108
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi92
  • Ocen na +8
108 ppt ?

Jaki alkomat kupić? (93)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jaki alkomat kupić?

Napisał(a): yanek -

Chciałbym kupić naprawdę dobry alkomat. Zależy mi na tym, żeby przede wszystkim był miarodajny a przy tym nie za drogi... Myślicie, że zainwestowanie 200zł w taki sprzęt to dobra opcja? Jakie modele polecilibyście mi? Najlepiej, żeby były przez was sprawdzone już niejeden raz.
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Jaki alkomat kupić?

Napisał(a): yanek -

molon
TytanowyJanusz yanek, Ty to lepiej nic nie pij:P
100% racji - pisze nie jedz.....
może Ci dzieciak wybiec na drogą, i do końca życie bedziesz go widział.....
Drodzy panowie, ale to wcale nie chodzi o to, żeby zaraz po wypiciu wsiadać za kierownicę. Alkomatu potrzebuję raczej do tego, żeby sprawdzić kiedy następnego dnia po imprezie mogę bez konsekwencji prowadzić samochód. Czuć się mogę dobrze, a z wydychanym powietrzem jest rożnie, dlatego chyba lepiej to sprawdzić wcześniej samemu niż zobaczyć na alkomacie policji...

Napisał(a): ~falk -

Na ten coś pokazał to szkoda kasy - badziewie. Z tych w miarę przyzwoitych jedynie ten:
[image]0002PZXTI9PU420S[/image]
DA-8100
Każdy alkomat, jako urządzenie pomiarowe w trakcie normalnego użytkowania ulega rozkalibrowaniu. Co jakiś czas, w zależności od modelu, częstotliwości i intensywności użytkowania, alkomat taki wymaga kalibracji serwisowej w specjalnie do tego przygotowanym serwisie. Koszt takiej usługi oscyluje w przedziale od 80 do 140 zł w zależności od modelu alkomatu i firmy przeprowadzającej taką kalibrację.

Napisał(a): molon -

yanek
molon
TytanowyJanusz yanek, Ty to lepiej nic nie pij:P
100% racji - pisze nie jedz.....
może Ci dzieciak wybiec na drogą, i do końca życie bedziesz go widział.....
Drodzy panowie, ale to wcale nie chodzi o to, żeby zaraz po wypiciu wsiadać za kierownicę. Alkomatu potrzebuję raczej do tego, żeby sprawdzić kiedy następnego dnia po imprezie mogę bez konsekwencji prowadzić samochód. Czuć się mogę dobrze, a z wydychanym powietrzem jest rożnie, dlatego chyba lepiej to sprawdzić wcześniej samemu niż zobaczyć na alkomacie policji...
?
Tu chyba zasady masz dośc proste.
jak pijesz na imprezie (więcej niż 1,5 litra piwa lub 2 setki wódki) to na następny dzień nie wsiadasz do auta przed południem.
To prosta, jak obwarzanek w Krakowie, zasada......
Ilość alkoholu nie ma znaczenia......
Masz być trzeżwy jak świnia

Napisał(a): molon -

Zakładając, że DEBIL nie dostanie prawa jazdy, to w toku nauki zapoznajemy się z kodeksem drogowym.
Jezeli mamy miec alkotesty w autach,
to idąc dalej należy:
1. wprowadzić tempomaty i urządzenia blokujące jazdę powyżej 140 km na godzinę.
2. zakazać sprzedawania komórek bez zestawu glośnomówiącego.
3. wprowadzić obligatoryjne okulary do jeżdzenia.
4. wymuszać zatrzymanie się przed każdymi pasami
itp itd

Napisał(a): ~arlekin -

Alkomat nawet najdroższy nie pomoże w procedurze kontroli policyjnej. Jeżeli pomiar w radiowozie wykaże 0,1 mg/dcm3 to już policja zatrzyma kierowcę do kolejnego badania po 15 minutach i możliwe jest też trzecie badanie. W samochodzie wystarczy , że będziesz woził certyfikowany na Polskę alkotest za kilka złotych i wcale nie jest powiedziane , że trzeba go będzie sobie kupić , bo często trwają akcje promocyjne albo stacja benzynowa da za darmo dla stałych klientów.

Napisał(a): ~biurkowy -

Dokładnie, niedługo wszyscy staną przed dylematem jaki alkomat kupić, skoro rząd planuje wprowadzić taką ustawę. Jeśli tak będzie, to ja osobiście nie zamierzam wydawać jakiejś mega kasy na niego, bo wiem, że nigdy nie siądę za kierownicę, kiedy będę miał nawet cień podejrzeń, że w mojej krwi może być jeszcze ślad alkoholu. Ale jak ktoś potrzebuje naprawdę dokładnego alkomatu, to polecam zajrzeć tutajhttp://www.ta(...)lt.html mają kilka modeli, najwyższa półka.
Załączniki:

Napisał(a): ~Kasia -

Ciekawe, czy ta ustawę przegłosują :) Zobaczymy. Tak czy siak myślę, że warto mieć alkomat dla własnego bezpieczeństwa no i żeby uniknąć problemów podczas kontroli. Jak myślicie, czy taki tani alkomathttp://www.al(...)000/127 wystarczy, czy też lepiej zainwestować w coś droższego? A jak ta kalibracja tyle kosztuje, to może lepiej co roku kupować nowy alkomat?
Załączniki:

Napisał(a): ~kipiacy -

Osobiście używam modelu datech DA7100, do tej pory mnie nie zawiódł, a było kilka takich sytuacji, że po badaniu alkomatem wsiadłem za kółko, a następnie miałem kontrolę policyjną. ani razu wyniki nie były dramatycznie różne, także myślę, że temu urządzeniu można spokojnie zaufać. tutaj jest całkiem ciekawy wpis opisujący kilka innych modeli, w tym również ten, który wymieniłem: [url=http://agdsprzet.com.pl/male-agd/najdokladniejsze-alkomaty-ranking/]
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jaki alkomat opinie
  • jaki alkomat najlepiej kupic
  • alkomat forum
  • jaki alkomat
Do góry strony: Jaki alkomat kupić?