215
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi90
  • Ocen na +-1
215 ppt ?

Kobiety znęcają się nad mężczyznami, absurd? (91)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kobiety znęcają się nad mężczyznami, absurd?

Napisał(a): kryskaT -

Co dziesiąty polski mężczyzna doświadczył w domu przemocy fizycznej, a co piąty przyznaje, że był nękany psychicznie przez swoją partnerkę. A jak wynika z badań CBOS doświadczenie przemocy fizycznej zadeklarowała co dziewiąta kobieta (11 proc.) i co dziesiąty mężczyzna (10 proc.). Prawie po równo.
Kobiety rzekomo nie tylko potrafią dręczyć facetów psychicznie ale także posuwają się do rękoczynów.

Wiecie co, nie mieści mi się to w głowie. Kobieta bije faceta, znęca się nad nim - to niby dzieje się tak samo często, jak w przypadku znęcania się nad kobietami... Nie sądzicie, że to absurdalne?
Przecież mężczyzna z reguły jest silniejszy.
INTERIA.PL

Re: Kobiety znęcają się nad mężczyznami, absurd?

Napisał(a): Pantera1979 -

Nękanie psychiczne nie ma nic wspólnego z siłą fizyczną. Wystarczy, że ktoś jest słabszy psychicznie lub nauczył się ustępować kobiecie. Ewentualnie, że ma świadomość swojej siły, a tym samym konsekwencji, jakie mógłby przynieść atakując i nie nauczył się bronić.
Znałam dwu panów bitych przez swoje kobiety. Byli silniejsi, ale nie nauczeni agresji wobec kobiet, a raczej unikania konfliktów z nimi za wszelką cenę. Jeden w pewnym momencie nie wytrzymał i postawił się, drugi do końca życia miał problemy z żoną, bywa i tak.
Co do znętów psychicznych potrafimy być o wiele bardziej wyrafinowane. I widziałam je bardzo często.
Mężczyzna nie potrafi tak sprytnie jak kobieta lawirować słowem, ciężko jest mu kogoś uderzyć w zamian tylko za agresję psychiczną. W dodatku w razie użycia siły fizycznej wobec znęcającej się nad nim kobiety to on najczęściej zostanie osądzony gorzej. On uderzył, ona go "tylko" niszczyła psychicznie. Sąd i wymiar sprawiedliwości, ani opinia społeczna nie wezmą pod uwagę jej agresji, bo nie potrafią sobie wyobrazić spustoszeń jakie agresja psychiczna wywiera na człowieka. W przypadku obrony fizycznej jest podobnie - ona kobieta uderzyła, ale on mężczyzna jest silniejszy więc mógł tylko obezwładnić.
Tyle, że jeśli ktoś tłumi w sobie bunt agresja w nim zawarta eksploduje często z siłą wulkanu, a nie w jednym trzepnięciu.
Poniżanie, umniejszanie roli mężczyzny, obwinianie go o swoje porażki, awantury gdy mężczyzna przyjdzie pijany lub po piwie, pomijanie w decydowaniu o życiu, czy istotnych sprawach, szantażowanie samobójstwami, umniejszanie roli, wiedzy czy umiejętności mężczyzny przy dzieciach, czy znajomych, szantaże odebraniem dzieci, nastawianie dzieci przeciw ojcu - panie potrafią wiele rzeczy. Niestety.
I jak dla mnie nie jest to absurdalne, a jak najbardziej realne.

lilith70 ja tam wierzę, tylko faceci wstydzą się do tego przyznać, poza tym niekiedy jest tez tak, że kobieta prowokuje, a jak mężczyzna odda wyprowadzony z równowagi, to robi z siebie ofiarę, oczywiscie wiadomo, że nie każdy przypadek taki jest, bo istnieje tez na tym świecie wiele kobiet dręczonych przez swych oprawców.... ale tak tez bywa

mnie tylko dziwi to że ludzie latami sobie na to pozwalają i już na samym początku nie potrafią odejśćod swojego oprawcy (czy to kobiety czy mężczyzny), bo gdy mijają lata wówczas jest to już trudniejsze gdyz pomiędzy dwojgiem partnerów powstaje cos takiego jak uzaleznienie od oprawcy, co zwyczajnie należy leczyc
Uzależnienie to występuje najczęściej dużo wcześniej, nie jest nabywane w tym konkretnym, złym związku, a nazywa się współuzależnieniem, uzależnieniem od miłości i bardzo często jest spowodowane takim a nie innym stylem wychowania. Nie zawsze takim samym ale zawsze dysfunkcyjnym.
Bardzo często nawet osoby, którym udaje się uwolnić od jednego związku nie udanego, lądują drugim, trzecim, kolejnym. Przerabiają jakąś tam lekcję, której nie odrobili w przeszłości lub zwyczajnie nauczone są tak żyć. Bywa i tak, że gdy partner zaczyna się zmieniać na korzyść osoby współuzależnione odchodzą lub nie wiedzą co robić, ewentualnie chorują itp itd.
Dopiero przepracowanie lub uświadomienie sobie przeszłości przynajmniej częściowo uwalnia. A i tak jak z każdym uzależnieniem muszą uważać, żeby po raz kolejny się nie wpakować.

Napisał(a): gość -

CO TY PISZESZ pokaż
ile
to kobiet jest tak naprawdę silnych to faceci traktują je jak worki treningowe a one nie potrafią się
bronic może jeszcze napiszesz że kobiety
tak bija że krew sika no to wytłumacz dlaczego to zupa za słona i trzeba w .............
lać

gość
CO TY PISZESZ pokaż
ile
to kobiet jest tak naprawdę silnych to faceci traktują je jak worki treningowe a one nie potrafią się
bronic może jeszcze napiszesz że kobiety
tak bija że krew sika no to wytłumacz dlaczego to zupa za słona i trzeba w .............
lać
Sikająca krew bywa ale to ona najczęściej jest przyczyną odejścia od faceta i to błyskawicznego. Bywa, że kobiety też leją swoich facetów, ale w przypadku takiego podejścia decyzję o odejściu jest dużo łatwiej podjąć niż gdy mamy do czynienia ze znęcaniem się psychicznym.
Według mnie taka przemoc jest o wiele bezpieczniejsza dla ofiary. Widoczna, w pełni uświadomiona, najczęściej zmuszająca do odejścia.
W przypadku znętów psychicznych ofiara bardzo długo może nie zdawać sobie sprawy, że jest ofiarą. Obwinianie, poniżanie, upodlenie prowadzi do tego, że nie kat zabija a ofiara może zabić się sama - samobójstwo lub "zabijać się" na raty poprzez ryzykowne zachowania czy nałogi. Przy okazji nikt nie wini kata, bo osoba znęcająca się w ten sposób tylko ubliża, poniża, czy pokazuje swoją ważność a nie bije. Jednakże niszczy swojego partnera w sposób tak samo bezwzględny i okrutny jak domowi kaci.
Kobieca przemoc jest o wiele bardziej wyrafinowana, ale istnieje.

W tamtym roku było około 7500 zgłoszeń przemocy mężczyzn nad kobietą i aż 5200 zgłoszeń przemocy kobiet nad mężczyznami. Zaczyna się to wyrównywać.Mężczyźni się tego wstydzą że kobieta ich bije dlatego nie zgłaszają tego na policji. Generalnie nękają facetów psychicznie to norma.

Troszkę statystyki :

LICZBA ZAMACHÓW SAMOBÓJCZYCH ZAKOŃCZONYCH ZGONEM
ROK OGÓŁEM MĘŻCZYŹNI KOBIETY
2011 3.839 3.294 545
2010 4.087 3.517 570
2009 4.384 3.739 645
2008 3.964 3.333 631
2007 3.530 2.924 606
2006 4.090 3.444 646
2005 4.621 3.885 736
2004 4.893 4.104 789
2003 4.634 3.890 744
2002 5.100 4.215 885
2001 4.971 4.184 787
2000 4.947 4.090 857
1999 4.695 3.967 728
1998 5.502 4.591 911
1997 5.614 4.622 992
1996 5.334 4.392 942
1995 5.485 4.465 1.020
1994 5.538 4.541 997
1993 5.569 4.519 1.050
1992 5.453 4.426 1.027
1991 4.159 3.388 771

Ustalone przyczyny zamachów: ( 2012 )
(źródłem jednego zamachu może być więcej niż jedna przyczyna)
choroba psychiczna – 808 (542)
nieporozumienia rodzinne - 752 (602)
przewlekła choroba - 288 (227)
zawód miłosny - 415 (333)
warunki ekonomiczne - 369 (303)
nagła utrata źródeł utrzymania - 136 (124)
śmierć bliskiej osoby - 88 (60)
problemy szkolne - 34 (22)
trwałe kalectwo - 19 (18)
niepożądana ciąża - 3 (0)
popełnienie przestępstwa, wykroczenia - 45 (43)

Ustalone przyczyny zamachów: ( 2011 )
699 (468) - choroba psychiczna
679 (555) - nieporozumienia rodzinne
250 (196) - przewlekła choroba
346 (268) - zawód miłosny
349 (291) - warunki ekonomiczne
99 (86) - nagła utrata źródeł utrzymania
82 (66) - śmierć bliskiej osoby
24 (10) - problemy szkolne
23 (22) - trwałe kalectwo
1 (1) - niepożądana ciąża
55 (52) – popełnienie przestępstwa, wykroczenia

Ustalone przyczyny zamachów: ( 2010 )

765 (500) - choroba psychiczna
679 (555) - nieporozumienia rodzinne
304 (255) - przewlekła choroba
331 (282) - zawód miłosny
348 (281) - warunki ekonomiczne
104 (91) - nagła utrata źródeł utrzymania
85 (64) - śmierć bliskiej osoby
30 (19) - problemy szkolne
27 (22) - trwałe kalectwo
3 (1) - niepożądana ciąża
55 (52) – popełnienie przestępstwa, wykroczenia

Biorąc pod uwagę to, że mężczyźni niemal sześciokrotnie częściej popełniają samobójstwa rozkład próbki mówi coś o ich problemach domowych.
Nieporozumienia rodzinne stoją na drugim miejscu wśród przyczyn popełnienia samobójstwa.
A ile jest panów, którzy powolutku acz skutecznie popełniają samobójstwo np. zbyt szybka jazda samochodem, picie, czy narkotyzowanie się, czy wreszcie inne auto destruktywne czy ryzykanckie zachowania?
Na komisariacie czy w innych instytucjach można spotkać właśnie takie podejście, gdyż bardzo często siedzą tam "macho" typu baba się nad Tobą znęca, a co nie jesteś silniejszy, dopieprz jej i daj nam spokój czy no ale ona tylko gada - wszystkie baby marudzą.
W przypadku mężczyzny lub osoby, która uważa się za silną samo przyznanie się do problemu jest problemem.
Jeśli jest tak dobrze to skąd tyle samobójstw wśród panów? Na policję nie pójdę, bo się wstydzę, bo ona jest dobrą matką, bo nie wypada, bo... więc wybieram sznur / line czy skok z n-tego piętra.
Ktoś kto ma zdrową normalną rodzinę nie popełnia z reguły samobójstwa chyba, że jest osobą psychicznie chorą, tyle, że w dobrej rodzinie taka osoba jest hospitalizowana, dba się o nią i wspiera w powrocie do zdrowia, utrudniając lub uniemożliwiając popełnienie samobójstwa.

To nie jest absurdalne. To jest rzeczywiste. Moja miala chorobliwy pociag do kasy ( pochodna jej zycia wczesniejszego ) zanim byla ze mna. Poza tym okazalo sie,ze jest chora ( pewnie jej przeszlosc ) miala jakis wplyw na jej chorobe. Ale dla mnie to nie mialo znaczenia,bo chcialem sie czuc bezpieczny,a tak nie bylo.Kazdego dnia w mojej glowie padalo pytanie co dzisiaj po pracy bedzie w domu...? Z czasem zaczalem uciekac od niej,bo wszelkie proby uzdrowienia jej ,ze tak powiem prywatnie nie dawaly pozytywnego skutku. Teraz jestesmy oddzielnie i jak tak patrze z perspektywy czasu to dobrze. Synowie utrzymuja ze mna kontakt. Jestem dziadkiem. Mlodszy syn nie ma dzieci ale starszy ma corke,a moja wnusie. Niestety nie jest to wnusia dla mojej bylej. Bo ona znowu uznala,ze zona moje syna jest dla niej wrogiem. To taka reakcja chorej osoby. Wszyscy sa przeciwko niej.
Nawet jak nie sa

pozdrawiam ms

JESTEM, bezdomnym, nie wiem czy ktoś sobie jaja robi, ale słyszałem, że tutaj w Krakowie, ktoś użycza za darmo i inkognito mieszkań- apartamentów podobno w SSaalwwatorr TTowwer, AAnngell Cityyy 77 i nikt się tym nie interesuje, to by mi pasiło, ze wszystkimi mediami, wygodami , a plazma jest ? A ochrona nie robi obstrukcji nie legitymuje, nie pyta o dane, a jak się wchodzi to trzeba powiedzieć jakieś hasło...Upsala ? 120 a może kkoociiołeek, aha podobno to to samo.... To jakiś wyższy etap komunizmu ? będę wdzięczny za info

Bardzo mi przykro,ale zdarza sie ,ze kobieta zneca sie nad mezczyzna.To co z tego ,ze facet jest silniejszy,jezeli jest prawdziwym mezczyzna raczej nie odda kobiecie tylko bedzie wolal ustapic.Znam kilka przykladow,gdy gobieta wraca z pracy lub nie pracuje ,siedzi z dziecmi i wyladowuje swoje flustracje na mezczyznie.Przykro sie slucha ale niestety zdarza sie
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kobieca przemoc jest o wiele bardziej wyrafinowana
  • kobiety które strasznie się znecają nad męszczyznami
Do góry strony: Kobiety znęcają się nad mężczyznami, absurd?