0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

Kto Powinien dostać Nobla . ?? (1)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kto Powinien dostać Nobla . ??

Napisał(a): ~www -

Ojciec Grzegorz Mój
Prawa ręka ojca dyrektora i podobnie jak on ubogi redemptorysta, a przy okazji prezes zarządu Fundacji Nasza Przyszłość, która ma pod opieką Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Celami statutowymi Naszej Przyszłości są m.in.: świadczenie pomocy społecznej, rehabilitacja inwalidów oraz - co zasadniczo wychodzi fundacji najlepiej - współpraca z organami administracji rządowej i samorządowej. Zysk za zeszły rok wyniósł 1,6 min zł, co jest wynikiem zadowalającym, jeśli weźmie się pod uwagę, że w przeszłości fundacja przynosiła momentami niewielkie straty. Organizacja posiada budynki i lokale wycenione na 2,5 min zł, grunty za 858 tyś. zł, a na lokatach bankowych trzyma 5,5 min zł. Niby nic szczególnego jak na standardy kościelne, ale kluczem do sukcesu było co innego i za to właśnie Mojowi należy się Nobel - za rządów Platformy Obywatelskiej wywalczył dla fundacji w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej status organizacji pożytku publicznego. Gdy w 2015 r. pojawił się problem z przekazywaniem jej 1 proc. podatku, Rydzyk zgniewał się w „Naszym Dzienniku": „Zadzwonił do mnie jeden z ministrów i powiedział, że to tylko pomyłka, że problem zostanie usunięty do końca lutego i że przepraszają. Odpowiedziałem, że nas termin do końca lutego nie interesuje, wszystko powinno być naprawione od początku stycznia. To jest duże nadużycie, zdawkowe «przepraszam» nie wystarczy".
Dziś wszystko działa już bez zarzutu i dzięki temu w zeszłym roku przychody z tytułu 1 proc. PIT przyniosły Naszej Przyszłości 4,9 min zł!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Kto Powinien dostać Nobla . ??