324
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi115
  • Ocen na +245
324 ppt ?

Korwin Mikke w natarciu - wilk syty i owca cała (116)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Korwin Mikke w natarciu - wilk syty i owca cała

Napisał(a): ~gaga -

Wypowiedź Korwina, z którym chyba pierwszy raz w życiu się zgadzam.

"Protest lekarzy rezydentów pokazuje problemy państwowej służby zdrowia, którą należy zlikwidować! Służby zdrowia nie należy naprawiać. Należy ją położyć do trumny, wziąć osinowy kołek, przebić tę trumnę, żeby nigdy w życiu ten potwór nie wstał.
My płacimy nie tylko za lekarzy i pielęgniarki, ale i za ministra, cały jego gang NFZ, wydziały zdrowia w powiatach, gminach, województwach, instytuty rozmaite itd., które kosztują pieniądze. Dlatego prywatna służba zdrowia będzie znacznie tańsza."

Bo wytłumaczcie mi coś. Skoro i tak, żeby dostać się do lekarza specjalisty w krótkim czasie oczekiwania trzeba udać się do lekarza prywatnie (i płacić kokosy), a jednak coraz więcej z nas ma dostęp do pakietów medycznych (pracodawcy), to po co utrzymywać niski poziom publicznej służby zdrowia? Co nam dają te kolejki, terminy, ogromne koszty utrzymania? Te pieniądze można by spożytkować na prywatyzację służby zdrowia - przecież i tak lekarze w publicznej służbie zdrowia są bo są, bo muszą, a zarabiają prywatnie.

W ten oto sposób i wilk syty i owca cała ;)

Pozdrawiam gorąco
INTERIA.PL

Re: Korwin Mikke w natarciu - wilk syty i owca cała

Napisał(a): taie -

Do puki jesteś zdrowy(a) piękna(y) i młody(a) top tak bedziesz twierdzić - ale niedajboże zacvhoruj na nieuleczalną chorobę np.SM szybko zmienisz zdanie..
Jak dostaniesz jak moja kuzynka 1070 zeta emerytury zobaczymy jak bedziesz do prywatnych lekarzy chodzić.

taie Do puki jesteś zdrowy(a) piękna(y) i młody(a) top tak bedziesz twierdzić - ale niedajboże zacvhoruj na nieuleczalną chorobę np.SM szybko zmienisz zdanie..
Jak dostaniesz jak moja kuzynka 1070 zeta emerytury zobaczymy jak bedziesz do prywatnych lekarzy chodzić.
ale wtedy prywatne wizyty byłyby tańsze, bo większa konkurencja

Napisał(a): ~echh -

taie Do puki jesteś zdrowy(a) piękna(y) i młody(a) top tak bedziesz twierdzić - ale niedajboże zacvhoruj na nieuleczalną chorobę np.SM szybko zmienisz zdanie..
Masz rację, chyba ludzie nie wiedzą ile kosztują wszelkie procedury medyczne, same badania, choćby tylko te laboratoryjne, a w przypadku ciężkich chorób wieloukładowych, to dopiero wydatek. Proponuję zapoznać się, ile kosztuje osobę nieubezpieczoną doba szpitalna, do tego leki, wszelkie zabiegi, w tym np; operacyjny itd. Sama jestem za państwową służbą zdrowia. Prywatnie, proszę bardzo, można wszystko załatwić szybko i bez problemu, pytanie kogo na to stać?

~gaga
Bajki - lekarzy .
Słyszałaś coś o Porozumieniu Zielonogórskim i takim pojęciu jak "zmowa cenowa "?

~echh
Masz rację, chyba ludzie nie wiedzą ile kosztują wszelkie procedury medyczne, same badania, choćby tylko te laboratoryjne, a w przypadku ciężkich chorób wieloukładowych, to dopiero wydatek. Proponuję zapoznać się, ile kosztuje osobę nieubezpieczoną doba szpitalna, do tego leki, wszelkie zabiegi, w tym np; operacyjny itd. Sama jestem za państwową służbą zdrowia. Prywatnie, proszę bardzo, można wszystko załatwić szybko i bez problemu, pytanie kogo na to stać?
Tęsknić za prywatną służbą zdrowia może tylko małolat który nigdy nie opiekował się osobą naprawdę chorą a nie mającą tylko katar.a sam jest zdrowy "jak byk"
Ale lekarze tak naprawdę to walczą o prywatną praktykę w szpitalach i gabinetach państwowych (wcale im nie tęskno za prywatyzacją) chcieli by tak jak mają stomatolodzy.

Napisał(a): ~Polska -

Bzdury - Powinna być i prywatna i państwowa służba zdrowia. Trzeba tylko zrobić w obu porządek.
Napewno powinno się wprowadzić obowiązek odpracowania szkoły przez 5 lat w państwowej słuzbie zdrowia , tak jak zrobiły Węgry.

taie
~gaga
Bajki - lekarzy .
Słyszałaś coś o Porozumieniu Zielonogórskim i takim pojęciu jak "zmowa cenowa "?
tak, ale to mozna obejsc. jezeli jest popyt, to ceny leca w dol, musza, bo inaczej klient/pacjent pojdzie do konkurencji. poza tym teraz wiele przedsiebiorstw oferuje objecie prywatna sluzba zdrowia, pakiety itp. to by bylo dobre rozwiaznie

Napisał(a): ~Andre -

No właśnie nie! Tak się twierdzi właśnie wówczas, kiedy zaczyna się chodzić do lekarzy! prywatnie - koniec końców - wychodzi O WIELE TANIEJ! Trzeba tylko nieco wysiłku intelektualnego - policzyć, ile przez całe życie zawodowe ściąga się z nas kasy na ubezpieczenie zdrowotne, a potem nic z tego nie wynika, to sprawa jest zupełnie jasna. Pomyśl, że Twoja kuzynka mogłaby zaoszczędzić te pieniądze. 300 zł każdego miesiąca przez całą karierę zawodową. Ile by dziś miała na spokojne leczenie się? Ale tego nie ma. A jak pójdzie do szpitala to i tak za wszystko musi płacić - za dodatkowe leki, za zastrzyk, za wszystko. Tak niestety to wygląda...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Korwin Mikke w natarciu - wilk syty i owca cała