345
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń29 tys.
  • Odpowiedzi41
  • Ocen na +50
345 ppt ?

Jakie rośliny do łazienki? (42)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Jakie rośliny do łazienki?

Napisał(a): ~Magda -

~Ula
~gość A ja polecam roślinę Hoja - ma piękne wijące się pędy i niesamowicie kwitnie. Lubi wilgoć, więc super do łazienki. Jednak dp takiej z oknem, bo lubi światło. A do takiej ziemnej polecam Ci roślinę sansewierię (wężownicę). Ma ozdobne mieczowate liście i jest baaardzo wytrzymała.
Od lat szukam Hoi , która by kwitła.Mam dwie Hoje kilkuletnie ,ale żadna nie kwitnie.
Może mogłabyć sprzedać mi taką kwitnącą Hoje choć jedną lub kilka ? Jesli tak to jakoś skontaktujemy się może? Bardzo mi zależy na kwitnących Hojach. Pozdrawiam.
Przesadź hoję do nowej doniczki i włóż do niej drabinkę, żeby się po niej pieła, potem postaw na parapecie od strony południowej lub wschodniej i podlewaj Biohumusem - wtedy każda hoje kwitnie. Moja nie kwitła 10 lat, a po tych zabiegach kwitnie 2 razy do roku po 12 - 15 kwiatów (niezły smród). Hoję należy podlewać 1 miesiąc mocniej, jeden słabiej naprzemiennie. Powodzenia w hodowli!!!

Napisał(a): ~Ant -

"Od lat szukam Hoi , która by kwitła.Mam dwie Hoje kilkuletnie ,ale żadna nie kwitnie."
Mam trzy hoje. Jedna kiedyś kwitła bardzo obficie. Teraz od dwóch lat przestała. Dwie pozostałe nie kwitły przez kilka lat. Zaczęły kwitnąć gdy przewinąłem je na inne drabinki i zmieniłem miejsce w którym stały na bardziej oświetlone. Teraz kwitną praktycznie bez przerwy. Tobie radzę zrobić to samo. Kwitnąca hoja przeniesiona do innego środowiska na 100% przestanie zawiązywac kwiaty.

Napisał(a): ~elka -

~Ula
~gość A ja polecam roślinę Hoja - ma piękne wijące się pędy i niesamowicie kwitnie. Lubi wilgoć, więc super do łazienki. Jednak dp takiej z oknem, bo lubi światło. A do takiej ziemnej polecam Ci roślinę sansewierię (wężownicę). Ma ozdobne mieczowate liście i jest baaardzo wytrzymała.
Od lat szukam Hoi , która by kwitła.Mam dwie Hoje kilkuletnie ,ale żadna nie kwitnie.
Może mogłabyć sprzedać mi taką kwitnącą Hoje choć jedną lub kilka ? Jesli tak to jakoś skontaktujemy się może? Bardzo mi zależy na kwitnących Hojach. Pozdrawiam.
Hoja kwitnie tylko wtedy, gdy stoi na wschodnim lub południowym oknie.

Napisał(a): ~Babcia -

~Ula

Napisał(a): ~gość -

~aga a ja polecam paprotke lubi wilgoc. Mam w lazience i bardzo jej sie tam podoba.
....a ja w łazience postawiłem w brązowym wysokim wazonie pałki tj.chyba tatarak z nad jezior.Doskonale wygląda w jasnej łazience,nie wymaga pielęgnacji i światła .Zadne kwiatki nie wyglądają tak dobrze a już napewno nie znoszą ciemnych i wilgotnych pomieszczeń.

Napisał(a): tetragon -

~Ula
Moja rada jest taka:
Trzeba długie pędy pozawijać wokół siebie, wystawić bliżej okna, aby miały jak najwięcej słońca i gotowe. Moje hoje kwitną prawie cały rok.

Napisał(a): ~AGATA ata -

Hoja musi być w towarzystwie innego kwiatka . Jak jest męska musi mieć obok żeński. Poszukaj w internecie. Czegos na ten temat.
Miałam ten kwiatek, kwitl oblednie, wyglądal ślicznie, po przeprowadzce niestety nie miał ani jednego kwiatusza w końcu źmizernial i .... zdechl.
myślę, że w łazience bez okna nic dłużej nie pożyje. Szk[b][/b]oda kasy ..

Napisał(a): ~xxx -

~Ula
Wystarczy "zapomnieć" o podlewaniu na jakiś czas. Zakwitnie, by przedłużyć gatunek.

Napisał(a): ~xxx -

jesli chcesz aby zakwitla Hoja musisz ten dlugi tzw. " wąs" ped na koncu 1 cm uciac, jesli ma juz dobrze wyksztalcone pedy z liscmi a nie jak jest w trakcie wzrostu, po pewnym czasie na pewno zakwitnie i intensywnie zapachnie, moja Hoja byla mi wdzieczna za dlugie lata dbania o nia, nie zapomne tej chwili jak mnie zaskoczyla tysiacem kwiatow i niebianskim zapachem...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie rośliny do łazienki?