345
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń29 tys.
  • Odpowiedzi41
  • Ocen na +50
345 ppt ?

Jakie rośliny do łazienki? (42)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Jakie rośliny do łazienki?

Napisał(a): ~agnieszka k -

Ja również polecam hoję, ale w łazience sprawdził mi się również Zamiokulkas. // Jeśli szuka Pani hoji proszę zostawić kontakt, mam dwie i chętnie się ich pozbędę bo wkrótce muszę się przeprowadzić. Obecnie obydwie kwitną już 2 raz w tym sezonie :-)
~Ula
~gość A ja polecam roślinę Hoja - ma piękne wijące się pędy i niesamowicie kwitnie. Lubi wilgoć, więc super do łazienki. Jednak dp takiej z oknem, bo lubi światło. A do takiej ziemnej polecam Ci roślinę sansewierię (wężownicę). Ma ozdobne mieczowate liście i jest baaardzo wytrzymała.
Od lat szukam Hoi , która by kwitła.Mam dwie Hoje kilkuletnie ,ale żadna nie kwitnie.
Może mogłabyć sprzedać mi taką kwitnącą Hoje choć jedną lub kilka ? Jesli tak to jakoś skontaktujemy się może? Bardzo mi zależy na kwitnących Hojach. Pozdrawiam.
INTERIA.PL

Napisał(a): ~lala -

oczywiście, ze hoja. Miałam ją kilka lat w jadalni na komodzie , niezbyt duzo swiatła w pomieszczeniu, ponieważ przed oknem rośnie okazały swierk i przeniosłam ja do łazienki i o dziwo pierwszy raz zakwitła. Na razie tylko 2 kwiatki ale myslę, że bedzie więcej. Okienko niewielkie, strona wschodnia i wystarczyło. Polecam.

Napisał(a): ~Ola -

Aby hoja zakwitła musi mieć gałęzie podwieszone do góry lub poprowadzone na linkach poziomo po ścianie. Jeśli łodygi rosną w dół, nici z kwitnienia:-)
~Ula
~gość A ja polecam roślinę Hoja - ma piękne wijące się pędy i niesamowicie kwitnie. Lubi wilgoć, więc super do łazienki. Jednak dp takiej z oknem, bo lubi światło. A do takiej ziemnej polecam Ci roślinę sansewierię (wężownicę). Ma ozdobne mieczowate liście i jest baaardzo wytrzymała.
Od lat szukam Hoi , która by kwitła.Mam dwie Hoje kilkuletnie ,ale żadna nie kwitnie.
Może mogłabyć sprzedać mi taką kwitnącą Hoje choć jedną lub kilka ? Jesli tak to jakoś skontaktujemy się może? Bardzo mi zależy na kwitnących Hojach. Pozdrawiam.

Napisał(a): ~Anna -

dla mnie śmiedzi mdło

Napisał(a): MET -

~Ula
Mam i kwitnie jak dzika, a nic jej specjalnego nie robię. Zapach średni delikatnie mówiąc, sok ściekający z kwiatków trzeba zmywać. Ale wygląd ok. Może zmień miejsce i sposób podlewania? Raz w tygodniu;-) Moja to lubi

Napisał(a): MET -

~xxx jesli chcesz aby zakwitla Hoja musisz ten dlugi tzw. " wąs" ped na koncu 1 cm uciac, jesli ma juz dobrze wyksztalcone pedy z liscmi a nie jak jest w trakcie wzrostu, po pewnym czasie na pewno zakwitnie i intensywnie zapachnie, moja Hoja byla mi wdzieczna za dlugie lata dbania o nia, nie zapomne tej chwili jak mnie zaskoczyla tysiacem kwiatow i niebianskim zapachem...
niebiańskim?

Napisał(a): ~bee -

Żadna roślina nie wytrzyma bez światła. W łazience bez okien nie można nic trzymać, chyba że będzie sie świecić specjalna żarówka. Ale to dodatkowy wydatek na prąd i nieekologiczne.

Jeżeli chcesz mieć ładnie, to kupuj sobie mały bukiecik jakichś kwiatków co kilka dni i już.

Napisał(a): ~smerf ogrodnik -

Może nie będę orginalny i wyłamie się z klubu Hoi,woskownicy(też mam i kwitnie a jak pachnie na deszcz :) Ja polecam skrzydłokwiat,ładnie kwitnie na biało i nie jest wymagający,preferuje wilgoć i cieniste miejsca nie ma długich odnóg które gdzieś trzeba przyczepić.

Napisał(a): ~gościówa -

Nieprawda, że hoja lubi wilgoć, dobrze rośnie w blokach nawet nad kaloryferem. Nie ma specjalnych wymagań ale nie lubi pełnego słońca, nie można przesadzać z podlewaniem i za często jej nie przestawiać. Moja kwitnie bardzo często i jest przyzwyczajona do przestawiania, tak, że nie traci kwiatków, ale wiem, że większość hoi jest wrażliwa na zmianę miejsca i przestaje kwitnąć. Moja stoi na oknie wschodnim. Nic specjalnego przy niej nie robię, mniej więcej co dwa lata przesadzam, wtedy puszcza nowe pędy i przez jakiś czas nie kwitnie. Podobno , żeby hoja kwitła, światło powinno padać na doniczkę, u mnie akurat pada, bo hoja stoi na parapecie. Nawozić nie można za dużo, bo przenawożona nie kwitnie.
A co do łazienki - racja, że żadna roślina nie wytrzyma bez światła.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jakie rośliny do łazienki?