Koniec z czarnymi szybami! (220)

Koniec z czarnymi szybami!

Temat dotyczy artykułu: Koniec z czarnymi szybami!

Czy w Polsce prawo dopuszcza zaklejanie szyb samochodowych ciemnymi foliami? Od wejścia Polski do Unii Europejskiej kwestie prawne w tym względzie nie są już niejednoznaczne, a utrata dowodu rejestracyjnego nie zależy od "widzi mi się" policjant drogówki.

Komentarze (220)

Dodaj komentarz

Napisał(a): medel -

Nie cierpię ciemnych szyb. Jadąc lubię mieć w aucie jasno, a czasami muszę zajmować tylne siedzenie. Czy jest możliwy zakup dwuletniego lub jednorocznego samochodu bez tych obciachowych przyciemnianych szyb?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Maxtom z Krakowa -

Nie ma sensu przyciemniać szyb i narażać się na mandat -lepiej je okleić folią OWV (perforowana -ma dziurki ) tylko taka przepuszcza odpowiednia ilość światła. Jeśli to auto firmowe to można umieścić na nim reklamę firmy lub grafikę.
Odpowiedź (0)

ciemne szyby = burak

Napisał(a): Nikoś -

Nie lubię generalizować, ale jak spojrzeć na poziom wypowiedzi forumowiczów popierających przyciemniane szyby to ciemne szyby = burak.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): bemek -

niech rzadowe barany wezma zyletki i zedra ze swoich aut po kilka set tysiecy a tak wogole to niech im paly wezma dowody to moze pozniej i ja sie zastanowie hade
Odpowiedź (0)

Długo trzeba było nad tym myśleć, aż wymyślili:

Napisał(a): fotoamator -

>>miernikami przepuszczalności świetlnej dysponują nie tylko stacje diagnostyczne ale również radiowozy drogówki<<
Takim przyrządem może być zwykły światłomierz fotograficzny za kilkanaście PLN
Odpowiedź (0)

Wlasnie tajniaki!!!

Napisał(a): iskra -

Tajniaki moga miec przyciemnione a my nie?? Bezsens!!!! jak wszyscy to wszyscy
Odpowiedź (0)

Re Policja

Napisał(a): fan -

Policja ma prawo zatrzymac dowód rejestracyjny " w przypadku podejrzęnia że pojazd zagraza bezpieczeństwu ruchu lub ochronie środowiska" i skierować taki pojazd na dodatkowy przegląd techniczny. I tam diagnosta stwierdzi czy jest OK czy nie :)). Ale zawsze mozna usunąc usterke na miejscu np zedrzec folię przy Policji .....
Odpowiedź (0)

Dobrze

Napisał(a): Mar -

Kolej na miejskich piratów palących gumy pod blokiem.
Odpowiedzi (1)

dupków piszących bzdurne przepisy nigdy nie braknie

Napisał(a): belfegor -

a co , jeśli samochód w karoseri osobowego ma w miejscu tylnych szyb blachy? Produkcja fabryczna przecież? jaką mają procentową przepuszczalność światła? Te blachy oczywiście?
Odpowiedzi (5)

A JA I TAK SWOJE

Napisał(a): ziomek -

wszystkie szyby oprucz przedniej mam zaciemnione folią 100% i niemam najmniejszego zamiaru jej sciągac ponieważ auto ztuningowane ma mieć jakiś całokształt a jak zdejme folie z przednich szyb to bendzie wyglondac poprostu beznadziejnie i jak tu pojechac na jakis zlot?? średnio raz na 3 miesiące zabieraja mi dowód a ja rozklejam i zaklejam spowrotem bo bez ciemnych szybek poprostu tragedia!! kiedys w lecie mi kazali zdiąć to wogule ja nirewiem jak bez ciemnych szyb ta sie jeździć słońce razi... wogule koszmar
Odpowiedzi (5)
Dodaj komentarz