260
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15 tys.
  • Odpowiedzi74
  • Ocen na +125
260 ppt ?

Ksiądz na zaproszenie ? (75)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Ksiądz na zaproszenie ?

Napisał(a): karolinakk -

Też o tym słyszałam, ale nie na pisemne zaproszenie. U mnie chodziło o to, że mieszkania i domy, które życzą sobie wizyty księdza powinny wywiesić na drzwiach stosowną kartkę. To pomocne szczególnie przy dużych parafiach w miastach, np. w Warszawie. Dzięki temu księża mogą zaoszczędzić te kilka minut oczekiwania pod drzwiami, których i tak nikt im nie otworzy.

Napisał(a): ~gość -

Nie słyszałam o tym. U mnie dużo wcześniej przed planowaną wizytą duszpasterską chodzą ministranci i pytają czy będzie się przyjmować księdza.
Jeśli tak, dostaje się stosowną kartkę z datą i godziną wizyty.
Kto nie chce, bądź nie wierzy, nie musi przyjmować i nikt tu nic z tego tytułu nie zrobi.

Napisał(a): abce -

~gość Nie słyszałam o tym. U mnie dużo wcześniej przed planowaną wizytą duszpasterską chodzą ministranci i pytają czy będzie się przyjmować księdza.
Jeśli tak, dostaje się stosowną kartkę z datą i godziną wizyty.
Kto nie chce, bądź nie wierzy, nie musi przyjmować i nikt tu nic z tego tytułu nie zrobi.
W mojej parafii od lat roznoszone są kartki z wykazem daty ,ulicy i numerem klatki oraz godziny rozpoczęcia kolędy . Zawiadomienia są wkładane do skrytek pocztowych każdego mieszkańca .
Można poprosić o zmianę daty kolędy. Natomiast jeśli ktoś nie przyjmie kolędy nie ma żadnych pytań.

Napisał(a): madox66 -

Zaproszenia, karteczki,to tylko w miastach, na wsi pleban w uflajanych błotem butach wlazi bez pukania do domu a zgieci w pół mieszkańcy kopertę szykują.Pamietam jak po zmianie proboszcza, nowy wtoczyl sie na moją posesje nie doszedl spaslak do domu gdy usłyszał odemnie że nie przyjmujemy księdza, jego rozdziawiona gęba ciągle rozmiesza mnie do łez.

Napisał(a): madox66 -

~Polak][cytat kogo=~vvvvvvvvvv1 Ja z patologią się nie zadaję która ma niebo w cudzych portfelach a boga w banknotach. Serdecznych kapusi i donosicieli do SB z czasów PRL-u nie wpuszczam.
Napisał "nieskazitelny" lewak[/cytat

No to pochwal się prawdziwy Polaku a nie tylko obrażasz innych.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ksiądz na zaproszenie ?