Reklama

39
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +0
39 ppt ?

KOSZT BUDOWY 100 METROWEGO DOMKU (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: KOSZT BUDOWY 100 METROWEGO DOMKU

Napisał(a): -

Witam.
temat trochę stary, ale go odświeżę;)
To wszystko zależy od tego jakich materiałów użyjesz oraz czy budujesz samemu czy wszystko zlecasz firmie... Koszt budowy jednego domu 100mkw może być nawet 2x większy od budowy innego domu, też 100mkw:)
Co do firm i materiałów to najważniejsze wybrać z czego postawi się ściany i co będzie na dachu. Ja wybrałem dachówkę, blacha mnie nie przekonała, mimo iż trochę tańsza. Kupiłem karpiówkę u Wienerbergera - podobał mi się ten kształt.
Pozdrawiam.

Napisał(a): syska1987 -

Mówicie o domkach drewnianych, czy murowanych? Mój wujek buduje taki niewielki, piętrowy domek drewniany. No i niby nie jest to tak drogie, jak budowa domu murowanego, jednak koszta przeszły jego założenia. Radzę zrobić dobry plan kosztów i zawsze założyć jakiś limit plus/minus, bo w przypadku zarówno budowy, jak i remontu domu zawsze wypadnie coś, czego nie przewidzieliśmy

Moim zdaniem taniej jest wybudować domek murowany niż drewniany. Przynajmniej jak kiedyś się na ten temat orientowałem to wychodziło że jednak murowany jest tańszy.
Wszystko zależy z czego ten dom ma powstać, jak ma być urządzony, np. co ma być na dachu - dachówka, gont bitumiczny, blachodachówka - te rzeczy niekiedy różnią się bardzo pod względem ceny...
No i producent - to zależy od miejsca zamieszkania, bo różne są ceny. U mmnie też najtańszy w okolicy jest wienerberger no a jak się bierze materiał na dach i ściany to rabat można niezły uhandlować. Także to ciężo powiedzieć, ile kosztuje budowa domu 100 mkw nic o nim nie wiedząc.

Pozdrawiam

No wiesz - tak naprawdę wszystko zależy - czy budujesz sam, czy bierzesz do tego ekipę... budowanie domu to nie jest taka prosta sprawa. Myślę, że gdybyś zapłacił jednak ekipie budowlanej, to postawią Ci taki dom w przeciągu roku. A do tego dadzą przygotowany kosztorys... także może warto się za nimi rozejrzeć. pozdr.

TO CI DOPIERO PYTANIE? Trochę jak równanie z wieloma niewiadomymi .Podstawowa sprawa to działka, jej wielkość i kształt bo samo to wymusza pewne posunięcia,ponadto trzeba sobie zadać pytanie czy 100 m to ostateczna powierzchnia tego domu czy metraż od jakiego zaczynamy oglądać projekty domów.Wybór projektu tzw. gotowego czy zlecenie komuś jego wykonanie i następne pytanie czy ten dom ma być 1-no kondygnacyjny ,1-no kondygnacyjny z poddaszem użytkowym podpiwniczony lub nie.A jak odpowiemy sobie na powyższe pytania to zaczynamy i w przypadku powodzenia uda się komuś zrobić za jakieś powiedzmy 300 tyś z hakiem a komuś innemu za 200 tyś bo może sobie wybudować sam i z zastosowaniem najtańszych materiałów. A w przypadku niepowodzenia tj.nieznajomości tematu ,złego wykonania i tu cała masa przykładów .......... złe posadowienie brak izolacji odwodnienia i cała masa innych rzeczy takich jak pech przy kupnie działki bo może okazać się że przy pracach ziemnych odkrywamy rurę gazową niezinwentaryzowaną ,ludzkie szczątki a nawet mamy idiotę sąsiada na działce z którą graniczymy i pisze odwołania nie wiadomo gdzie i na co my czekamy na decyzję a w tym czasie materiały drożeją o prawie 100%historia dwa lata wstecz .Nasze koszty rosną a domu jak nie było tak niema . Tak że jak widać do wszystkiego w życiu trzeba mieć szczęście które zawsze sprzyja odważnym i powodzenia bo budowa to wielkie wyzwanie a im większe wyzwanie tym większa satysfakcja.

Napisał(a): zyworodka -

Koszt budowy domu zależy naprawdę jak już wspomniano od wielu czynników. Od papierów po sąsiada i materiały, na wykończeniach kończąc. Jednak nie da się ukryć, że gdy ma się czas, jakieś pojęcie i dobre chęci i samemu zrobi pewne prace, za to się nie zapłaci. My gdy budowaliśmy dużo prac wykonywaliśmy sami. Takie proste jak: wylewki, płyty KG, zacieranie, układanie paneli i malowanie. Niby niewiele ale na całości się uskładało.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • domy murowane ceny budowy
  • koszty materiaw na stu metrowy domek
  • dom murowany koszt budowy
  • koszt domu murowanego
  • koszty budowy domu murowanego
  • cena budowy domu 2014 100 m
  • robiorka 100 metrowego gomu koszt
  • koszt budowy domu murowanego 100m
  • dom murowany 100 m cena
  • ile kosztuje budowa 100 metrowego domu
  • koszt 100 metrowego domu
  • koszt postawienia domu 100m
  • koszt budowy domu 100 metrowego
  • dom murowany 100m cena
  • koszt budowy domu murowanego
  • ile kosztuje wybudowanie 100m domu
  • koszt materialow dom 100 m
  • ile kosztuje postawienie 100 metrowego domu
  • projekty domw 100 metrowych
  • ile kosztuje budowa domu 100 metrowego
  • koszty budowy domu 100 m
  • ile kosztuje wybudowanie 100 metrowego domu?
  • ile kosztuje wybudowanie domu 100m
  • Ile za postawienie domu 100m
  • ceny budowy domw murowanych
  • koszt budowy 100 metrowego domu
  • firmy budowlane domow murowanych do 100m
  • koszt wybudowania 100m domu
  • jaki koszt domu do 100m
  • ile kosztuje budowa domu 100m
  • koszt domu murowanego 100 m
  • ile kosztuje budowa domu samemu
  • koszt materiałów budowa domu 100 m
  • ile kosztuje zrobienie dachu na 100 metrowy dom