8
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń58
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +1
8 ppt ?

Jaka jest skutecznosć prezerwatyw? (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jaka jest skutecznosć prezerwatyw?

Napisał(a): ~tamarka -

Cześć wszystkim! Mam 20 lat. Od 2 miesięcy współżyję. Razem z chłopakiem stosujemy prezerwatywy. Jednak zastanawia mnie jaka jest skuteczność prezerwatyw w przeciwdziałaniu ciąży? Powiem Wam, że obawa przed niechcianą ciążą całkowicie mnie blokuje i mam wrażenie, że nie mogę przez to czerpać przyjemności ze stosunku. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy mogę zaufać prezerwatywom na tyle, żeby dać się ponieść chwili zapomnienia? Mój chłopak mówi, że wszyscy jego znajomi używają właśnie takiej antykoncepcji i jeszcze nikogo nie zawiodło. Ja natomiast boję się, że prezerwatywy mogą nas zawieść. I co wtedy zrobimy? To na pewno nie jest pora na dziecko mimo że spotykamy się już od roku. Czy wy też stosujecie prezerwatywy? Czy ktoś z was ma dziecko, które było wpadką związaną z brakiem skuteczności prezerwatywy? Pogadajcie ze mną o tym po ludzku, bo mam wrażenie, że zaczynam świrować
INTERIA.PL

Re: Jaka jest skutecznosć prezerwatyw?

Napisał(a): olianka -

Tak, prezerwatywy nie są najbardziej skuteczną metodą antykoncepcji. Jakie 99%? Raczej koło 70%. 99% to jak już coś tabletki hormonalne. Skuteczność prezerwatyw zależy też od tego, czy dobrze się ich użytkuje. Jak każdej z resztą metody antykoncepcji. Ja np. stosuję podwójne zabezpieczenie - tabletki i prezerwatywy właśnie, żeby uniknąć "niespodzianek" - chociaż i przy takim zabezpieczeniu nigdy nie można mieć 100% pewności

Napisał(a): ~tamarka -

Ostatnio tak po ludzku rozmawiałam z moją mamą i próbowała mi wytłumaczyć, że jedynie całkowita wstrzemięźliwość daje gwarancję, że nie będzie ciąży. Myślę, że ma rację. Nie chce faszerować się hormonami, dlatego uznaliśmy, że prezerwatywy będą najmniej inwazyjne. Wszystko okej, tylko ten brak pewności.. Sprawdziłam sobie skuteczność prezerwatyw według współczynnika Pearla i wg tego co piszą 3-7 kobiet na 100, które regularnie współżyją stosując tę metodę antykoncepcji zachodzi w ciążę. I chyba jestem przerażona jeszcze bardziej.

Napisał(a): ~aga -

Uważam że nie ma co panikować, co prawda gumki mają mniejszą skuteczność niż tabletki belara które ja mam ale kiedyś też używałam gumek i nie zaliczyłam wpadki, na dłuższą metę jednak bym gumek nie stosowała
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jaka jest skutecznosć prezerwatyw?