112
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń554
  • Odpowiedzi84
  • Ocen na +90
112 ppt ?

Kto nami rządzi - ręce opadają (85)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Kto nami rządzi - ręce opadają

Napisał(a): ~Pani Dąb -

Jeszcze nie tak dawno temu ludzie wiedzieli ,że leczenie swoich dzieci leży w gestii Rodziców A NIE CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA - bo leczenie z budżetu to właśnie tak jest.

Macie żal że państwo nie chce refundować leku dla tego dziecka !
Tylko pomyślcie, ile jest dzieci , ludzi dorosłych którzy czekają i wyciągają rękę po refundowane leki?

Wszystkim dać ?
To przede wszystkim władza musi wziąć ze swego budżetu CZYLI MUSI PODNIEŚĆ PODATKI !! bo ze swoich dobrodziejstw władza nie zrezygnuje !

ZA WSZYSTKO MUSIAŁBYŚ PŁACIĆ KILKANAŚCIE RAZY WIĘKSZE PODATKI !!

A TYM SAMYM WSZYSTKO ZDROŻEJE TYLE RAZY ŻE nie bylibyście sobie w stanie kupić chleba, mięsa, owocu czy zapłacić powinności typu - czynsz, opał, ubranie, komunikacja itd...

Podobno jesteście w większości ludźmi wierzącymi w Boga ?

To nie wiecie ,że choroby czy śmierć są wpisane w życie człowieka na ziemi.?

Kiedyś ludzie wiedzieli że ludzie z chorobami NIEULECZALNYMI BĘDĄ MUSIELI ODEJŚĆ Z TEGO ŚWIATA KIEDY ICH BÓG POWOŁA !!

A wy co robicie ? !
Na siłę chcecie leczyć dzieci / dorosłych bo macie jakieś " wyrzuty sumienia " ?
Bo Bóg tak chce ?
NIE , NIE CHCE !!!

Sami stworzyliście sytuację prawie " bez wyjścia" .
Pogrążacie się , zadłużacie się i po co!

Pani pisała ,że znajoma ma troje dzieci chorych nieuleczalnie .
Tak ma, ale nie bez powodu !
Taki ktoś dostał chore , niepełnosprawne dzieci OD BOGA NIE BEZ POWODU.
I niech ta pani nie zrzuca opieki i leczenia na społeczeństwo czyli na państwo.

To są jej dzieci a nie wszystkich Polaków !

Zastanówcie się , czy byłoby sprawiedliwe GDYBY RODZICE NIEPEŁNOSPRAWNYCH LUDZI DOSTAWALIBY ZASIŁEK WIĘKSZY OD PENSJI PRACOWNIKA który pracuje ciężko cały miesiąc .

Czy uważacie że ludzie którzy mają zdrowe dzieci i ciężko pracują mogą być karani i zarabiać mniej od zasiłków dla osób niepełnosprawnych ?

Nie podawajcie ,ile średnio zarabiają Polacy w Polsce BO TO NIE PRAWDA CO SIĘ PODAJE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI !!

Pani Dąb / BÓG
INTERIA.PL

Napisał(a): Air842 -

Judas
Kajetana
Soraya Jakiego leku się odmawia?
Konkretnie.

Dodam że rok temu innemu chłopakowi również odmówiono refundacji....lekka ręka skazuja ludzi na śmierć bo mają w dupie społeczeństwo tylko ich prywata jest ważna.
Dziwię się ze ludzie wierzący a miłosierdzie mają od dupy strony....coś naprawdę jest nie tak z wami.
Żeby tylko ludzi...skazują niczemu niewinne dzieciątka świadomie na zagładę mają ważniejsze cele w życiorysach.

Żeby było śmieszniej to te same dzieci o których życie płodowa walczą jak potępieni skazując lubieżnie na śmierć po urodzeniu.
Ciebie to cieszy ?

Napisał(a): Soraya -

robertus09

W jednym masz rację - wszystkim nie pomożemy, choćby chu.... choćby nie wiem co.
Ale popatrz - gdyby np. dwa dni temu prezes ze swego stołka powiedział "moi drodzy - to była ostatnia miesięcznica, a pieniądze, które umożliwiłyby wszystkie kolejne od dziś przeznaczamy na refundację leków"? Przecież to są kwoty dla mnie niewyobrażalne. Gdyby ojciec - dyrektor powiedział na antenie swojego radia "drodzy emeryci i renciści - od dziś pieniążki, które tak hojnie wpłacacie na moje konto będą przekazywane do skarbu państwa z przeznaczeniem na refundację leków" Jak znam moherów - połowa przestałaby wpłacać, ale druga owszem. I tak dalej...
Wszystkim z pewnością i tak nie pomogliby, ale przynajmniej części. Nieprawdopodobne kwoty są praktycznie wyrzucane w błoto, nierzadko w imię czyichś chorych ambicji, czy widzimisię.Pozdrawiam
Jestem przeciwna miesięcznicom. To fakt, są tez i koszty z tym związane. Można zaoszczędzić.Robert...co dalej z twojego postu wyczytałam; ano .. w tej sprawie i ogólnie opieki medycznej winny jest PIS tylko i wyłacznie PIS. Nie wiem, ile masz lat, ale ja doskonale pamiętam, jak p. Kopacz..nie będąc jeszcze ministrem z pielęgniarkami strajkowała. Ją ugłaskano..posadkę ministra zdrowia dano. Potem jeszcze inni ministrowie zdrowia byli, co cuda obiecywali, ale nic dobrego w kwesti opieki, leków nie zrobili.. Poprzednie rządy stołkami się tylko zamieniali..rozpiernik zostawili. Może i taki rozpiernik..obecny rząd też zostawi. Nie wiem, ale dajmy mu szanse, a nie tylko co by nie zrobili...to beeeee.
Mówisz, o rządzie, o miesięcznicach, a nic nie wspominasz o pomocy opozycji. Ciekawi mnie...ile to kosztowały wczasy PO nad morzem i spotkania z wczasowiczami. A może te pieniądze i inne też warto było uwzględnić .

~Pani Dąb Jeszcze nie tak dawno temu ludzie wiedzieli ,że leczenie swoich dzieci leży w gestii Rodziców A NIE CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA - bo leczenie z budżetu to właśnie tak jest.

Macie żal że państwo nie chce refundować leku dla tego dziecka !
Tylko pomyślcie, ile jest dzieci , ludzi dorosłych którzy czekają i wyciągają rękę po refundowane leki?

Wszystkim dać ?
To przede wszystkim władza musi wziąć ze swego budżetu CZYLI MUSI PODNIEŚĆ PODATKI !! bo ze swoich dobrodziejstw władza nie zrezygnuje !

ZA WSZYSTKO MUSIAŁBYŚ PŁACIĆ KILKANAŚCIE RAZY WIĘKSZE PODATKI !!

A TYM SAMYM WSZYSTKO ZDROŻEJE TYLE RAZY ŻE nie bylibyście sobie w stanie kupić chleba, mięsa, owocu czy zapłacić powinności typu - czynsz, opał, ubranie, komunikacja itd...

Podobno jesteście w większości ludźmi wierzącymi w Boga ?

To nie wiecie ,że choroby czy śmierć są wpisane w życie człowieka na ziemi.?

Kiedyś ludzie wiedzieli że ludzie z chorobami NIEULECZALNYMI BĘDĄ MUSIELI ODEJŚĆ Z TEGO ŚWIATA KIEDY ICH BÓG POWOŁA !!

A wy co robicie ? !
Na siłę chcecie leczyć dzieci / dorosłych bo macie jakieś " wyrzuty sumienia " ?
Bo Bóg tak chce ?
NIE , NIE CHCE !!!

Sami stworzyliście sytuację prawie " bez wyjścia" .
Pogrążacie się , zadłużacie się i po co!

Pani pisała ,że znajoma ma troje dzieci chorych nieuleczalnie .
Tak ma, ale nie bez powodu !
Taki ktoś dostał chore , niepełnosprawne dzieci OD BOGA NIE BEZ POWODU.
I niech ta pani nie zrzuca opieki i leczenia na społeczeństwo czyli na państwo.

To są jej dzieci a nie wszystkich Polaków !

Zastanówcie się , czy byłoby sprawiedliwe GDYBY RODZICE NIEPEŁNOSPRAWNYCH LUDZI DOSTAWALIBY ZASIŁEK WIĘKSZY OD PENSJI PRACOWNIKA który pracuje ciężko cały miesiąc .

Czy uważacie że ludzie którzy mają zdrowe dzieci i ciężko pracują mogą być karani i zarabiać mniej od zasiłków dla osób niepełnosprawnych ?

Nie podawajcie ,ile średnio zarabiają Polacy w Polsce BO TO NIE PRAWDA CO SIĘ PODAJE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI !!

Pani Dąb / BÓG
W 80% z tobą się zgadzam. Jak by podnieśli podatki to znowu by było; Kto nami rządzi - ręce opadają

Napisał(a): robertus09 -

Soraya
robertus09

W jednym masz rację - wszystkim nie pomożemy, choćby chu.... choćby nie wiem co.
Ale popatrz - gdyby np. dwa dni temu prezes ze swego stołka powiedział "moi drodzy - to była ostatnia miesięcznica, a pieniądze, które umożliwiłyby wszystkie kolejne od dziś przeznaczamy na refundację leków"? Przecież to są kwoty dla mnie niewyobrażalne. Gdyby ojciec - dyrektor powiedział na antenie swojego radia "drodzy emeryci i renciści - od dziś pieniążki, które tak hojnie wpłacacie na moje konto będą przekazywane do skarbu państwa z przeznaczeniem na refundację leków" Jak znam moherów - połowa przestałaby wpłacać, ale druga owszem. I tak dalej...
Wszystkim z pewnością i tak nie pomogliby, ale przynajmniej części. Nieprawdopodobne kwoty są praktycznie wyrzucane w błoto, nierzadko w imię czyichś chorych ambicji, czy widzimisię.Pozdrawiam
Jestem przeciwna miesięcznicom. To fakt, są tez i koszty z tym związane. Można zaoszczędzić.Robert...co dalej z twojego postu wyczytałam; ano .. w tej sprawie i ogólnie opieki medycznej winny jest PIS tylko i wyłacznie PIS. Nie wiem, ile masz lat, ale ja doskonale pamiętam, jak p. Kopacz..nie będąc jeszcze ministrem z pielęgniarkami strajkowała. Ją ugłaskano..posadkę ministra zdrowia dano. Potem jeszcze inni ministrowie zdrowia byli, co cuda obiecywali, ale nic dobrego w kwesti opieki, leków nie zrobili.. Poprzednie rządy stołkami się tylko zamieniali..rozpiernik zostawili. Może i taki rozpiernik..obecny rząd też zostawi. Nie wiem, ale dajmy mu szanse, a nie tylko co by nie zrobili...to beeeee.
Mówisz, o rządzie, o miesięcznicach, a nic nie wspominasz o pomocy opozycji. Ciekawi mnie...ile to kosztowały wczasy PO nad morzem i spotkania z wczasowiczami. A może te pieniądze i inne też warto było uwzględnić .
W żaden sposób nie można z mojego postu wyczytać, że PiS i tylko PiS. Wszystkie poprzednie opcje są tak samo winne. Nie ukrywam, że nie jest to moja ulubiona partia... i rząd. Ale też nie mam ulubionej. A najgorsze jest, że praktycznie nie ma opcji.Ale gdyby co niektórzy zrezygnowali z prywaty, czy ekstrawagancji, czy czegokolwiek, co nie jest niezbędne - może coś choć trochę by się polepszyło. Żyjemy tu i teraz. Wiadomo, że poprzednicy spieprzyli mnóstwo spraw, ale w końcu wybieraliśmy następców, żeby choć próbowali to naprawić, a nie dołowali nas jeszcze bardziej, choćby wspomnianymi miesięcznicami. Samo wypominanie, że tamci to, czy tamto nic nie zmieni. Wiem - 500+ np. ale z drugiej strony ileś tam milionów dla duchownego-biznesmena. Co do mojego wieku - nie najgorzej pamiętam Gomułkę. Pozdrawiam

robertus09

Wiem - 500+ np. ale z drugiej strony ileś tam milionów dla duchownego-biznesmena. Co do mojego wieku - nie najgorzej pamiętam Gomułkę. Pozdrawiam
Nie popieram tych darowizn Rydzykowi, ale jak pomyślę, że tam w Toruniu te budowle i wszystko inne słuzy i bedzie słuzyć polskiej młodziezy...to wcale mi nie żal. Rydzyk kiedyś z tym światem się pożegna, a to co po sobie zostawi, co zbudował będzie służyć polskiemu społeczeństwu. Każdy rząd..zapewne my o tym nie wiemy...nie tyle kasy w błoto wywalił. np niedane inwestycje, ciągnące się prace i zmieniający się wykonawcy.

Napisał(a): polanka3 -

...ale państwo może finansować bezsensowną religie smoleńską...państwo łoży pieniądze na żądania Rydzyka, na budowle z przepychem - a jest napisane, że gdyby Jezus stanął przed taką budowlą, powiedziałby - tu nie zostanie kamień na kamieniu.
Ile państwo włożyło na Świątynię Opatrzności- też budowla z przepychu, a nie ku chwale Bożej.
Bóg, honor, ojczyzna - Kaczyński nie pomoże tej dziewczynce, bo nie ma w sercu Boga, a i honor u niego nie istnieje, bo się jak diabeł szczerbaty śmieje...I ojczyzna na całym świecie oczerniona...- ta obłuda PIS-u to Kaczyńskiego żona.

Napisał(a): robertus09 -

Soraya
robertus09

Wiem - 500+ np. ale z drugiej strony ileś tam milionów dla duchownego-biznesmena. Co do mojego wieku - nie najgorzej pamiętam Gomułkę. Pozdrawiam
Nie popieram tych darowizn Rydzykowi, ale jak pomyślę, że tam w Toruniu te budowle i wszystko inne słuzy i bedzie słuzyć polskiej młodziezy...to wcale mi nie żal. Rydzyk kiedyś z tym światem się pożegna, a to co po sobie zostawi, co zbudował będzie służyć polskiemu społeczeństwu. Każdy rząd..zapewne my o tym nie wiemy...nie tyle kasy w błoto wywalił. np niedane inwestycje, ciągnące się prace i zmieniający się wykonawcy.
No tak, nie wiemy i nie dowiemy się. Ale skoro poprzednicy tak spieprzyli, że następcy nie potrafią naprawić (choć zarzekali się, że będzie "the best"), to po co się pchali? Żeby sobie zapewnić dobre emerytury? Żeby pokazać znienawidzonemu Tuskowi, że przegrał? Po co nam ludzie, którymi powoduje wyłącznie nienawiść, chęć zemsty i pazerność...
Przepraszam, nie mam do Ciebie pretensji, tylko wkurza mnie, że za każdym razem jest to samo - "Teraz ku....a my". Pozdrawiam

robertus09

No tak, nie wiemy i nie dowiemy się. Ale skoro poprzednicy tak spieprzyli, że następcy nie potrafią naprawić (choć zarzekali się, że będzie "the best"), to po co się pchali? Żeby sobie zapewnić dobre emerytury? Żeby pokazać znienawidzonemu Tuskowi, że przegrał? Po co nam ludzie, którymi powoduje wyłącznie nienawiść, chęć zemsty i pazerność...
Przepraszam, nie mam do Ciebie pretensji, tylko wkurza mnie, że za każdym razem jest to samo - "Teraz ku....a my". Pozdrawiam
Nigdy nie twierdziłam, że PiS jest ("the best"), ale skoro naród ich wybrał, zaś PO, PSL od koryta pognał, to dlaczego PO znów się do tego koryta pcha? Co tym razem PO, PSL, Nowoczesna obieca? 8 lat już byli i g..o zrobili. I tak każdy rząd. "Teraz ku....a my". Dajmy jednak czas temu rządowi, może ostateczne rozliczenie inne będzie.
Nie ma już na kogo głosować. Wszyscy już byli.

Napisał(a): ~gość -

ada7
Soraya to przypadkowe zdjęcie z internetu, ale ciało mniej więcej tak wygląda.Zdjęcie
Na tym zdjęciu jest Zuzia Macheta chora na EB......jakiś czas temu jej rodzice apelowali o refundację dla tych dzieci opatrunków.....pis zabrał refundację...............
Podaj info że tak jest.

Napisał(a): ~gość -

Soraya
Kajetana
to może czas się zainteresować ile co kosztuje i ile można zrobić za to pożytecznych rzeczy a niempoerdolic bez sensu. I udawać ta dobra.
Rząd nie jest w stanie.pomoc wszystkim dlatego pomagają ludzie dobrej woli i min Owsiak ktoryvtez jest beee.
Ale sa sytuację kiedy to rząd powinien stanąć na wysokości zadania i wspomóc...dac dziecku refundację itp. Bo sa choroby dlugoterminowe i koszty nie do ogarniecia przez fundacje.
Głupia jesteś czy udajesz. Już naprawdę lepiej nic nie mów bo stracę do ciebie resztki szacunku. Zresztą nie bo chyba już straciłam. o_O
Raz jeszcze sygnalizuję..skończ z wyzwiskami. Nie jestem przeciwna pomocy temu dziecku.Ale co rząd powie innym dzieciom....tak samo chorym lub jeszcze gorzej, lub w innych chorobach, gdzie leki też nie są refundowane?
że też Ci się chce z tym pustakiem dyskutować, daremny Twój trud :)

Napisał(a): Kajetana -

iiiiiii
Kajetana
Soraya
Kajetana

Serio?
Rodzice tego dziecka powinni rachunek załozyć. Sama też bym wpłaciła.
Podaj mi przykład państwa, gdzie w 100% leki są refundowane, gdzie lecenie odbywa się tam, gdzie zachodzi konieczność. Rozmawiamy tu o stanie słuzby zdrowia, nie ujmując temu dziecku oczywiście.
ależ założyli i już zbierają...Ale nie o to chodzi bo to walka o każdy grosz na całe życie. Nie kapujesz? Może musisz jeszcze 10 razy ten filmik obejrzeć i poczytać o chorobie zeby do ciebie dotarło.
Już Ci każdy powiedział że tylko 4 kraje w UE tego leku nie refunduja...to było też w filmiku a ty wyjezdzasz z innymi chorymi i chorobami w dodatku z arabia saudyjska...to stan koniecznosci wyzszej... więc przestań w kółko Macieju pisać to samo... nudna już jesteś. I coraz bardziej obnarzasz swoja glupote i brak empatii.
Czemu tak w każdym poście podkreślasz, że ktoś jest głupi? Leczysz tym swoje kompleksy zapewne. Mam wrażenie, że masz patologiczne korzenie.
tak lecze kompleksy i jestem patologiczna :D
Nazywam rzeczy po imieniu :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kto nami rządzi - ręce opadają