108
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi92
  • Ocen na +8
108 ppt ?

Jaki alkomat kupić? (93)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jaki alkomat kupić?

Napisał(a): ~murek -

Może i następnego dnia po imprezie się odpoczywa, ale i nie odpoczywa.
W moim środowisku raczej nie pijamy alkoholu bez umiaru. I często 7-8 godzin snu wystarcza, plus godzinka na nogach (śniadanie, prysznic, etc.), żeby mieścić się w polskiej normie. Niestety nie zawsze, bo wiele zależy nie tylko od tego, kiedy się przestało pić, ale od np. ilości jedzenia podczas imprezy, ruchu, przemęczenia, itd. Ja mam nieco starszego alkohita, bo x5, niż ten w artykule i już kilka razy powstrzymał mnie przed jazdą, bo lekko przekraczałem normę. Tego normalnie nie wyczujesz, ale jak ciebie policja zatrzyma i sprawdzi, to będą problemy.
Niezawodny alkomat to podstawa i nie musisz sobie odmawiać przyjemności na imprezach. A jeżeli już sporo przesadzasz z alkoholem, to lepiej bawić się w towarzystwie mniej pijącej żony czy dziewczyny, która również ma prawo jazdy. PZU - przezorny zawsze ubezpieczony.

Trzeba było kupić rankingowego alkohita x60. Naet mój starszy model nie przekłamuje. Może to i pół biedy,  że twój alkomat nieco zawyża, ale jednak niepewność się wkrada. Właśnie dlatego najlpiej jak najszybciej oddaj go do kalibracji, wtedy powinien podawać poprawniejsze wyniki.

Napisał(a): ~adav -

~murek Trzeba było kupić rankingowego alkohita x60. Naet mój starszy model nie przekłamuje. Może to i pół biedy,  że twój alkomat nieco zawyża, ale jednak niepewność się wkrada. Właśnie dlatego najlpiej jak najszybciej oddaj go do kalibracji, wtedy powinien podawać poprawniejsze wyniki.
Wynik musi być dokładny bo inaczej możesz mieć problemy. A jeśli nie tylko zawyża. ale i co gorsza zaniża wyniki? Sam prosisz się o kłopoty w takiej sytuacji. Nawet najlepsze alkomaty trzeba co jakiś czas kalibrować tak jak wskazuje instrukcja. Co określony czas albo co określoną liczbę pomiarów

~adav
Wynik musi być dokładny bo inaczej możesz mieć problemy. A jeśli nie tylko zawyża. ale i co gorsza zaniża wyniki? Sam prosisz się o kłopoty w takiej sytuacji. Nawet najlepsze alkomaty trzeba co jakiś czas kalibrować tak jak wskazuje instrukcja. Co określony czas albo co określoną liczbę pomiarów
Kalibracja to jedno, ale tego typu urządzenia nie lubią zbyt wysokich temperatur, więc jak upalne lato i grill nad jeziorkiem, to lepiej alkomat trzymać gdzieś w cieniu, a zimą nie zostawiać go w samochodzie. Wtedy nie będzie niebezpieczeństwa przekłamań, takie proste bhp dla alkomatu.

Napisał(a): ~adav -

Święte słowa. Dlatego warto kupując alkomat dobrze przeczytać instrukcję. W każdej będzie podany zakres temperatur w jakich można używać takiego urządzenia i będzie podawać dokładne wartości. Do tego dobrze jak alkomat będzie wyposażony w funkcję Alco, jak podany wcześniej Alkohit i będzie w stanie wykryć czy ktoś próbował zamarkować badanie

Napisał(a): ~artur7567 -

Też miałem problem z wyborem alkomatu i ostatecznie zdecydowałem się na model Alkohit x60 polecany na forach,a zamawiałem na stronie Alko-maty.pl bardzo miła i rzeczowa obsługa, poza tym był też w rozsądnej cenie. Do tej pory służy mi bezproblemowo :)

Napisał(a): ~Diamento -

Odpowiedzialna osoba sama kupi, nieodpowiedzialna zrobi tak, że nawet przy obowiązkowym posiadaniu w aucie będzie miała to gdzieś.. Lobby po prostu i tyle, zero myślenia. Dla mnie mniej więcej dobrym rozwiązaniem jest takie, że sobie włączam taką stronę http://www.wi(...)ine.pl/ i daję do tego godzinę zapasu żeby nie bylo - oczywiście po lekkim spożywaniu a nie ululaniu się w trupa to takie strony są jak znalazł :)
Załączniki:
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jaki alkomat opinie
  • jaki alkomat najlepiej kupic
  • alkomat forum
  • jaki alkomat
Do góry strony: Jaki alkomat kupić?