385
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń31 tys.
  • Odpowiedzi71
  • Ocen na +0
385 ppt ?

Jaki filtr do wody? (72)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jaki filtr do wody?

Napisał(a): -

Od października zaczęłam studia w innym mieście. Mam problem z nowym mieszkaniem, a dokładniej z wodą. Jest strasznie niesmaczna (a ja jestem przyzwyczajona do picia kranówki, bo u mnie w domu jest bardzo czysta woda). Ponadto robi mi się od niej kamień w czajniku i na szklankach. Rodzice powiedzieli, że zafundują mi filtr. Ale ja się zastanawiam jaki lepszy - z formie dzbanka, czy może takie, które się montuje na rurach? Chciałabym jeszcze widzieć, czy ktoś z was ma jakiś filtr firmy Dafi, bo ostatnio obiła mi się taka nazwa o uszy. Proszę o pomoc w wyborze.
INTERIA.PL

Re: Jaki filtr do wody?

Napisał(a): Gość -

miałam "Dafi" jak mieszkałam na stancji. Nie polecam - co pół roku musiałam go oddawać do naprawy. Nie polecam również filtrów takich w formie czajniczka bo odfiltrują tylko mechaniczne zanieczyszczenia, a "smak" pozostanie.
Jeśli szukoasz dobrego filterka to zastanów się nad filtrem RO (odwróconej osmozy) zakładanym na rury (w domu załozyłam tylko w kuchni na zimną wodę). Był dosyć drogi, co jakiś czas trzeba zmieniać wkłady ale zdaje egzamin.

Ja mam taki filtr do którego jest osobny kranik, woda jest czysciutka i smaczna, niestety nie powiem Ci, jak sie nazywa, bo zafundowali mi go rodzice, a kupili w sprzedaży bezpośredniej. Ale wiem, że kosztował jakieś 1200 - 1500 zł, co pół roku wymienia sie filtry, które stoją w szafce i zajmują dość dużo miejsca, ale woda jest tego warta - żadnego kamienia!

Ja używam filtra dzbankowego. Stosowałem wkłady Brita i Anna (polska wersja). Miałem problem z dużą ilością kamienia, no i muszę przyznać, że filtry sobie z tym radzą. Co do smaku to nie mam obserwacji czy się zmienił. Ale one są bardzo tanie więc na początek można polecić. Tylko raz w miesiącu trzeba wymieniać wkład.

Woda to problem w każdym dużym mieście. Pamiętam jak trudno było mi się przestawić na krakowską wodę, bo wcześniej mieszkałem na Podbeskidziu, gdzie wodę mogłem pić prosto z kranu. Mycie w takiej wodzie też na początku owocowało wysuszoną skórą i innymi nieprzyjemnościami. Ale z czasem się przestawiłem, chociaż dalej drażnił mnie osad na herbacie no i gorszy smak. I eksperymentowałem z różnymi akcesoriami do oczyszczania wody: kapsułkami oczyszczającymi, płynem odkamieniającym do czajnika, ale teraz używam filtrów do wody i uważam, że są najlepsze. Duży wybór takich filtrów mają w sklepie megamedia.pl. Zaglądnij tam, sprzedawcy Ci polecą, co najlepiej dobrać.

CzulaHalina- mam ten sam problem, co Ty :( właśnie się przeprowadziłam i tutaj, w mieście woda jest straszna! a w czajniku po każdym gotowaniu tyle kamienia, że aż strach potem z tej wody kawę, czy herbatę robić :/ tak się rozglądam za jakimś dobrym filtrem do wody. Czy ten DAFI, o którym piszesz rzeczywiście jest taki dobry? na forach ma bardzo dobre opinie, patrzyłam też na ceneo i w porównaniu z innymi wypada o wiele taniej. Jeżeli w tej cenie jest taki niezawodny, to tylko brać :) Dziękuję za szybką radę!

Ja także jestem zwolennikiem filtrów dzbankowych. Co prawda należy go co jakiś czas zmieniać ale i tak wychodzi taniej niż ten zakładany w rurach. Taki lepszy dzbanek z filtrami bez problemu kupisz do 100zł.

Pozdrawiam www.VipDelikatesy.pl

Też mam filtr dzbankowy Brita co prawda od miesiąca ale mogę powiedzieć tyle, że herbata jest smaczniejsza, jeśli chodzi o kamień na razie nie ma, nie wiem może za krótko używam albo naprawdę nie będzie. Filtr kupiłam dlatego, ze dwukrotnie musiałam reklamować czajnik za 300zł z powodu przeciekania spowodowanego kamieniem.

my w domu mamy filtr z odwróconą osmozą, ale nie wiem czy polecać czy nie, jest drogi i raz w roku facet wymienia wkłady i znów trzeba zapłacić.
U nas nie było wyjścia, mimo że mieszkam na wsi i mamy studnię głębinową do wody przedostają się metale ciężki i raz na jakiś czas pojawiały się bakterie bo pola są nawożone.
W bloku woda powinna być czysta gdyż jest ciągle badana w wodociągach, natomiast smak to wina składu i zwykły filtr dzbankowy powinien w zupełności wystarczyć

W domu mamy strasznie twardą wodę. Czytałem wiele o filtrach różnych firm, cenowo podobnie uplasowane, ale jednak ostatecznie zdecydowałem się na produkt firmy Amii a konkretnie na filtr odwróconej osmozy. No i przeważył w sumie fakt, że w trakcie poszukiwań trafiłem na promocyjne opakowanie. Z tego produktu jestem bardzo zadowolony, odkąd używam go nie trzeba odkamieniać czajnika!(kiedy wlewałem wodę kranową kamień pojawiał się już po 3 dniach, a odkąd używam wody przefiltrowanej -od 5 miesięcy jeszcze ani razu nie odkamieniałem czajnika!Dopiero teraz pojawił się gdzieniegdzie delikatny kamień).
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • filtry do wody opinie
  • jaki filtr do wody
  • filtr do wody opinie
  • filtry do wody forum
  • dobry filtr do wody
  • filtr do wody forum
  • filtry do wody ranking
  • jakie filtry do wody
  • jaki filtr do wody jest najlepszy forum
  • filtr nakranowy opinie