82
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi44
  • Ocen na +28
82 ppt ?

Jaki materac wybrać kieszeniowy czy piankowy? Twardy czy miękki? (45)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jaki materac wybrać kieszeniowy czy piankowy? Twardy czy miękki?

Napisał(a): KarinaC -

Witam, potrzebuję porady dotyczącej materaca.

Do tej pory śpię na wersalce, chcę ją zamienić na jakiś WYGODNY materac. Wersalka jest trochę twarda i mnie uwiera, ostatnio nawet śpię na kołdrze żeby było miękko. Materace piankowe jako gąbki kojarzą mi się z miękkością i kusi mnie żeby taki kupić, ale z drugiej strony czasem słyszałam opinię, że lepiej spać na twardych materacach bo to zdrowsze, więc wtedy pewnie bym kupiła kieszeniowy. Jak dobrać twardość materaca??
Marzy mi się taki, żeby był wygodny, przytulny.

Lepiej wybrać materac z pianki czy jednak kieszeniowy? Jakoś piankowy kojarzy mi się z mniejszą trwałością, ciągle wydaje mi się, że gąbka to zaraz się zniszczy, a sprężyny to jednak są chyba trwalsze? Chciałabym, żeby materac posłużył mi na długi okres czasu.
INTERIA.PL

Re: Jaki materac wybrać kieszeniowy czy piankowy? Twardy czy miękki?

Napisał(a): LeeCzarek -

Ostatnio sam przerabiałem temat materaców. Jeśli chodzi o twardość to są przedziały, mówiące o tym do jakiej wagi wybrać jaką twardość. Jeśli do swojej wagi wybierzesz za twardy będzie Cię uciskał i będą Cię boleć mięśnie, które będą starały się utrzymać kręgosłup w naturalnych krzywiznach, jeśli za miękki będziesz się zapadać i też skończy się to bólami mięśni. Musisz twardość dobrać do swojej wagi, np. osoby ważące od 60 a 80 kg powinny spać na średniotwardym materacu. Poczytaj sobie o tym w artykułach np. na tym blogu są podane przedziały i rady jaką twardość dobrać:http://www.ma(...)dy.html

Jeśli chodzi o to czy pianka czy sprężyny to pewnie kwestia gustu, ja polecam to drugie. Sam kupiłem materac kieszeniowy z marki Sleep O’clock w ich firmowym sklepie:https://www.s(...)we.html wybrałem taki co ma dodatkowe strefy twardości (ja do swojej wagi 77 kg dobrałem średniotwardy). Już trochę na nim śpię i jestem zadowolony - moim zdaniem materace kieszeniowe szczególnie te ze strefami twardości są bardzo wygodne i dopasowane, bo dopasowują się do konkretnych kształtów ciała i kręgosłup jest w naturalnej pozycji. No po prostu jak śpię to czuję, że jest do mnie dopasowany i taki solidny.

Napisał(a): gość -

Ja doradze materac kieszeniowy bo sama na takim od niedawna spie, jest bardzo solidny. Materace z sleep oclock z czarnym kotem w logo takze polecam, bo tez mam stamtad. Ktos dobrze doradzil, ze twardosc materaca do swojej wagi musisz dopasowac.

Napisał(a): ~gość -

Też się natknęłam na opinie, szczególnie starszych ludzi, że materac powinien być twardy, ale jak zaczęłam szukać dla siebie materaca to widziałam wiele porad, że materac musi być dobrany do ciężaru danej osoby, a nie że ma być twardy. Lekka osoba może spać na miękkim i się nie będzie zapadała, a ciężka osoba może spać na twardym, właśnie dlatego, żeby się nie zapadać. Ciężar ciała jest najważniejszy przy wyborze twardości tak jak i Twoje upodobania :)

Autorka postu napisała: "Materace piankowe jako gąbki kojarzą mi się z miękkością i kusi mnie żeby taki kupić, ale z drugiej strony czasem słyszałam opinię, że lepiej spać na twardych materacach bo to zdrowsze, więc wtedy pewnie bym kupiła kieszeniowy."
Ja tylko dodam od siebie, że są także materace piankowe TWARDE :) Materace piankowe możesz kupić w każdym rodzaju twardości: miękkim, średnim i twardym. Z kieszeniowymi pewnie też tak jest, ale nie wiem bo nie szukam kieszeniowych.

Ja aktualnie też szukam materaca, jeszcze nie kupiłam, na razie sobie czytam o nich, ale szukam materaca piankowego tylko i wyłączenie, bo mam uraz do sprężyn po wersalce.

Napisał(a): LaraK -

LeeCzarek Ci dobrze radzi :) twardość materaca dobiera się do wagi, ale ja też uważam, że te granice wagowe są takie płynne bo to też zależy od wzrostu. Inna budowę ciała ma osoba co waży 80 kg i ma 188 cm, a inną co waży 80 kg i ma 150 cm. Ogólnie na materacu miękkim dobrze będzie czuła się lekka osoba, bo się w niego nie zapadanie. Osoba ciężka będzie miała lepsze podparcie na materacu twardszym. Ale jak ważysz załóżmy z 65 kg i z przedziału Ci wychodzi, że powinnaś spać na materacu średnim, ale Tobie osobiście jest na takim twardo i źle się czujesz i chcesz miękki, to chyba możesz spróbować, bo do miękkiego to tylko 5 kg różnicy, a jak jesteś wysoka to powinien być dobry. Nie zmusi się kogoś na siłę jak marzy o miękkim żeby spał na twardym. Tak mi się wydaje. Najlepiej to zapytać o poradę w sklepie w którym będziesz kupować, bo tam sprzedawca Ci zawsze profesjonalnie pomoże i dobierze odpowiednią twardość.
Ja już w innym wątku pisałam, że my z mężem mamy także materac kieszeniowy i także z firmy Sleep O'clock i też kupiony w ich firmowym sklepie:https://www.s(...)ock.pl/ Przy wyborze materaca jeszcze ważne jest czy śpisz samemu czy z drugą osobą. Dla par bardzo dobrym rozwiązaniem są materace kieszeniowe, bo nie przenoszą ruchów. Ale przy wyborze twardości to musisz brać pod uwagę wagę drugiej osoby lub kupić dwa materace :)

Nie wiem ile ważysz dlatego nie doradzę Ci twardości. Doradzę Ci natomiast inną rzecz dotyczącą materaca. Jeśli kupujesz materac to kupuj w sklepach internetowych, czy na ceneo, a jeśli kupujesz w sklepie stacjonarnym, to sprawdź czy mają opcję zwrotu! W zakupach online w sklepach internetowych masz teraz zawsze prawo zwrócić nie używany produkt do 14 dni! A w stacjonarnych to jest chyba dobra wola sprzedawcy. Ja kupiłem materac w sklepie stacjonarnym, w sklepie wydawał się OKI, ale jak już był u mnie w domu okazało się, że jest za twardy, no i nie mogłem go zwrócić. Na szczęście był tani, bo to materac nawierzchniowy na stare łóżko. Musiałem kupić sobie drugi ale tym razem w necie na ceneo żeby jak coś móc zwrócić do 14 dni, ale na szczęście nie musiałem bo okazał się fajny. Materac i ten z neta i ten ze zwykłego sklepu były w takich foliach, więc mogłem je przetestować u siebie na łóżku, bez ich brudzenia.
Czy materac jest wygodny okazuje się dopiero w domu jak się go położy tam gdzie ma leżeć, dlatego ja doradzam kupować w necie żeby mieć możliwość zwrotu, lub dokładnie sprawdzić czy w sklepie stacjonarnym przyjmą zwrot jak okaże się po prostu niewygodny.

Nie możesz porównywać wersalki do materaca. To jest całkiem co innego. Dlatego, to że wersalka Cię uwiera bo jest twarda to nie oznacza, że materac o stopniu twardości twardy też będzie. Materace są specjalnie produkowane aby na nich spać, mają warstwy komfortu z pianek itp. Twardy materac jest o wiele wygodniejszy od wersalki, tego nawet nie da się porównać. A taki materac twardy kieszeniowy to jeszcze się dopasowuje to sylwetki, bo ma elastyczność punktową i ugina się pod naciskiem, a wersalka do niczego się nie dopasowuje.

Napisał(a): ~Sonia -

A ja mam materac piankowy i jestem zadowolona. Myślę, że to wszystko zależy od jakości pianki. Ja wybrałam materac fimrmy Hilding i jestem z niego bardzo zadowolona. Odpowiednia twardość, nie zapada się i ma dobrą wentylację, więc jak najbardziej polecam :)

Napisał(a): Plant -

Wybierając materac oczywiście jego twardość jest bardzo ważnym parametrem. Najlepiej jest samemu np. w sklepie sprawdzić czy dana twardość materaca nam odpowiada, tylko w taki sposób można wybrać model idealny dla siebie. Tradycyjne materace piankowe mogą wydzielać nieprzyjemny zapach pianki, na który skarżą się ich użytkownicy, mają w sobie również bardzo dużo substancji ropopochodnych. Materace PlantPur Composite są materacami ekologicznymi, do ich produkcji wykorzystano naturalne oleje roślinne, dzięki czemu materac jest dobry dla zdrowia.

Napisał(a): marvenka -

Ja co prawda też póki co śpię na kanapia, ale mam nadzieję, że niedługo też stanę przed dylematem jaki materac wybrać ;) Myślę, że ile ludzi tyle opinii i chyba najlepiej by było jakbyś sama poszła do kilku sklepów i przetestowała sama co Ci pasuje ;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jaki materac wybrać kieszeniowy czy piankowy? Twardy czy miękki?