Reklama

247
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń19 tys.
  • Odpowiedzi49
  • Ocen na +-6
247 ppt ?

Kolektory słoneczne - opinie (50)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kolektory słoneczne - opinie

Napisał(a): moni79ka -

Kupiłam niedawno dom, zamierzam na wiosnę założyć kolektory słoneczne do podgrzewania wody.
Doradźcie na co patrzeć przy wyborze kolektorów .Czy myśleć o dotacji ? No i chyba najważniejsze - płaskie czy próżniowe wybrać? Nie ukrywam, ze liczę na wypowiedzi użytkowników - napiszcie jak się u was kolektory sprawdzają
INTERIA.PL

Re: Kolektory słoneczne - opinie

Napisał(a): gość -

Od roku lat mam założone kolektory słoneczne próżniowe i jestem z tego faktu bardzo zadowolona. Już nie muszę się martwić o ciepłą wodę. Począwszy od wczesnych miesiecy wiosennych , aż po póżną jesień, a nawet zimą, teraz jest to ponad 40 stopni, więc spokojnie można się kąpać.
A co najwazniejsze po rachunkach widzę, że była to bardzo dobra decyzja
Wszystkich zachęcam do takich instalacji tym bardziej że opał taki drogi :(
Nie wiem skąd jesteś, mi zakładała je firma Enerman z Lublina, którą naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić!
Zalatwili za mnie wszystko - co było dla mnie bardzo ważne, doradzili, nie musiałam się martwić, chłopaki wiedzą co robią, odbierają telefony :) i zawsze służą pomocą, odpowiadali spokojnie i cierpliwie ;) na kazde pytania i wątpliwości.

gość próżniowy bardziej wydajny i niezawodny.mam
próżniowe zawsze były mniej wydajne. niezawodne płaskie. nigdy nie wiesz która z rur... musisz wszystkie sprawdzić. zimą nie odsnieżą tak jak płaskie. jedynie w zimie dają więcej bo lepsza izolacja, ale jak nie odśnieżysz to nic ci z tego masz 0.

Próżniowe -zdecydowanie. Pękające rury to mit. Nawet w przypadku konieczności wymiany to wymieniasz jedną rurę a nie całą taflę. Lepiej wyłapują promienie z bocznych kierunków. w płaskim musisz centralnie ustawić i tylko wtedy wydajność jest dobra.
wielu się wypowiadało i faktem jest , że przy normalnym użyciu wody koszty są pod kontrolą.
Sprawdź na www.bassco.pl
reszta to już osobisty wybór. Gwarancje są 5-8 letnie. Te 20 letnie to bajki i uwaga na zestawy garażowe które sprzedają na potęgę. Tam dostaniesz warunki jakie tylko sobie wymyślisz ale czy "zobaczysz jeszcze sprzedawcę"?

gość Próżniowe -zdecydowanie. Pękające rury to mit. Nawet w przypadku konieczności wymiany to wymieniasz jedną rurę a nie całą taflę. Lepiej wyłapują promienie z bocznych kierunków. w płaskim musisz centralnie ustawić i tylko wtedy wydajność jest dobra.
wielu się wypowiadało i faktem jest , że przy normalnym użyciu wody koszty są pod kontrolą.
Sprawdź na www.bassco.pl
reszta to już osobisty wybór. Gwarancje są 5-8 letnie. Te 20 letnie to bajki i uwaga na zestawy garażowe które sprzedają na potęgę. Tam dostaniesz warunki jakie tylko sobie wymyślisz ale czy "zobaczysz jeszcze sprzedawcę"?

gość próżniowy bardziej wydajny i niezawodny.mam
My też zastatnawialiśmy się najpierw czy montować, a potem jakie kolektory wybrać. Zdecydowaliśmy się na rurowe i jesteśmy zadowoleni. Koszt umiarkowany w stosunku do wygody jaką dają nam kolekrtory. Zimą w bardzo pochmurne dni może i nie grzeją, ale i tak pali się w piecu... Ogólnie polecam wszystkim niezdecydowanym. Firmę też mogę z czystym sumieniem polecić. Z tego co wiem to montują tylko w północno-wschodniej Polsce, ale mogę się mylić. Firma to Unicate. Mają spory wybór producentów.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kolektory soneczne opinie
  • kolektory soneczne forum
  • solary soneczne opinie
  • solary opinie
  • kolektory sloneczne opinie
  • solary soneczne forum
  • panele soneczne opinie
  • kolektory soneczne opinie 2013
  • solary opinie forum
  • panele solarne opinie