Reklama

679
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń56 tys.
  • Odpowiedzi118
  • Ocen na +-2
679 ppt ?

Jaka naprawdę jest praca w Niemczech? (119)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jaka naprawdę jest praca w Niemczech?

Napisał(a): wiesio125 -

Zastanawiam się nad wyjazdem do pracy do Niemiec. Czy trudno jest o pracę w Niemczech? Czy dużo jest w Niemczech Polaków? Jak się tam czujecie, jak traktują Was Niemcy? Ponoć więcej niż połowa Polaków pracuje na czarno i większość niemieckich pracodawców traktuje nas jak tanią siłę roboczą. Prawda to czy stereotyp?
INTERIA.PL

Re: Jaka naprawdę jest praca w Niemczech?

Napisał(a): gość -

UMAROZHej. Nie polecam, zostan lepiej w PL...sama mieszkam tu od kilkanastu lat i do tej pory jestem niezbyt szczesliwa! Szkopy sa dziwni, aroganccy, chlodni i nie lubia zmian. Polakow jest tutaj duzo, ale zapomij, kazdy mysli tylko o sobie....
W PL masz wszystko, rodzie, serdecznosc i luz, moze tylko finansowo gorzej, ale tutaj po oplatach tez nie zostaja "kokosy" w kieszeni...

można wszędzie teraz :) na początek warto jest pozwiedzać trochę Europy zanim pojedzie się dalej, chociażby ze względu finansowego. W Niemczech jest w miarę lekko, trzeba robić po prostu co nakazują. Zawsze w takie podróże biorę ze sobą telefon z numerem w heyah, bo incazej głównym problemem mogłyby się okazać rachunki za telefon, a tak płacę tylko równe 1zł za minutę połączenia i tylko 49gr za odebraną... a i tak zawsze dzwonią do mnie :P

Jeśli się wybierasz do pracy w Niemczech język niemiecki to podstawa. Chyba że będziesz pracował w brygadzie 1 mówi i jest szefem brygady reszta go słucha. W Niemczech trzeba ,,zapiepszać '' choć sami Niemcy mówią ,,immer langsam'' to pracodawca zatrudnia Polaka żeby robił więcej i taniej niż Niemiec. Uwaga bardzo dużo tu Rosjan o korzeniach niemieckich.
Warto zabrać ze sobą suche wędliny pakowane próżniowo. Inne produkty żywnościowe kupisz na miejscu. Ile kosztują znajdziesz na Link

Powodzenia

UWAŻAJCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jest w Berlinie dwóch kolesi Krzysztof (przy tuszy gość) i Przemysław ( z kucykiem) , szukają budowlańców , bez języka , oferują umowę o prace ( mnie nawet przysłali do akceptacji) , jedziesz i jest tak, hotel 200 eur, trzeba założyć działalność + ubezpieczenie tez około 200 eur ,
kupić bilet miesięczny , bo panowie nie maja samochodu i ci nie pomogą 80 eur, zapłacić księgowemu za te wszystkie papiery 25 eur, po tym wszystkim siedzisz w hotelu a panowie mówią, że zaraz ktoś przyjedzie i zaczniesz pracować, i tak jakieś 3 dni, a potem nie odbierają tel.
Uważajcie to dwóch oszołomów, pracują jako kucharze i chcą sobie na polakach dorobiś, ale nic nie mogą
pisze to z własnego doświadczenia

Polaków w Niemczech jest dużo , najwięcej jest chyba ruskich Niemców. Zatrudniają cię nie po to, byś się byczył , tylko żebyś robił 2 razy więcej i dwa razy taniej niż Niemiec. Szykuj się na zapieprzanie , ale da się żyć. Jak to wygląda więcej znajdziesz na Link

Napisał(a): KatieK -

Ja pracuje w Niemczech od roku i jestem bardzo zadowolona. Niemcy sa inni, nie brataja sie w pracy tak jak my w Polsce, tutaj Twoje prawa sa szanowane, jesli masz przerwe sniadaniowa to masz przerwe sniadaniowa i kropka. Stac mnie na wiecej mimo ze sama wynajmuje mieszkaniem robie oplaty ale poziom zycia bez porownania. Sluzba zdrowia funkcjonuje super, nie ma problemow zeby dostac sie die specjalistow. O DOBRA prace jest ciezko a wynika to z inego systemu edukacji w Niemczech, tutaj kazdy robi ausildung czyli wybiera sobie zawod i ksztalci sie pod niego od poczatku.
ja jestem doradca / trenerem w fabryce jednej z niemieckich marek samochodowych:) jestem bardzo zadowolona, choc potrzebowalam czasu zeby sie przestawic na ich tryb pracy. generalnie jesdnak - jestu mi tu lepiej w pracy niz bylo w Polsce
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • praca w niemczech forum
  • praca w niemczech opinie
  • zarobki w niemczech forum
  • praca niemcy opinie
  • praca niemcy forum
  • polacy w niemczech forum
  • niemcy forum praca
  • niemcy opinie
  • jak znale prac w niemczech
  • dobra praca w niemczech
Do góry strony: Jaka naprawdę jest praca w Niemczech?