507
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń39 tys.
  • Odpowiedzi106
  • Ocen na +19
507 ppt ?

Kolejna prorodzinna zamiana? (107)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kolejna prorodzinna zamiana?

Napisał(a): mustafakemal -

PiS posiada swój flagowy program 500+, zaś Polskie Stronnictwo Ludowe jest za wprowadzeniem program „godzina minus”. Byłby on przeznaczony dla rodziców, którzy posiadają dzieci w przedziale wiekowym 0-10 lat. Swoją propozycję popierają opinią, iż Polska to naród najbardziej zapracowany w Europie, przez co rodzice mniej czasu poświęcają swoim pociechom.
Czy to byłby dobry pomysł? „Bezdzietne” rodziny w takim przypadku byłyby najbardziej pokrzywdzone?
Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Kolejna prorodzinna zamiana?

Napisał(a): gość -

Efekt: pracodawcy w ogóle nie będą zatrudniać rodziców. Po co zatrudniać kogoś, komu trzeba zapłacić jak za 40h, a pracować będzie przez 35? A kto te 5 h odrobi? Bezpłatnie rodzic z dzieckiem 10+, albo bezdzietni? Gdyby za tym szły duże zwolnienia podatkowe czy coś w tym rodzaju, to tak, podejrzewam, że pracodawcy byliby chętni, ale jeżeli to ma być kolejny przywilej opłacany z kieszeni pracodawcy, to efekt będzie taki, że rodzic będzie mieć nie 5, ale 40 godzin wolnego. Zmniejszać obciążenia, a rodzica będzie stać na pracę na pół etatu, przedszkola, żłobki, które nie wykrwawią finansowo młodych. Nie dawać grosza patologii. Ale to nie ten elektorat...

Re: Kolejna prorodzinna zamiana?

Napisał(a): gość -

Kilka faktów. Mam zatrudnioną Panią, która ma 3 dzieci. Dobra, pracowita, uczciwa kobieta. Nie chcę jej zwalniać, ale aby normalnie pracowała i wychowywała dzieci, państwo musi zadziałać odpowiedzialnie. Czyli za tą Panią ZUS powinien być niższy i państwo powinno za pracodawcę płacić od pierwszego dnia chorobowego lub opieki. A tak... Dzieci non chore itp itd. Urlopy, zwolnienia, opieki itp itd. W większości na koszt pracodawcy. Zamiast rozdawać, należy pomagać.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kolejna prorodzinna zamiana?