377
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń31 tys.
  • Odpowiedzi45
  • Ocen na +55
377 ppt ?

Jakie rośliny do łazienki? (46)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jakie rośliny do łazienki?

Napisał(a): ~agnieszka k -

Ja również polecam hoję, ale w łazience sprawdził mi się również Zamiokulkas. // Jeśli szuka Pani hoji proszę zostawić kontakt, mam dwie i chętnie się ich pozbędę bo wkrótce muszę się przeprowadzić. Obecnie obydwie kwitną już 2 raz w tym sezonie :-)
~Ula
~gość A ja polecam roślinę Hoja - ma piękne wijące się pędy i niesamowicie kwitnie. Lubi wilgoć, więc super do łazienki. Jednak dp takiej z oknem, bo lubi światło. A do takiej ziemnej polecam Ci roślinę sansewierię (wężownicę). Ma ozdobne mieczowate liście i jest baaardzo wytrzymała.
Od lat szukam Hoi , która by kwitła.Mam dwie Hoje kilkuletnie ,ale żadna nie kwitnie.
Może mogłabyć sprzedać mi taką kwitnącą Hoje choć jedną lub kilka ? Jesli tak to jakoś skontaktujemy się może? Bardzo mi zależy na kwitnących Hojach. Pozdrawiam.
INTERIA.PL

Napisał(a): ~lala -

oczywiście, ze hoja. Miałam ją kilka lat w jadalni na komodzie , niezbyt duzo swiatła w pomieszczeniu, ponieważ przed oknem rośnie okazały swierk i przeniosłam ja do łazienki i o dziwo pierwszy raz zakwitła. Na razie tylko 2 kwiatki ale myslę, że bedzie więcej. Okienko niewielkie, strona wschodnia i wystarczyło. Polecam.

Napisał(a): ~Ola -

Aby hoja zakwitła musi mieć gałęzie podwieszone do góry lub poprowadzone na linkach poziomo po ścianie. Jeśli łodygi rosną w dół, nici z kwitnienia:-)
~Ula
~gość A ja polecam roślinę Hoja - ma piękne wijące się pędy i niesamowicie kwitnie. Lubi wilgoć, więc super do łazienki. Jednak dp takiej z oknem, bo lubi światło. A do takiej ziemnej polecam Ci roślinę sansewierię (wężownicę). Ma ozdobne mieczowate liście i jest baaardzo wytrzymała.
Od lat szukam Hoi , która by kwitła.Mam dwie Hoje kilkuletnie ,ale żadna nie kwitnie.
Może mogłabyć sprzedać mi taką kwitnącą Hoje choć jedną lub kilka ? Jesli tak to jakoś skontaktujemy się może? Bardzo mi zależy na kwitnących Hojach. Pozdrawiam.

Napisał(a): ~Anna -

dla mnie śmiedzi mdło

Napisał(a): MET -

~Ula
Mam i kwitnie jak dzika, a nic jej specjalnego nie robię. Zapach średni delikatnie mówiąc, sok ściekający z kwiatków trzeba zmywać. Ale wygląd ok. Może zmień miejsce i sposób podlewania? Raz w tygodniu;-) Moja to lubi

Napisał(a): MET -

~xxx jesli chcesz aby zakwitla Hoja musisz ten dlugi tzw. " wąs" ped na koncu 1 cm uciac, jesli ma juz dobrze wyksztalcone pedy z liscmi a nie jak jest w trakcie wzrostu, po pewnym czasie na pewno zakwitnie i intensywnie zapachnie, moja Hoja byla mi wdzieczna za dlugie lata dbania o nia, nie zapomne tej chwili jak mnie zaskoczyla tysiacem kwiatow i niebianskim zapachem...
niebiańskim?

Napisał(a): ~bee -

Żadna roślina nie wytrzyma bez światła. W łazience bez okien nie można nic trzymać, chyba że będzie sie świecić specjalna żarówka. Ale to dodatkowy wydatek na prąd i nieekologiczne.

Jeżeli chcesz mieć ładnie, to kupuj sobie mały bukiecik jakichś kwiatków co kilka dni i już.

Napisał(a): ~smerf ogrodnik -

Może nie będę orginalny i wyłamie się z klubu Hoi,woskownicy(też mam i kwitnie a jak pachnie na deszcz :) Ja polecam skrzydłokwiat,ładnie kwitnie na biało i nie jest wymagający,preferuje wilgoć i cieniste miejsca nie ma długich odnóg które gdzieś trzeba przyczepić.

Napisał(a): ~gościówa -

Nieprawda, że hoja lubi wilgoć, dobrze rośnie w blokach nawet nad kaloryferem. Nie ma specjalnych wymagań ale nie lubi pełnego słońca, nie można przesadzać z podlewaniem i za często jej nie przestawiać. Moja kwitnie bardzo często i jest przyzwyczajona do przestawiania, tak, że nie traci kwiatków, ale wiem, że większość hoi jest wrażliwa na zmianę miejsca i przestaje kwitnąć. Moja stoi na oknie wschodnim. Nic specjalnego przy niej nie robię, mniej więcej co dwa lata przesadzam, wtedy puszcza nowe pędy i przez jakiś czas nie kwitnie. Podobno , żeby hoja kwitła, światło powinno padać na doniczkę, u mnie akurat pada, bo hoja stoi na parapecie. Nawozić nie można za dużo, bo przenawożona nie kwitnie.
A co do łazienki - racja, że żadna roślina nie wytrzyma bez światła.

Napisał(a): ~Ula -

~Magda
~Ula
Przesadź hoję do nowej doniczki i włóż do niej drabinkę, żeby się po niej pieła, potem postaw na parapecie od strony południowej lub wschodniej i podlewaj Biohumusem - wtedy każda hoje kwitnie. Moja nie kwitła 10 lat, a po tych zabiegach kwitnie 2 razy do roku po 12 - 15 kwiatów (niezły smród). Hoję należy podlewać 1 miesiąc mocniej, jeden słabiej naprzemiennie. Powodzenia w hodowli!!!
Dziękuję za rady .Hoje były kupione ok.5 lat temu-jako dorosłe spore już -ta większa ma ok.75 cm wys. Obie były i są uformowane na drucie.Tej większej nie da się już rozplątać by zmienić ten drut na inną drabinkę-np.bambusową. Hoja większa może mieć teraz ponad 10 lat. Okna i balkon mamy tylko na stronę płd-.zach.-słoneczne. Obie Hoje stały początkowo na parapecie okna balkon.-osłoniętego balkonem wyżej i żaluzjami .Po 2-3 m-cach zaczęły jednak im blednąć liście.Może też z powodu zmiany mieszkania. U hodowcy/sprzedawcy były podlewane rzadko-co 3/4 tyg.nawet i zasilane nawozem ogrod.specj. Doniczki miały zmieniane-są zraszane .Podobno te Hoje żeńskie kwitną a męskie -nie.A jak rozróżnić Hoję żeńską od męskiej ? Ustawione są dość blisko okna-mają słonce .Zasilam różnie-czasem też Biohumusem , tym zielonym-ogrodniczym w granulkach nawozem od sprzedawcy-też. Także tym nawozem do storczyków w spreyu i płynie ,czy pałeczkami.Nie za często jednak. Może doczekamy kiedyś,że zakwitną :). Póki co - CHCĘ KUPIĆ /kilka nawet / HOI - w stanie KWITNIENIA -z KWIATAMI OBECNIE. Za wszystkie rady -będę wdzięczna !!

Napisał(a): ~Ula -

~Ant
"Od lat szukam Hoi , która by kwitła.Mam dwie Hoje kilkuletnie ,ale żadna nie kwitnie."
Mam trzy hoje. Jedna kiedyś kwitła bardzo obficie. Teraz od dwóch lat przestała. Dwie pozostałe nie kwitły przez kilka lat. Zaczęły kwitnąć gdy przewinąłem je na inne drabinki i zmieniłem miejsce w którym stały na bardziej oświetlone. Teraz kwitną praktycznie bez przerwy. Tobie radzę zrobić to samo. Kwitnąca hoja przeniesiona do innego środowiska na 100% przestanie zawiązywac kwiaty.
Dziękuję za rady .Zmartwiła mnie ta inf.,że nie można zmieniać Hoi w trakcie jej kwitnienia- miejsca jej pobytu-środowiska życia.Może jednak zaryzykuję ,jesli będzie taka możliwość.
Czy drabinki należy wymienić na większe ? Możliwe,że to upinanie przez ogrodników/ producentów Hoi na drucie szkodzi im. Teraz -rozplątywanie dorosłej ,kilkuletniej/wieloletniej Hoi jest b.trudne i może zakończyć się wieloma złamaniami jej splątanych 5-6 pędów .Rozcinanie druta też jest ryzykowne . Ciężko będzie też włożyć potem nową drabinkę w splątane,powykręcane pędy. Bambusowa drabinka na pewno byłaby zdrowsza dla kwiatów,jednak producenci kwiatów widocznie uważają metalowe podpory za nieszkodliwe ? W przypadku splątanych mocno pędów Hoi wymiana metalowej podpory/drabinki na inną ,ekologiczną bardziej jest dużym problemem.

Napisał(a): ~Bolesław -

Jeśli chcesz żywe rośliny to oczywiście musisz zamontować odpowiednie żarówki/neonówki w pomieszczeniu. Bez okna przy sztucznym świetle standardowym - nic się dłużej nie utrzyma. Najczęściej przy ograniczonym oświetleniu - w miarę dobrze mają się paprocie. Pamiętaj jednak by polewać je wodą miękką. Zakamieniała woda z kranu ( nadmiar wapnia) szybko ci te paprocie zniszczy.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie rośliny do łazienki?