114
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń678
  • Odpowiedzi81
  • Ocen na +105
114 ppt ?

Jeśli Bóg istnieje, to jest to wyłącznie nasz umysł, (82)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Jeśli Bóg istnieje, to jest to wyłącznie nasz umysł,

Napisał(a): zbigniew1933 -

A on nie potrzebuje świątyń, bo jego świątynią jesteśmy my sami.

Tylko głupcy potrzebują świątyń, a w nich Boga,

Bo są zbyt mali, by samemu być Bogiem, i czynić dobro ...
INTERIA.PL

Re: Jeśli Bóg istnieje, to jest to wyłącznie nasz umysł,

Napisał(a): pintapalec -

Ja bym to inaczej ujął ,to nie głupcy potrzebują świętyń,ale cwaniacy i nieroby.A potrzebują tylko dlatego żeby ciemni i zabobonni głupcy chodzili do tych świątyń.W których cwaniacy i nieroby ,mogli wyłudzać od ciemnych i zabobonnych głupców mamonę dla ich wymyślonego boga .I jak pokazuje historia wszystkich religijnych mitologii o bogach,jeszcze nie było boga który by nie wymagał od wiernych mamony i złota,( czytaj dla jego pośredników)..

Napisał(a): dzienpierwszy2 -

Czy ja dobrze zrozumiałem ?

Na przykład : Max Planck , Ludwik Pasteur , Blaise Pascal , Izaak Newton , Gottfried Leibniz ,Kartezjusz ,Charles Babbage - to głupcy

To z czasów w których kościół i wiara byli poddawani największej krytyce.

a teraz współcześni Nobliści :

Christian Boehmer Anfinsen biochemik: 1972 nagroda Nobla w dziedzinie chemii
„Myślę, że tylko idiota może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje pewna niepojęta moc czy siła posiadająca nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę, która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat zaistniał.”

Werner Arber genetyk i mikrobiolog: 1978 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny
„Chociaż jestem biologiem, muszę przyznać, iż nie rozumiem w jaki sposób powstało życie… Uważam, iż życie zaczyna się dopiero na poziomie funkcjonalnej komórki. Najbardziej prymitywna komórka może wymagać przynajmniej kilkuset różnych specyficznych makromolekuł biologicznych. W jaki sposób takie już dosyć złożone struktury mogły się połączyć pozostaje dla mnie tajemnicą. Możliwość istnienia Stwórcy, Boga, stanowi dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie tego problemu.”

Sir Derek Harold Richard Barton chemik: 1969 nagroda Nobla w dziedzinie chemii
„Nie ma żadnej niezgodności pomiędzy Nauką a religią… Nauka pokazuje, że Bóg istnieje.”

Alexis Carrel chirurg: 1912 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny
„Najzwyklejszą pychą jest wierzyć, iż jest się w stanie poprawić przyrodę, gdyż przyroda jest dziełem Boga.”

Ernst Boris Chain biochemik: 1945 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny
„Laboratoryjna synteza nawet najprostszej komórki jest po prostu niemożliwa, a wyobrażenie człowieka, że może konkurować z Bogiem jest absurdalne.

Arthur Holy Compton fizyk: 1927 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
„Jeżeli chodzi o mnie, wiara zaczyna się wraz z uzmysłowieniem sobie faktu, iż wyższa inteligencja doprowadziła do powstania wszechświata i stworzyła człowieka.

Dennis Gabor fizyk: 1971 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
„Po prostu nie potrafię uwierzyć, że wszystko rozwinęło się poprzez przypadkowe mutacje…”

Robert Andrews Millikan fizyk: 1923 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
„Żałosną rzeczą jest to, iż mamy naukowców, którzy usiłują udowodnić ewolucję, której żaden naukowiec nigdy nie będzie w stanie udowodnić.”

William Phillips fizyk: 1997 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
„Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać.”

Ilya Prigogine chemik: 1977 nagroda Nobla w dziedzinie chemii
"Idea spontanicznego pochodzenia życia w swej obecnej formie jest więc wysoce nieprawdopodobna, nawet na skalę miliardów lat, podczas których nastąpiła prebiotyczna ewolucja.”

Arthur Leonard Schawlow fizyk: 1981 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
„Wydaje mi się, że będąc skonfrontowani z cudami życia i wszechświata, należy zadać sobie pytanie dlaczego, a nie po prostu jak. Jedyne możliwe odpowiedzi są religijne… Znajduję potrzebę Boga we wszechświecie i swoim własnym życiu

Charles Hard Townes fizyk: 1964 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki
„Im więcej wiemy o kosmosie i ewolucyjnej biologii, tym bardziej wydają się one niewytłumaczalne bez jakiegoś aspektu [inteligentnego] projektu. A w moim przypadku jest to natchnieniem dla wiary.”

Harold Clayton Urey chemik: 1934 nagroda Nobla w dziedzinie chemii
„My wszyscy, którzy badamy pochodzenie życia odkrywamy, iż im bardziej się w nie zagłębiamy tym bardziej odczuwamy, że jest ono aż nadto złożone, by mogło wyewoluować w jakimkolwiek miejscu.”

George Wald biochemik i fizjolog: 1967 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

„Nie chcę uwierzyć w Boga. Dlatego też wolę wierzyć w to o czym wiem, iż jest naukowo niemożliwe: samoistne wytworzenie się prowadzące do ewolucji.”

To wszystko są głupcy ...a tym mądrym jesteś Ty ?

@dzieńpierwszy2

Piszesz..."...siła posiadająca nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę, która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat zaistniał.”

Gdyby nie Ty, Twój świat a z nim wszechświat nigdy by nie zaistniał z Bogami czy bez nich... uwierz mi tym razem.

Wnioskiem może być fakt tworzenia Bogów przez ludzi a nie na odwrót że tak powiem.

Piszesz..."Możliwość istnienia Stwórcy, Boga, stanowi dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie tego problemu.”

Nie są to słowa człowieka nauki lecz słowa religianta, który zaniechał dalszego drążenia problemu zasłaniając się Bogiem.

Piszesz..."Nauka pokazuje, że Bóg istnieje.”

Żadna nauka nie zajmuje się faktem istnienia Boga lub jego brakiem, nawet teologia zajmuje się wyjaśnianiu świata w jego relacji do Boga lub Bogów.... czyli samym Bogiem raczej się nie zajmuje.

Piszesz..."„Najzwyklejszą pychą jest wierzyć, iż jest się w stanie poprawić przyrodę, gdyż przyroda jest dziełem Boga.”

Kolejne słowa człowieka silnej wiary... jak sam wiesz genetyka to dziedzina nauki zajmująca się POPRAWĄ przyrody jako takiej, która notabene nie istniałaby w ogóle dla Ciebie gdybyś się nie narodził wyposażonym w zmysły na tym łez padole.

Piszesz..."„Laboratoryjna synteza nawet najprostszej komórki jest po prostu niemożliwa, a wyobrażenie człowieka, że może konkurować z Bogiem jest absurdalne.

Kolejny "nawiedzony" który zna przyszłość i kierunki rozwoju nauki o kilkadziesiąt lat do przodu?

Piszesz..."wyższa inteligencja doprowadziła do powstania wszechświata i stworzyła człowieka."

Skąd ten człek ma tak mistyczną wiedzę?

Z bożych tekstów a może z bardziej quasi naukowych źródeł?

Piszesz..."„Żałosną rzeczą jest to, iż mamy naukowców, którzy usiłują udowodnić ewolucję, której żaden naukowiec nigdy nie będzie w stanie udowodnić.”

Następny nawiedzony "naukowiec" który używa słowa NIGDY?

Musi znać przyszłość w niepojęty dla gawiedzi sposób.... itd

Nie twierdzę że te osobniki są głupie, to są bardzo religijne osobniki nie mający wiele wspólnego z dociekaniem prawdy, okazują jedynie bezradność zasłaniając gnuśność rozumu Bogiem.

zbigniew1933 @dzieńpierwszy2

Piszesz..."...siła posiadająca nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę, która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat zaistniał.”

Gdyby nie Ty, Twój świat a z nim wszechświat nigdy by nie zaistniał z Bogami czy bez nich... uwierz mi tym razem.

Wnioskiem może być fakt tworzenia Bogów przez ludzi a nie na odwrót że tak powiem.

Piszesz..."Możliwość istnienia Stwórcy, Boga, stanowi dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie tego problemu.”

Nie są to słowa człowieka nauki lecz słowa religianta, który zaniechał dalszego drążenia problemu zasłaniając się Bogiem.

Żadna nauka nie zajmuje się faktem istnienia Boga lub jego brakiem, nawet teologia zajmuje się wyjaśnianiu świata w jego relacji do Boga lub Bogów.... czyli samym Bogiem raczej się nie zajmuje.

Piszesz..."„Najzwyklejszą pychą jest wierzyć, iż jest się w stanie poprawić przyrodę, gdyż przyroda jest dziełem Boga.”

Kolejne słowa człowieka silnej wiary... jak sam wiesz genetyka to dziedzina nauki zajmująca się POPRAWĄ przyrody jako takiej, która notabene nie istniałaby w ogóle dla Ciebie gdybyś się nie narodził wyposażonym w zmysły na tym łez padole.

Piszesz..."„Laboratoryjna synteza nawet najprostszej komórki jest po prostu niemożliwa, a wyobrażenie człowieka, że może konkurować z Bogiem jest absurdalne.

Kolejny "nawiedzony" który zna przyszłość i kierunki rozwoju nauki o kilkadziesiąt lat do przodu?

Piszesz..."wyższa inteligencja doprowadziła do powstania wszechświata i stworzyła człowieka."

Piszesz..."„Żałosną rzeczą jest to, iż mamy naukowców, którzy usiłują udowodnić ewolucję, której żaden naukowiec nigdy nie będzie w stanie udowodnić.”

Nie twierdzę że te osobniki są głupie, to są bardzo religijne osobniki nie mający wiele wspólnego z dociekaniem prawdy, okazują jedynie bezradność zasłaniając gnuśność rozumu Bogiem.

To nie ja piszę ...to piszą największe współczesne umysły świata ...znaczy sie głupcy ...wedłóg Ciebie .

To wszystko nawiedzeni religianci idioci , przez przypadek nagrodzeni Noblem ...;) ;D

Napisał(a): ~narroj -

Od pewnego czasu zastanawiam się kogo ateiści chcą przekonać, że Bóg nie istnieje? Chyba tylko samych siebie. Kto świadomie i odrzucił Boga, przekonywać go nie ma już najmniejszego sensu, wierzący w Chrystusa Pana, uwierzyli bo chcieli i mają to gdzieś co sobie jakiś ateista wyduma. Czyżby nie byli pewni tego co sami głoszą?

Napisał(a): ~armagedon -

jeśli wierzysz w to , że Bóg jest w twym umyśle to działaj tak aby nie sprawiać Mu przykrości i przestań zaglądać do ludzkich upadków , nie wrzucaj tu gorszących treści bo tu czytają czasami osoby niepełnoletnie .

dzienpierwszy2
zbigniew1933 @dzieńpierwszy2

To nie ja piszę ...to piszą największe współczesne umysły świata ...znaczy sie głupcy ...wedłóg Ciebie .

To wszystko nawiedzeni religianci idioci , przez przypadek nagrodzeni Noblem ...;) ;D

Ponownie przeczytaj moje ostatnie zdanie..."Nie twierdzę że te osobniki są głupie, to są bardzo religijne osobniki nie mający wiele wspólnego z dociekaniem prawdy, okazują jedynie bezradność zasłaniając gnuśność rozumu Bogiem.

Powtórz to sobie kilka razy w pamięci a później postaraj się zrozumieć.

[/cytat]

Ponownie przeczytaj moje ostatnie zdanie..."Nie twierdzę że te osobniki są głupie, to są bardzo religijne osobniki nie mający wiele wspólnego z dociekaniem prawdy, okazują jedynie bezradność zasłaniając gnuśność rozumu Bogiem.

Powtórz to sobie kilka razy w pamięci a później postaraj się zrozumieć.[/cytat]

Czy Ty nie rozumiesz , że te "religijne osobniki nie mające wiele wspólnego z dociekaniem prawdy"

to największe współczesne umysły , na których oparta jest dzisiejsza fizyka i biologia ?

To może wymień mi współczesnych noblistów fizyków, jednoznacznie opowiadających się nieistnieniem Boga ...

Zaznaczam ...jednoznacznie czyli nie agnostyków , tylko ateistów.

Czy Ty nie rozumiesz , że te "religijne osobniki nie mające wiele wspólnego z dociekaniem prawdy"

to największe współczesne umysły , na których oparta jest dzisiejsza fizyka i biologia ?

To może wymień mi współczesnych noblistów fizyków, jednoznacznie opowiadających się nieistnieniem Boga ...

dzienpierwszy2 Czy Ty nie rozumiesz , że te "religijne osobniki nie mające wiele wspólnego z dociekaniem prawdy"

Nie jesteś pojąc w stanie że nauka nie zajmuj się jakimś Bogiem nieszczęśniku?

Jak więc prawdziwi naukowcy mogą się tym zajmować w ramach jakich badań ?

zbigniew1933
dzienpierwszy2 Czy Ty nie rozumiesz , że te "religijne osobniki nie mające wiele wspólnego z dociekaniem prawdy"

Nie jesteś pojąc w stanie że nauka nie zajmuj się jakimś Bogiem nieszczęśniku?

Jak więc prawdziwi naukowcy mogą się tym zajmować w ramach jakich badań ?
Nigdy nie robię "wycieczek osobistych " , ale po raz kolejny nazwałeś mnie nieszczęśnikiem...

Posłuchaj więc nieszczęsny dewoto ...

To są cytaty noblistów ...

Naukowców ....

Nauka nie zajmuje się Bogiem , bezpośrednio. To oczywiste , nie nauki ścisłej bezpośrednio zajmującej się Bogiem .
Jednak fizyka i biologia wnioskuje z "Bogiem w tle "

Rozumiesz to ?

Współczesna fizyka potrzebuje Boga , aby wyjaśnić mechanizm świata.

Proszą więc o naukowców fizyków , którzy są ateistami i jednoznacznie to akcentują...

Naprawdę tak trudno ??

W odpowiedzi masz tylko "nieszczęśników " ???

Napisał(a): Laila44 -

Nie potrafię zrozumieć tego:Jezus był ubogi miał tylko to co na grzbiecie ubrane i na stopach.Był
najbiedniejszy z ówczesnych biednych.Dlaczego dzisiaj kler KK jest ubrany w szaty kapiące złotem, srebrem, mieniące się kolorami.Dlaczego?Przecież to grzech pychy o innych grzechach KK wobec maluczkich nie wspominając.Dlaczego cześć oddają obrazom (niby z podobizną Jezusa) to przecież grzech- ciężki grzech.Jeszcze należę do KK ale wypędzą mnie z niego ci w czarnych sutannach nie znający umiaru w niczym.Czterdziestodniowy post ciekawe ile schudli przez ten czas hierarchowie KK u nas ( nie wymienię z nazwisk i "funkcji").

Laila44 Nie potrafię zrozumieć tego:Jezus był ubogi miał tylko to co na grzbiecie ubrane i na stopach.Był
najbiedniejszy z ówczesnych biednych.Dlaczego dzisiaj kler KK jest ubrany w szaty kapiące złotem, srebrem, mieniące się kolorami.Dlaczego?Przecież to grzech pychy o innych grzechach KK wobec maluczkich nie wspominając.Dlaczego cześć oddają obrazom (niby z podobizną Jezusa) to przecież grzech- ciężki grzech.Jeszcze należę do KK ale wypędzą mnie z niego ci w czarnych sutannach nie znający umiaru w niczym.Czterdziestodniowy post ciekawe ile schudli przez ten czas hierarchowie KK u nas ( nie wymienię z nazwisk i "funkcji").
Jezus nawet własnych majtek nie posiadał... chciałbym zauważyć.

Napisał(a): ~gość -

Laila44 Nie potrafię zrozumieć tego:Jezus był ubogi miał tylko to co na grzbiecie ubrane i na stopach.Był
Gdyby tak wyglądali, bylabys ukontentowana?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Jeśli Bóg istnieje, to jest to wyłącznie nasz umysł,