

sie rozpisałam, ale może kogoś tym podratuję ;)

Polecam MACADAMIA REINFORCE MASK. Wzmacniajaca maska do wlosow z olejkiem z macadami. Jej aktywne skladniki wnikaja w glab wlosa i dostarczaja bialek witamin kwasow tluszczowych i przeciwutleniaczy. Regeneruje wlosy dajac im niesamowity polysk. Zapobiega puszeniu sie wlosow i sprawia ze sa bardziej elastyczne. Zapewnia trwaly efekt.
Polecam fajna odbudowa wystepuje w serii tez crem szmpon i olejek :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Odywka hasna opinie
  • odzywka hasna
  • odzywka hasna do wlosow
  • hasna odzywka
  • odywka hasna do wosw forum
  • odywka hasna
Do góry strony: Jak zregenerować suche włosy?