0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

Katecheza Wielkopostna - ścisły zakon (1)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Katecheza Wielkopostna - ścisły zakon

Napisał(a): ~Katecheta -

Teraz tematem Katechezy będzie ścisły zakon i będę omawiał czym jest ścisły zakon.
Kto siedzi w ścisłym zakonie z własnej woli? - zakonnik, zakonnice
Kto z przymusu siedzi w ścisłym zakonie? - przestępcy.
Zobaczcie jak ciekawy jest temat o ścisłym zakonie, ścisły zakon korzy się z zakonnicami ale czy przestępcy nie przebywają w ścisłym zakonie? - przecież żyją w takich samych warunkach.
Zobaczcie jak wiele nie wiemy jeszcze o ścisłym zakonie. Zacząłem się interesować ścisłym zakonem ponieważ jedni bardzo pobożni i siedzą w ścisłych zakonie inni przebywają w ścisłym zakonie zakuwani w kajdanki, zakłada się im czerwoną kamizelkę lub fartuch.
Zacząłem porównywać te dwie rzeczy i porównałem do tego co mówiła Fulla Horak o różnych kręgach w niebie. I zacząłem sobie wyobrażać Chwałę Bożą na samej górze najwyższy jest Bóg później Maryja później są Serafiny, Cherubiny, cnoty, archanioły anioły, a później ludzie święci, duchowni, zakonnice, zwykli dobrzy ludzie i na najniższym kręgu przebywają przestępcy.
Bóg jest największą światłością, a przestępcy są najmniejszą światłością.
Dzięki wizji Fulli Horak zrozumiałem ze każdy ma swoje miejsce w niebie i zrozumiałem że dzieci i przestępcy są w najniższym kręgu a duchowni są w wysokich kręgach bardzo wysoko są męczennicy.
Ścisły zakon a więzienie różnią się tym ze do ścisłego zakonu się idzie z własnej woli a do więzienia z przymusu ale więzienie to tez ścisły zakon, ponieważ przestępcy którzy są zamykani w więzieniu cierpią tak samo.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Katecheza Wielkopostna - ścisły zakon