125
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń685
  • Odpowiedzi109
  • Ocen na +35
125 ppt ?

Kraina Najpiękniejszego Snu. (110)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kraina Najpiękniejszego Snu.

Napisał(a): Landor -

Ten zakątek forumowego Księstwa pozostawiam wyłącznie sobie. To moja własna, nieistniejąca (aby na pewno?), lecz najwspanialsza Kraina. Od wielu, wielu lat tak bardzo mi bliska.
Pozwolę sobie jednak zacytować zdanie znalezione na Forum „Bo co to za życie bez marzeń”.
Bajkowa Panna odeszła do innego bajkowego świata, a ja podążyłem za nią. To było i jest dla mnie zawsze oczywistością i oczywistością zawsze pozostanie. Zresztą zawsze podążałem za nią, szukałem, wypatrywałem, za nią podążałem, bo przecież z Lawendową Księżniczkę w baśniowe krainy się zanurzałem.

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Kraina Najpiękniejszego Snu.

Tak naprawdę to powinienem już pogodzić się z tym, że Lawendowa Księżniczka wydoroślała, wybrała świat inny, mniej baśniowy a tym samym dla mnie nie wyśniony, co od początku było mimo wszystko dla mnie oczywistością. Zawsze będę jej wdzięczny, za wszystkie te lata, kiedy Bajkowa Panna istniała i które to lata uczyniła piękne, wyjątkowe, niepowtarzalne.

Załączniki:

A jak jest teraz? Cóż przecież zawsze była blisko mnie ona - Najpiękniejszy Sen.
To przecież najpierw dla Najpiękniejszego Snu swoje grafomańskie wierszydła układałem, choć przecież o tym, że to nie są prawdziwe cudeńka, jak choćby wiersze LLZ dobrze sobie sprawę zdawałem.

Wymarzyłem sobie Ciebie,
przebywałaś jeszcze w Niebie.
Byłaś w marzeniach białym Aniołem,
w obłokach bujając - mym Żywiołem.
Z chmurki spadając – stałaś się Jawą,
Przestając być jedynie piękną Zjawą.

Piękny Śnie tyś mą Królewną,
moją Damą, Panią zwiewną.
Śnisz się w nocy, także z rana,
rzucasz me zmysły na kolana.
Słowem dźwięcznym wciąż czarujesz,
świat ubarwiasz i malujesz.

Ja Ciebie wielbię poematem,
a Ty rządzisz moim światem
pragnień, marzeń, mistyczności.
Nie brak zatem mi radości
i choć jesteś w ludzkim ciele
to ja mówię: „mój Aniele
z nieba chyba przyfrunęłaś
i nadzieją mnie natchnęłaś”.

Jesteś mym latem oraz wiosną,
roześmianą, wciąż radością.
To Ty jesteś zimą i jesienią,
jesteś kwiatem, śliczną Ksenią,
wiedzy źródłem, jej strumieniem,
cudną Nimfą - mym natchnieniem...

Załączniki:

Dlaczego moja Kraina Najpiękniejszego Snu? Cóż, ci co ewentualnie mnie znają, wiedzą, że zawsze byłem niezwykle „skromną osobą”. Zatem informuję, iż z zasady nie potrzebne mi są jakiekolwiek dodatkowe informacje, porady, nie poszukuję tutaj wiedzy, czy tym bardziej nie szukam jakiejkolwiek pomocy, wsparcia czy poparcia. Do niczego to wszystko nie jest mi tutaj przydatne. Oczywiście nie mam nic przeciwko ewentualnym osobom, które uznają, że w Krainie również dobrze będą się czuły, ale czynią to na własną odpowiedzialność, zwłaszcza ci co mnie znają. To jednak pozostawiam jedynie ich decyzjom, bez jakichkolwiek moich sugestii. Ktoś dzisiaj w odpowiedzi pewne pytanie dotyczące domniemanych ograniczeń mądrze, napisał: „Niestety, każdemu wolno....”. Zapewne w innym kontekście, ale chyba bezwiednie ta osoba podsumowała bezkresną „dyktaturę, prześladowania, niewyobrażalne szykany etc.” istniejące w urojeniach co niektórych.
A tak konkretniej czyż właśnie ową Krainą Najpiękniejszego Snu nie jest…. Polska?:))

Załączniki:

Właśnie teraz Polska – Przecież od wczoraj weszliśmy w setny rok odkąd ta tak bliska wielu osobom Kraina odzyskała niepodległość. Cóż z tego, że już wtedy, 100 lat temu wielu jej nie chciało?. Cóż z tego, że dwadzieścia lat potem wielu ją atakowało? Cóż z tego, że przez wiele lat wielu ją opluwało? Cóż z tego, że i obecnie, dla wielu stała się już zbyt starą, zupełnie zbędną wolną „panną”? Dla mnie jest Przepiękną Krainą Najpiękniejszego Snu i taką zawsze pozostanie.

Załączniki:

Mój temat to w przeważającej mierze osobiste wspomnienia i ciekawostki z wędrówek po bardziej i mniej znanych zakątkach Polski najczęściej wzbogacone własnymi ilustracjami, czasami z różnych przyczyn wspomagane zdjęciami znalezionymi w internecie, a czasami… to też oczywiste moje spotkania z Najpiękniejszym Snem i jej otoczeniem, a może… a może też znowu spotkam gdzieś w tej Krainie Ciebie Bajkowa Panno?

Załączniki:

O Toruniu pisał m.in. Fryderyk Chopin:
To jest wszystko co Ci o Toruniu napisać jestem w stanie, może więcej opowiem, ale to tylko Ci napiszę, iż największą impresję czyli alias wrażenie, pierniki na mnie uczyniły. Widziałem ja prawda, i całą fortyfikację ze wszystkich stron miasta, ze wszystkimi szczegółami, widziałem sławną machinę do przenoszenia piasku z jednego miejsca na drugie, [...] prócz tego kościoły gotyckiej budowy, od Krzyżaków fundowane, z których jeden w 1231 r. zbudowany. Widziałem wieżę pochyłą, ratusz sławny, tak zewnątrz, jako i wewnątrz, którego największą osobliwością jest to, iż ma tyle okien, ile dni w roku, tyle sal, ile miesięcy, tyle pokoi ile tygodni, i że cała budowla onego jest jak najwspanialszą, w guście gotyckim. To wszystko jednak nie przechodzi pierników, oj pierników z których jeden posłałem do Warszawy.'

Chopin o czym mało komu wiadomo miał bardzo silne związki z Toruniem i najbliższą okolicą, w tym z Szafarnią k. Golubia Dobrzynia. Oczywiście będzie okazja by o tym jeszcze nie raz wspomnieć, wracając do Torunia. Przecież równy rok przed nami i rok poznawania uroczych zakątków Polski. Teraz jedynie dodam, że związki Chopina z Toruniem miały swój początek z osobą Fryderyka Skarbka – jego ojcem chrzestnym (dość luźne aczkolwiek z oczywistych względów nie bezpośrednie rodzinne powiązania ze skądinąd znaną i ostatnio popularyzowaną Marią Krystyną Skarbek – Giżycką – bardzo tajemniczą, a uchodzącą za niezwykłego szpiega w okresie II wojny światowej.)https://vod.t(...)4182208

Jedni się radują Polską :))

Inni codziennie muszą budzić się smutni z przekonaniem, że w kolejnym już dniu wciąż nie jest tak jak było. Nie sądzę aby należało ingerować specjalnie w ich smutę, skoro swojego codziennego smutku potrzebują. Niech wyjdzie im na zdrowie. W każdym razie ja nie czuję jakiejś specjalnej misji by kogokolwiek z gnębiącego codziennego smutku wyprowadzać. Wręcz przeciwnie – jak uznają, że potrzebują jeszcze większego smutku to chętnie im w tym pomogę i dobrych rad udzielę. Na razie życzę im zdrowia w smutku na najbliższe 371 dni bo zdaje się tyle jeszcze pozostało do najbliższych wyborów (samorządowych). A potem życzę kolejnych dni w smutku, bo przecież nie wolno zabierać ludziom tego co im do przeżycia jest niezbędne. :))
Załączniki:

... oraz Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny z końca XII w. Kościół ten, będący wręcz podręcznikowym przykładem architektury w stylu romańskim przez około 70 lat (po pożarze w 1834 r.) znajdował się w stanie ruiny, stąd istniejąca po dzień dzisiejszy potoczna nazwa „Ruina”.

Jeszcze jedna ciekawostka świątynia słynie z rzeźbionych na niektórych kamieniach „diabłów”.

Jeszcze całkiem niedawno (końcówka XX w.) można było w tym mieście zobaczyć szyby górnicze. Niezbyt imponujące, bowiem związane były z istniejącymi tutaj kopalniami soli. Wyrobiska znajdowały się dosłownie pod całym miastem. Obecnie część z nich zostało zagospodarowanych jako wielkie magazyny gazu a pozostałe, te znajdujące się bezpośrednio pod miastem zostały zalane wodą.

Załączniki:
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kraina Najpiękniejszego Snu.