4 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń300 tys.
  • Odpowiedzi961
  • Ocen na +3 tys.
4 tys. ppt ?

Kornel Morawiecki: należy obniżyć emeryturę Lecha Wałęsy (962)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kornel Morawiecki: należy obniżyć emeryturę Lecha Wałęsy

Napisał(a): ~www -

Według Kornela Morawieckiego, założyciela Solidarności Walczącej Lech Wałęsa powinien mieć zmniejszoną emeryturę. – To byłoby najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. On już swoje pieniądze dostał – powiedział w rozmowie z "Super Expressem" przewodniczący Wolnych i Solidarnych i były działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. Morawiecki postuluje jednocześnie rozszerzenie ustawy dezubekizacyjnej na wszystkich, którzy poszli na układ ze służbami bezpieczeństwa.
Według ostatnich doniesień Instytutu Pamięci Narodowej, Wałęsa w latach 70. podpisał zobowiązanie do współpracy z SB i pobierał wynagrodzenie za przekazywane służbom informacje. Obecnie emerytura byłego prezydenta Lecha Wałęsy to ponad 9 tys. zł miesięcznie.

– To byłby dziejowa sprawiedliwość. Wielu opozycjonistów, którzy walczyli z komunistycznym aparatem, wtedy gdy Wałęsa poszedł na współpracę, dziś dostaje śmiesznie małe emerytury – mówi Morawiecki.
INTERIA.PL

Re: Kornel Morawiecki: należy obniżyć emeryturę Lecha Wałęsy

Napisał(a): ~ufnhby -

No i słusznie! niejeden baranek boży w ogóle nie wie kim jest pan Morawicki! Nie mają zielonego pojęcie, że to jest założyciel Solidarności Walczącej, wielokrotnie więziony w PRLu i potem siłą wydalony z Polski.
Zaraz będą tutaj pluć i sarkać oraz pytać: a kim był Morawiecki itd.

Re: Kornel Morawiecki: należy obniżyć emeryturę Lecha Wałęsy

Napisał(a): Ziemowitt -

dlaczego politycy mówią obniżyć , zabrać emerytury tym czy tamtym , a milczą o ograniczeniu gaży naszych pseudo polityków czy ograniczyć zarobki w firmach skarbu państwa i co najważniejsze dlaczego nie zabierają zrabowanego dobra przestępcom gospodarczym i zdrajcom ----- wychodzi na to że ręka rękę myje tak lewa jak i prawa

Re: Kornel Morawiecki: należy obniżyć emeryturę Lecha Wałęsy

Napisał(a): ~deg -

co mogło porąbać dziadunia Morawieckiemu zabrać pieniądze za durne posłowanie to obciach dla kraju Wałęsa był jest i będzie WIELKIM POLAKIEM w przeciwieństwie do robaków którzy zostaną nawozem historii

Re: Kornel Morawiecki: należy obniżyć emeryturę Lecha Wałęsy

Napisał(a): ~starszy -

jak kazał na 2-ie ręce posłance głosować potem się wycofał i sam się zakręcił i wkopał posłankę to gdzie jego wiarygodność.
lepiej niech mamut idzie do skansenu figur woskowych z innymi mamutami z pis-uaru

Re: Kornel Morawiecki: należy obniżyć emeryturę Lecha Wałęsy

Napisał(a): ~władyka -

~deg co mogło porąbać dziadunia Morawieckiemu zabrać pieniądze za durne posłowanie to obciach dla kraju Wałęsa był jest i będzie WIELKIM POLAKIEM w przeciwieństwie do robaków którzy zostaną nawozem historii
NIGDY NIE BYŁ WIELKIM POLAKIEM, był tylko troszkę lepszym złem do wyboru[b][/b]

Re: Kornel Morawiecki: należy obniżyć emeryturę Lecha Wałęsy

Napisał(a): ~xxx -

a kto go wybral na przewodniczacego Solidarności a potem wystawil na prezydenta on sam tego nie zrobił tylko miał kolegów którzy go tam wynieśli to teraz dajcie już człowiekowi spokój mogliście sami nadstawiać du-y w tamtych czasach musial mieć u was poparcie inaczej nic by nie zdziała taki zwykly robotnik

Re: Kornel Morawiecki: należy obniżyć emeryturę Lecha Wałęsy

Napisał(a): ~ziggy -

~deg co mogło porąbać dziadunia Morawieckiemu zabrać pieniądze za durne posłowanie to obciach dla kraju Wałęsa był jest i będzie WIELKIM POLAKIEM w przeciwieństwie do robaków którzyPodczas internowania w Arłamowie, rządowym ośrodku wypoczynkowym, tez nie miął lekko.
Z dokumentów wynika, że internowany Wałesa korzystał „bez ograniczeń z artykułów żywnościowych”.
W okresie internowania skonsumował samotnie lub w towarzystwie osób odwiedzających:
- spirytus - 2 but.
- wódka - 289 but.
- wino - 158 but.
- winiak i koniak - 59 but.
- szampan - 239 but.
- piwo - 1115 but. zostaną nawozem historii
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kornel Morawiecki: należy obniżyć emeryturę Lecha Wałęsy