461
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń39 tys.
  • Odpowiedzi52
  • Ocen na +42
461 ppt ?

Kawa bez cukru (53)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kawa bez cukru

Napisał(a): izabela333 -

W ramach poprawy zdrowia zrezygnowałam ostatnio z białego cukru. I od tego czasu moim ulubionym napojem stała się kawa bez cukru. Mleka sobie jeszcze nie odmawiam, bo chyba nie dałabym rady pić tak po prostu małej czarnej ;) Czytałam dość ciekawe rzeczy o kofeinie, że jest bardzo dobra dla sportowców, a postanowiłam serio wziąć się za bieganie. Faktycznie po takiej kawie wypitej przed bieganiem czuję się pełna energii i lepiej mi się biega. A skoro cukier zamienia się w tłuszcz to kawa bez cukru zdawała mi się oczywistością że nie będę sobie dodawać kalorii do treningu. Tylko, że wyczytałam, że kawa bez cukru jest gorszą opcją, ponieważ cukier w połączeniu z kofeiną działa lepiej na ciało. Czyli chyba mogłabym wtedy spalić więcej kalorii przy bieganiu? To teraz nie wiem… Ktoś może mi to wytłumaczyć?
INTERIA.PL

Re: Kawa bez cukru

Napisał(a): ~kleri -

Wydaje mi się, że to o większej skuteczności kawy z cukrem wiąże się z tym, że daje to lepsze dopalenie energii dla mózgu. A jak trenujesz to bez cukru kawa powinna być ok. Ja akurat jak biegam to wolę energii dodać sobie po bieganiu w sensie dopiero wtedy coś zjeść.

Napisał(a): ~Hytr -

Całe życie piję kawę z mlekiem ale bez cukru. Myślę, że w takiej konfiguracji pije kawę najwięcej osób. Czyli, że to złe połączenie jest? Myślałem, że to mega zdrowa opcja w porównaniu z czarną kawą z cukrem.. To jak to jest w końcu? Bo chyba nie ogarniam.

Napisał(a): ~tery -

No właśnie! Też mi się ta teza obiła ostatnio o uszy. Że kawa bez cukru to gorsza opcja, a najgorsza z możliwych, to kawa z mlekiem, a bez cukru. Już szczerze mówiąc się w tym gubię, może ktoś jest w stanie to jakoś uporządkować, argumentując rzetelnie prawdziwość swej wypowiedzi?

Napisał(a): olianka -

Chyba najzdrowszą opcją jest klasyczna mała czarna - bez cukru, mleka, śmietanki czy innych dodatków. Nadużywanie kofeiny ma oczywiście swoje negatywne konsekwencje - problemy z ciśnieniem, uczucie niepokoju, może prowadzić do problemów z sercem czy podwyższonego cholesterolu. Prowadzone są też badania nad wpływem kawy na płodność u kobiet i mężczyzn. Według mnie, we wszystkim należy mieć po prostu umiar.

Napisał(a): ~Daniel34 -

Kiedys nie wyobrazalem sobie zycia bez kawy. Pozniej zaczalem pic czarna kawe, bez mleka. Pozniej zrezygnowałem z cukru, a teraz w ogole już nie pije kawy. Czuje się o wiele lepiej od tego czasu. Przerzucilem się na herbate i organizm jest mi wdzięczny, kawa mi nie sluzyla

Napisał(a): ~as1 -

nie znam się na tym co lepsze, ja od 46 lat pije tylko kawę słodzoną bez żadnego mleka i od tylu lat na nic nie choruję (nie piję herbaty !), nawet kataru nie miałem a wcześniej katar był 300 dni w roku, z pięć razy angina i 5 razy grypa.
A jeśli chodzi o wagę to jest niezmienna od tych właśnie 46 lat 73 kg przy 174 cm wzrostu. !
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kawa bez cukru