42
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +-15
42 ppt ?

"Karma" - nowa funkcjonalność na Forum! (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

"Karma" - nowa funkcjonalność na Forum!

Napisał(a): Admiinka -

Dlaczego Karma?

Nazwa to prosta analogia do buddyjskiej „Karmy”. Rzecz jasna, w przypadku forum to tylko nawiązanie do tego elementu filozofii buddyjskiej, służące nam do określenia naszego „systemu premiowego”. W skrócie – to co robisz na forum, przekłada się na poziom Twojego profilu i Twoje dodatkowe możliwości.

Jak to działa?

Na forum wykonujesz różne działania, np. dodawanie tematu, odpowiedzi, ocenianie innych postów, czy zgłaszanie spamu do moderacji. Od dziś, każda z takich akcji jest punktowana. Dokładny spis punktowanych akcji znajdziesz tu: http://forum.(...)nktacji

Gromadzone punkty przekładają się na poziom Twojego konta. Maksymalny poziom konta na forum to obecnie 21.

Poziom Twojego profilu jest również mnożnikiem. Dla przykładu: jeśli obecnie wynosi on 1 i ocenisz czyjś post (zielona łapka obok „Ciekawe?”), autor postu otrzymuje „1” pkt. w „Karmie”. Natomiast, gdy poziom Twojego konta wzrośnie do „2” i ocenisz czyjąś wypowiedź, autor otrzyma od razu 2 punkty od Ciebie. Kolejne poziomy to wyższe mnożniki.

Co mogę zrobić z punktami?

Punkty przekładają się nie tylko na poziomy konta. Możesz je równocześnie wydawać na dodatkowe funkcjonalności, takie jak: wyróżnienie tematu kolorem, przypięcie go lub wykupienie graficznej stopki. Wszystko to na określony czas, w zależności od ilości punktów, które na to przeznaczysz. Twoje „zakupy” nie powodują spadku poziomu Twojego konta.
Przykładowo: zdobywasz 10 punktów za założenie tematu. Zasilą one na stałe poziom konta, a Ty jednocześnie możesz wykupić za nie dodatkowe funkcje.

Graficzna stopka może być dowolnie podlinkowana (do bloga, strony www, sklepu). Nie ingerujemy w treść linkowania z zastrzeżeniem regulaminu forum i portalu.
Do ilości dni na jakie wykupisz dana funkcję dodawana jest ilość dni równa poziomowi Twojego konta. Dla przykładu: kupujesz stopkę na 10 dni i masz 2 poziom karmy. Stopka będzie widoczna przez 12 dni.

Graficzną stopkę ustawisz tutaj: http://forum.(...)/stopka
Podpięcie i pokolorowanie tematu jest możliwe w momencie jego zakładania.

A już niedługo…

Drodzy Forumowicze, „Karma” to ostatni element jaki przygotowaliśmy dla Was w ramach obecnego forum.

Mamy nadzieję, że dotychczasowe zmiany przypadły Wam do gustu :)

Miło nam również poinformować, że pracujemy już nad kolejnymi usprawnieniami. Jednak nie będą to tak duże zmiany jak w 2011 roku.

W nowej odsłonie Forum 3.1 będziecie mieli dużo większy wpływ na kształtowanie serwisu. Wprowadzona dzisiaj „Karma” jest jednym z elementów, który pozwoli Wam w przyszłości decydować, jakie treści będą pojawiały się na stronie głównej forum.

Życzymy Wam owocnych dyskusji i dobrej „Karmy”! :)

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: "Karma" - nowa funkcjonalność na Forum!

Napisał(a): felicyta11 -

"Osiągnięcie ich odpowiedniego poziomu pozwoli Wam wyróżnić się na Forum.
Punkty możecie wymieniać na swoją reklamę graficzną, która będzie widoczna przy każdej Waszej wypowiedzi. Promować w ten sposób możecie swój blog, stronę www, sklep czy cokolwiek tylko przyjdzie Wam do głowy. Dzięki nim poruszane przez Was tematy będą mogły być także lepiej widoczne dla pozostałych użytkowników, a co za tym idzie więcej osób się o nich dowie i nimi zainteresuje. "

Nie to, że marudzę, ale takie znaczenie ludzi wyróżnianie straszliwie mnie wkurza. Ja sobie tego nie zyczę! Celowo nie wstawiam avatara poniewaz jestem tu dla relaksu, chcę być w największym stopniu anonimowa, wręcz nie chcę by moje wypowiedzi rzucały się komuś w oczy. WY zaś robicie jakiś wyścig szczurów! Po co, na co? W życiu realnym ciagle jest wyścig szczurów...WY to również robicie! Jest to również cwany sposób, podpuszczenia ludzi skierowane na większy jeszcze zysk...Za pomocą jakiegos tam programiku znacznika. będzie wam łatwo zliczyć aktywność forum i podpuścić idiotów do pisania![/b] a co za tym zysk.
Promować w ten sposób możecie swój blog, stronę www, sklep czy cokolwiek tylko przyjdzie Wam do głowy. Dzięki nim poruszane przez Was tematy będą mogły być także lepiej widoczne dla pozostałych użytkowników, a co za tym idzie więcej osób się o nich dowie i nimi zainteresuje. ...czyli jak ktoś coś chlapnie w Internecie..więcej osób będzie to widziało i trudniej być może będzie to usunąć.
Do chwili obecnej..nie usuwaliście tego, o co Was się żebrało, a co było Waszym obowiązkiem, więc nie wiem co będzie teraz. Nieprzemyslane słowa, wypowiedzi będąsię ciągnąc za człowiekiem...jak smród

Za określone działania (np. codzienne logowanie, założenie tematu, wypowiedź) otrzymacie z góry określoną ilość punktów, które gromadzone będą na Waszych profilach.
Za codzienne logowanie - punkty! Macie ludzi za debili? Przecież to szpiegowanie, kontrolowanie działań osoby!

Napisał(a): Wedrowiec000 -

felicyta11 Za określone działania (np. codzienne logowanie, założenie tematu, wypowiedź) otrzymacie z góry określoną ilość punktów, które gromadzone będą na Waszych profilach.
Za codzienne logowanie - punkty! Macie ludzi za debili? Przecież to szpiegowanie, kontrolowanie działań osoby!
Brawo Feluś;)

Napisał(a): bejbi -

felicyta11 Za określone działania (np. codzienne logowanie, założenie tematu, wypowiedź) otrzymacie z góry określoną ilość punktów, które gromadzone będą na Waszych profilach.
Feluś,osoby są tu dobrowolnie,logując się zgadzają się na warunki Interii,
nic nie poradzisz,nie zwracaj uwagi i już;-)))

bejbi
Niby masz rację, ale jest we mnie bunt! Nie wyrażam zgody, nie chcę, by na każdym miejscu mnie kontrolowano, zbierano o mnie informacje. Czuję się tak jakby ktoś obdzierał mnie z człowieczeństa, tak jakbym była tylko numerkiem, który zsumuje się do wyliczenia zysków. No kurde..........jestem człowiekiem i mam swoje prawa, które mi się w imię jakiejś narzuconej szczęśliwości systematycznie pozbawia.

Napisał(a): Derick -

Fela tak to już jest, że zarząd portalu robi wszystko, aby mieć jak najwięcej unikalnych użytkowników, czyli kont. Potrzebne to jest do maksymalizowania zysków, bo wtedy będzie więcej zleceń na reklamę. Właśnie o to chodzi, żebyś była jak najbardziej odarta z anonimowości, bo wtedy można dopasować pod Ciebie reklamy i kontrolować Twoje zachowanie. Możesz temu przeciwdziałać pisząc z proxy i blokując reklamy, ale wtedy nie dajesz zarabiać i jesteś pasożytem, bo portal na działalność musi mieć kasę. W necie niewiele jest za darmo. To oburzenie jest nieadekwatne, bo to Ty sama musisz umieć się bronić przed tym, czego nie chcesz a można to robić z łatwością. Nie podoba ci się to forum, to działasz nad zmianą po swojej stronie, lub odchodzisz. :-)

Napisał(a): gość -

Świetny pomysł- jak chcesz być człowiekiem nie podlegającym żadnej kontroli to proponuje wyłączyć internet. Nigdzie nie jesteś anonimowa. Nawet bez jakiś udziwnień, ulepszeń. Pozdro

felicyta11
bejbi
Niby masz rację, ale jest we mnie bunt! Nie wyrażam zgody, nie chcę, by na każdym miejscu mnie kontrolowano, zbierano o mnie informacje. Czuję się tak jakby ktoś obdzierał mnie z człowieczeństa, tak jakbym była tylko numerkiem, który zsumuje się do wyliczenia zysków. No kurde..........jestem człowiekiem i mam swoje prawa, które mi się w imię jakiejś narzuconej szczęśliwości systematycznie pozbawia.
« Wróć do tematów
Do góry strony: "Karma" - nowa funkcjonalność na Forum!