46
ppt
Ten temat ma:
 • Wyświetleń3 tys.
 • Odpowiedzi6
 • Ocen na +0
46 ppt ?

KOSZT BUDOWY 100 METROWEGO DOMKU (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: KOSZT BUDOWY 100 METROWEGO DOMKU

Napisał(a): -

Witam.
temat trochę stary, ale go odświeżę;)
To wszystko zależy od tego jakich materiałów użyjesz oraz czy budujesz samemu czy wszystko zlecasz firmie... Koszt budowy jednego domu 100mkw może być nawet 2x większy od budowy innego domu, też 100mkw:)
Co do firm i materiałów to najważniejsze wybrać z czego postawi się ściany i co będzie na dachu. Ja wybrałem dachówkę, blacha mnie nie przekonała, mimo iż trochę tańsza. Kupiłem karpiówkę u Wienerbergera - podobał mi się ten kształt.
Pozdrawiam.

Re: KOSZT BUDOWY 100 METROWEGO DOMKU

Napisał(a): syska1987 -

Mówicie o domkach drewnianych, czy murowanych? Mój wujek buduje taki niewielki, piętrowy domek drewniany. No i niby nie jest to tak drogie, jak budowa domu murowanego, jednak koszta przeszły jego założenia. Radzę zrobić dobry plan kosztów i zawsze założyć jakiś limit plus/minus, bo w przypadku zarówno budowy, jak i remontu domu zawsze wypadnie coś, czego nie przewidzieliśmy

Re: KOSZT BUDOWY 100 METROWEGO DOMKU

Napisał(a): -

Moim zdaniem taniej jest wybudować domek murowany niż drewniany. Przynajmniej jak kiedyś się na ten temat orientowałem to wychodziło że jednak murowany jest tańszy.
Wszystko zależy z czego ten dom ma powstać, jak ma być urządzony, np. co ma być na dachu - dachówka, gont bitumiczny, blachodachówka - te rzeczy niekiedy różnią się bardzo pod względem ceny...
No i producent - to zależy od miejsca zamieszkania, bo różne są ceny. U mmnie też najtańszy w okolicy jest wienerberger no a jak się bierze materiał na dach i ściany to rabat można niezły uhandlować. Także to ciężo powiedzieć, ile kosztuje budowa domu 100 mkw nic o nim nie wiedząc.

Pozdrawiam

Re: KOSZT BUDOWY 100 METROWEGO DOMKU

Napisał(a): -

No wiesz - tak naprawdę wszystko zależy - czy budujesz sam, czy bierzesz do tego ekipę... budowanie domu to nie jest taka prosta sprawa. Myślę, że gdybyś zapłacił jednak ekipie budowlanej, to postawią Ci taki dom w przeciągu roku. A do tego dadzą przygotowany kosztorys... także może warto się za nimi rozejrzeć. pozdr.

Re: KOSZT BUDOWY 100 METROWEGO DOMKU

Napisał(a): -

TO CI DOPIERO PYTANIE? Trochę jak równanie z wieloma niewiadomymi .Podstawowa sprawa to działka, jej wielkość i kształt bo samo to wymusza pewne posunięcia,ponadto trzeba sobie zadać pytanie czy 100 m to ostateczna powierzchnia tego domu czy metraż od jakiego zaczynamy oglądać projekty domów.Wybór projektu tzw. gotowego czy zlecenie komuś jego wykonanie i następne pytanie czy ten dom ma być 1-no kondygnacyjny ,1-no kondygnacyjny z poddaszem użytkowym podpiwniczony lub nie.A jak odpowiemy sobie na powyższe pytania to zaczynamy i w przypadku powodzenia uda się komuś zrobić za jakieś powiedzmy 300 tyś z hakiem a komuś innemu za 200 tyś bo może sobie wybudować sam i z zastosowaniem najtańszych materiałów. A w przypadku niepowodzenia tj.nieznajomości tematu ,złego wykonania i tu cała masa przykładów .......... złe posadowienie brak izolacji odwodnienia i cała masa innych rzeczy takich jak pech przy kupnie działki bo może okazać się że przy pracach ziemnych odkrywamy rurę gazową niezinwentaryzowaną ,ludzkie szczątki a nawet mamy idiotę sąsiada na działce z którą graniczymy i pisze odwołania nie wiadomo gdzie i na co my czekamy na decyzję a w tym czasie materiały drożeją o prawie 100%historia dwa lata wstecz .Nasze koszty rosną a domu jak nie było tak niema . Tak że jak widać do wszystkiego w życiu trzeba mieć szczęście które zawsze sprzyja odważnym i powodzenia bo budowa to wielkie wyzwanie a im większe wyzwanie tym większa satysfakcja.

Re: KOSZT BUDOWY 100 METROWEGO DOMKU

Napisał(a): zyworodka -

Koszt budowy domu zależy naprawdę jak już wspomniano od wielu czynników. Od papierów po sąsiada i materiały, na wykończeniach kończąc. Jednak nie da się ukryć, że gdy ma się czas, jakieś pojęcie i dobre chęci i samemu zrobi pewne prace, za to się nie zapłaci. My gdy budowaliśmy dużo prac wykonywaliśmy sami. Takie proste jak: wylewki, płyty KG, zacieranie, układanie paneli i malowanie. Niby niewiele ale na całości się uskładało.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
 • dom murowany koszt budowy
 • ile kosztuje budowa 100 metrowego domu
 • koszt budowy 100 metrowego domu
 • koszt budowy domu murowanego 100m
 • koszt budowy domu murowanego
 • ile kosztuje wybudowanie domu 100m
 • ile kosztuje budowa domu 100m
 • ile kosztuje budowa domu 100 metrowego
 • koszt budowy 100 metrowego domu 2014
 • koszty budowy domu murowanego
 • koszt 100 metrowego domu
 • ile kosztuje zrobienie dachu na 100 metrowy dom
 • ile kosztyje material na stu metrowy dom
 • ile kosztuje postawienie domu murowanego forum
 • cena domku do 100 metrow forum
Do góry strony: KOSZT BUDOWY 100 METROWEGO DOMKU