Reklama

204
ppt
Ten temat ma:
 • Wyświetleń15 tys.
 • Odpowiedzi45
 • Ocen na +4
204 ppt ?

Jaką pomoc uzyskasz z opieki społecznej? (46)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jaką pomoc uzyskasz z opieki społecznej?

Napisał(a): Gość -

Witam pracuje z osobami korzystającymi z pomocy, trzeba przedstawić przede wszystkim dokumenty potwierdzające sytuację zawodową np. decyzja z GUP dot. bezrobotnej osoby , czy ma prawo do zaiłku czy jest zarejestrowana bez prawa do zasiłku, lub podejść po pusty druk zaświadczenia z MOPS o dochodach za pracę, oczywiście wszystkie inne dokumenty dotyczące sytuacji materialnej jak np. decyzja z UMK dot. świadczeń rodzinnych, alimentacyjnych na dzieci czy np. uzyskanego dodatku mieszkaniowego.Przy określeniu sytuacji dochodowej okaże się jaką ewentualnie pomoc można uzyskać, zasiłek okresowy jeśli nie przekracza się kryterium i zasiłki celowe, posiłki dla dzieci w szkołach lub przedszkolu.
pozdrawiam

Re: Jaką pomoc uzyskasz z opieki społecznej?

Napisał(a): Gość -

dodatek mieszkaniowy nie jest wliczany do dochodu. oprócz stałej pomocy dla dzieci w formie zasiłku rodzinnego czy alimentów mozna zgłosić się do pracownika socjalnego "obsługującego" Twój rejon mieszkaniowy o pomoc, dofinansowanie do leków. zbierasz rachunki za leki, bądź z wyceną recepty na odwrocie idziesz do pracowka socjalnego, zabierasz ze sobą zaświadczenie o dochodach i jeśli nie przekracza danego kryterium dochodowego jest przyznawana pomoc, np 50 czy 100zł mies. NAJGORSZE JEST TO, ŻE ZWYKŁY OBYWATEL, KTÓRY JAKIES TAM BANALNE DOCHODY POSIADAM CZASEM POMOCY NIE UZYSKA BO I TAK MAZA WYSOKIE DOCHODY, A TAKI ŻUL, OD KTÓREGO ŚMIERDZI ALKOHOLEM, NIE POSIADA CZESTO ŻADNEGO DOCHODU WIEC TE POMOC UZYSKA, I NIE 100 CZASEM JEST TO KWOTA RZĘDU 200-300ZŁ.I TO DOPIERO JEST ŻENUJĄCE;(
POZDRAWIAM

Re: Jaką pomoc uzyskasz z opieki społecznej?

Napisał(a): Gość -

Przykro mi , ale dodatek mieszkaniowy jest wliczany do dochodu....kryterium jest oczywiście 351, 00 zł, ale jeśli jest niepełnosprawnośc lub wielodzietnośc, to kryterium jest podnoszone o 50%- jeśli ktoś chce celowy na zakup żywności, a do okresowego jest 351,00 zł.

Re: Jaką pomoc uzyskasz z opieki społecznej?

Napisał(a): Gość -

dodatek mieszkaniowy nie jest wliczany do zasiłków rodzinnych ale do uzyskania pomocy z MOPS jest wliczany. Kryterium wynosi 351 zł na osobę, ale przy przekroczonym dochodzie (nie więcej niż 200%) mozna starać się o specjalny zasiłek celowy, który jest przyznawany przy dodatkowych wydatkach np. na zakup leków, dojazdy na rehabilitacje itd. Dodam, ze specjalne zasiłki celowe sa przyznawane w zależnosci od sytuacji finansowej osrodka

Re: Jaką pomoc uzyskasz z opieki społecznej?

Napisał(a): Gość -

Większość klientów pomocy społecznej operuje pojęciem opieka społeczna wiem to bo jestem pracownikiem socjalnym w jednym z OPS.Co zaś idzie o dochody to wlicza się i dodatki mieszkaniowe i zasiłki rodzinne,pielęgnacyjne, alimenty i dochody z pracy.Całość dochodu pomniejsza się o alimenty płacone przez członka rodziny,jeżeli jest taka sytuacja,i wtedy dzieli na osoby w rodzinie.Pomoc można uzyskać przy jednoczesnym wystąpieniu dochodu poniżej 351,- zł na osobę w rodzinie i 477,- przy osobie samotnej(konkubinat to też rodzina w myśl ustawy o pomocy społecznej) oraz jednej z dysfunkcji z art.7 ustawy o pomocy społecznej-np. bezrobocie,długotrwała choroba lub niepełnosprawność potwierdzona kosztami leczenia,wielodzietność (4 i więcej dzieci), nagłe zdarzenie losowe.Tylko do posiłków dla dzieci nie jest wymagana dysfunkcja a jedynie spełnienie kryterium dochodowego.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
 • jak zapomog dostan z gops
 • mops jaka pomoc
 • pomoc z opieki spoecznej na dziecko
 • co mozna dostac od mopsu
 • jaka zapomoge moge dostac z mopsu
 • co mona otrzyma z mops
 • opieka spoleczna jaka mozna uzyskac pomoc
 • jak pomoc mona otrzyma z mops
 • z jakiej pomocy moge korzystac w opiece spolecznej
 • czy mops moze dac mieszkanie
Do góry strony: Jaką pomoc uzyskasz z opieki społecznej?