571
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń52 tys.
  • Odpowiedzi44
  • Ocen na +-2
571 ppt ?

Kula piorąca (45)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Kula piorąca

Napisał(a): -

Hej! Koleżanka ostatnio sprawiła sobie kulę piorącą firmy Eco World, która pierze bez użycia jakichkolwiek detergentów. Na początku ciężko było mi w to uwierzyć, ale pożyczyła mi ją na wypróbowanie i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczona, bo ona faktycznie działa. Teraz sama jestem posiadaczką takiej kuli. Także polecam.
INTERIA.PL

Re: Kula piorąca

Nie słyszałam nigdy o takiej kuli ale moja znajoma pierze wkłada czasami do pralki łupinki orzecha włoskiego w specjalnym woreczku. Podobno tym patentem nie można wyprać wszystkich plam ale na pewno jest to o wiele bardziej ekologiczny sposób prania

Widziałem kiedyś coś takiego w jakichś telezakupach nie wiem jednak jak to działa i czy w ogóle. Ale podobno jest całkiem wydajne i starcza na ileś tam prań. Nie wiem jednak na jakiej zasadzie to działa. Ja tam używam zwykłych proszków i płynów.

Ciekawe, nigdy o czymś takim nie słyszałam muszę przyznać;) Jakbyś mogła coś więcej o tym napisać, na jakiej zasadzie to działa, albo jeszcze najlepiej wrzucić zdjęcie, żeby był wiadomo jak to wygląda. Musze przyznać, że całkiem fajne rozwiązanie, o ile faktycznie działa;) Tylko ile to kosztuje i na jak długo starcza??

Napisał(a): Gość -

Kule piorące - piorą równie skutecznie co czysta woda w dodatkiem szyszki. Magiczne kule zawierają w sobie magiczną formułę - kulki z proszku do prania. A najlepiej piorą po dolaniu do wody specjalnego detergentu w płynie. Zapraszamy do zakupów.

Gość Ja także mam kule pioraca eco world, i jest naprawde świetna, WIELKA OSZCZĘDNOSC!!!!!.Cała rodzina i znajomi mają taką kule. PolecamQCF
Ja używam kuli piorącej Moli kupionej za 39 zł w sklepie internetowym i jestem bardzo zadowolona. Może nie działa cudów ale do codziennego prania wystarczy. Myślę, że można ją też polecić alergikom - od czasu kiedy jej używam, podkoszulki nie wywołuja u mnie swędzenia pleców (a używam ciągle tego samego mleczka Garnier).

Ja kupiłam te kule i niestety nie jestem zadowolona. Nadają się jedynie do odświeżania rzeczy np jak ktoś pracuje w biurze to będzie zadowolony. Rzeczy dzieci niestety są brudne po praniu tym wynalazkiem i męża z pracy też . Pranie jest nieco czystsze ale nie sądzę żeby ktoś był z niego zadowolony. Kule faktycznie zmiękczają wodę, pranie bez płynu do płukania a rzeczy są mięciutkie.

Ja testuję od miesiąca kulę Molli i Wellos oraz do nich dodaję kulę odwapniającą. Zależało mi na ekologii więc jestem zadowolona, koniec śmierdzącego syfu (mazi z detergentów, siedliska grzybów, pleśni i bakterii) w pralce i pyłu kredowego - wypełniacza, fruwającego dużą chmurą przy składaniu suchego prania. Pranie nie śmierdzi jak ktoś pisał (może bardzo śmierdziały te skarpety, ponadprzecięnie ;-) ) ? To pranie ekologiczne więc nie oczekujmy, że zrobi to co silne detergenty i wybielacze. Bez jaj. ;-)
Woda w czasie prania się lekko pieni (zmniejszenie napięcia powierzchniowego), ja dodaję więcej wody do pralki bo wydaje mi się, że woda powinna przez kule swobodnie przepływać. Lubię jak pachnie więc do płukania dodaję 10-15 kropli olejku eterycznego (róża, lawenda, drzewko herbaciane, które dodatkowo działają antyseptycznie i odkażają pralkę i ubrania). Program ustawiam na 1 godzinę prania (pranie mieszane), 40C.
No nie wiem... ja jestem zadowolona i czysta. Fakt kule nie doprały mi białych skarpet oraz kołnierzyka koszuli męża. Teraz przed praniem zapieram je szarym mydłem i to jedyna szczypta detergentu w takich przypadkach, dalej tylko woda i kule. Jak mam pranie bardzo brudne (np. z działki) to wtedy daję proszek ale tylko w przypadku dużych wżartych zabrudzeń co rzadko mi się zdarza. Jak mam tłustą plamę to smaruję ją paluchem umoczonym w płynie do płukania lub płynnym mydle i tak sobie czeka na pranie. Po upraniu plamy nie ma. Kule są fajne, nie wiem jak działają ale efekty mnie cieszą więc będę ich nadal używać i polecać innym, którym zależy na ekologii. Acha do białego prania dobrze jest dodać 1,5 - 2 łyżki sody oczyszczanej bo zapobiega to szarzeniu, kule nie mają silnych wybielaczy jakie są w proszkach lub płynach do prania.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kula piorąca
  • kula piorca
  • Kula pioraca
  • kula piorca opinie
  • kula do prania
  • kule piorce opinie
  • kula do prania opinie
  • kule piorące opinie
  • kule do prania opinie
  • kule piorce