2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń137 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +0
2 tys. ppt ?

Laserowa korekcja wzroku - warto? (1222)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Laserowa korekcja wzroku - warto?

Napisał(a): gość -

gość A ja nie wiedziałam, że do - 13 można operować, dzieki za info.
A co do wuja google to niestety ostatnio coraz więcej tam wyników płatnych, niż autentycznych, więc też szukam po forach różnych informacji
Sprawdziłam na stronach tych bardziej renomowanych i znanych klinik, i znalazłam tam informację, że korekcją laserową można usunąć wady w zakresie od -10 do +6 D. Przy większych wadach zalecany jest zabieg wszczepienia soczewki fakijnej.
INTERIA.PL

Jak wpiszesz w wujka google laserowa korekcja to wyskoczą Ci wszystkie dobre kliniki, one są w czołówce. Ja z południa więc tu w grę wchodzą dwie kliniki - Katowice Ceglana lub Chorzów Weiss. Jestem na etapie podejmowania decyzji:) raczej jestem na TAK więc niebawem czekają mnie te badania. A zabieg polecacie wykonać teraz, czy lepiej zaczekać na jesień i zimę? Planuję urlop w sierpniu i nie wiem, czy to dobry czas teraz czy oczy się wygoją?

Cześć czołem!
Jak tam czytam o Waszych problem to stwierdzam, że jestem szczęściarzem. Na lewym posiadam -0,25 a na prawym 0,5. Szczerze powiem, że od kiedy pamiętam to prawe oko jakoś słabiej mi dawało obraz. Jednak ostatnimi czasy zaczęło mi to przeszkadzać. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego. Może dlatego, że zacząłem na to zwracać uwagę. W piękny słoneczny dzień nie odczuwam praktycznie żadnego dyskomfortu na prawe oko. Problemy zaczynają się wieczorem. Jeszcze dochodzi do tego zmęczenie. Zacząłem zastanawiać się nad laserem. Lekarka przepisała mi okulary ale nie bardzo potrafiła mi powiedzieć kiedy mam je nosić. Jeśli chodzi zaś o mnie to nie jestem w stanie zaakceptować ich istnienia więc moje pytanie brzmi czy warto w ogóle to ruszać? Jestem z woj. Śląskiego więc teoretycznie mam tutaj troszkę do wyboru. Można złapać z kimś kontakt kto przeszedł taki zabieg? Mam milion pytań.

Mam 25 lat więc prawdopodobnie wada jest już stała choć teraz to jedyne co jest pewne to podatki.

Piotr.

Cześć! Ja jestem po zabiegu w Weiss Klinik. Jak masz pytania to śmiało odpowiem:) Masz małą wadę, nie wiem czy do laserowania. Nawet przy rekorekcji mi lekarka mówiła, że jak wada zostanie większa niż 1 dioptria. Może soczewki kontaktowe byłyby dla CIebie dobre? Pytaj, odpowiem na ile będę mogła.

gość Możesz podać nazwy klik, kompeltnie się nie znam, szukam czegoś w stolicy.
W stolicy polecam wizytę u dr Archackiej. Super fajna kobieta. Dzięki niej odważyłam się na zrobienie zabiegu korekcji laserowej. Nie ukrywam, że bardzo się stresowałam przed korekcją, bo wiadomo oczy ma się jedne, a taki zabieg niesie za sobą jakiś procent ryzyka powikłań. Na szczęście trafiłam właśnie do dr Archackiej, która bardzo dobrze się mną zajęła. Oprócz fachowej pomocy, dostałam dużo wsparcia. A sam zabieg zakończył się sukcesem, czyli całkowitym usunięciem wady :)

Dzięki za odpowiedź.
Przede wszystkim to poruszyłem ten temat na forum. Dostałem multum odpowiedzi i mam kilka wniosków. Faktycznie wadę mam malutką. Po drugie był ktoś z taką samą wadą i lekarze powiedzieli mu, że robi to tylko dla własnej wygody. Mnie to po prostu zaczęło przeszkadzać.

Co do samego tematu to jaka wada była korygowana? Jaki był tego koszt? Co z rekonwalescencją? Tzn na czym ona polega? Jaka jest gwarancja, że np za rok znów nie będę miał tej 0,5 albo gorzej? No i czy warto? Chętnie bym pogadał na ten temat na priv ale z tego co mi wiadomo nie ma takiej możliwości? A no i kolejna osoba mi wspomina o tej klinice w Chorzowie. To chyba oznacza, że są dobrzy w tym co robią :)

gość Dzięki za odpowiedź.
Przede wszystkim to poruszyłem ten temat na forum. Dostałem multum odpowiedzi i mam kilka wniosków. Faktycznie wadę mam malutką. Po drugie był ktoś z taką samą wadą i lekarze powiedzieli mu, że robi to tylko dla własnej wygody. Mnie to po prostu zaczęło przeszkadzać.

Co do samego tematu to jaka wada była korygowana? Jaki był tego koszt? Co z rekonwalescencją? Tzn na czym ona polega? Jaka jest gwarancja, że np za rok znów nie będę miał tej 0,5 albo gorzej? No i czy warto? Chętnie bym pogadał na ten temat na priv ale z tego co mi wiadomo nie ma takiej możliwości? A no i kolejna osoba mi wspomina o tej klinice w Chorzowie. To chyba oznacza, że są dobrzy w tym co robią :)
Hej! To tak po kolei:) Moja wada to było -3,5 i -2,75 i do tego cylindry -0,75 i -0,5. Wada zeszła do 0, ale trwało to 4 miesiące. Znaczy tyle się moje oczy przestawiały do nowego widzenia. Sama rekonwalescencja po zabiegu to tydzień, ale w klinice dadzą Ci zwolenie na 2 tygodnie i tyle też siedziałam w domu. W tym czasie oczywiście ograniczenie z komputerem, telefonem, tabletem i telewizorem, żadnego większego wysiłku, ograniczanie zanieczyszczeń (np. odkurzanie, kurze itd. odpadają). Rekonwalescencja polega na ochronie oczu, przede wszystkim, no i zakrapiasz o stałych porach krople do oczu. Poza tym wszystko normalnie robisz, chodzi i wychodzisz na zewnątrz, oczy chronisz okularami ciemnymi!!!! Jeśli chodzi o gwarancję, to nikt pewnie takeij Ci nie da na 100%. Mi lekarka powiedziała tak, że celem zabiegu jest korekcja do 0, ale może pozostać niewielka wada. Wtedy ewentualnie powtórny zabieg można rozważyć. Po latach może się pojawić wada, np. z uwagi na wiek, okulary do czytania, i tu padła jedyna gwarancja, że nie bezie to tak duża wada jak przed zabiegiem:) Najlepiej idź sobie na te badania wstępne i porozmawiaj z lekarzem, wszystko wytłumaczy CI na pewno. CO do samej Weiss Klinik to myślę, że są bardzo dobrzy w tym, opieka super, klinika sama jako budynek robi wrażenie, no i mają dobre opinie. Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłam temat:)

Hej. Planuje zabieg laserowy jednak boje sie ze sie nie uda. Opinie na ten tamat sa podzielone i boje sie.. Chcialabym rozwiac swoje watpliwosci ale jak czytam na forum o tym kazdy odradza. A jednak byla by to wygoda dla mnie. Mam astygmatyzm krotkowzrocznosci na jedno oko -3 na drugie -3.75. Jednak jest taki poblem ze za pozno wykryto u mnie wade i tak okulista dobral okulary i bardzo mi sie wzrok poprawil, wykryto u mnie jak mialam 6 lat a w tedy na jedno oko mialam -5 na drugie -5,75. Prosze o pomoc :)

gość Hej. Planuje zabieg laserowy jednak boje sie ze sie nie uda. Opinie na ten tamat sa podzielone i boje sie.. Chcialabym rozwiac swoje watpliwosci ale jak czytam na forum o tym kazdy odradza. A jednak byla by to wygoda dla mnie. Mam astygmatyzm krotkowzrocznosci na jedno oko -3 na drugie -3.75. Jednak jest taki poblem ze za pozno wykryto u mnie wade i tak okulista dobral okulary i bardzo mi sie wzrok poprawil, wykryto u mnie jak mialam 6 lat a w tedy na jedno oko mialam -5 na drugie -5,75. Prosze o pomoc :)
Astygmatyzm laserują bezpiecznie do 5 diptrii cylindrycznych. Mój kolega miał zabieg w zeszłym roku, na lewym oku miał -7 prawie, a na prawym -5 astygmatyzmu, samej wady niewiele coś -1. I dziś chodzi bez okularów:) namówił mnie na zabieg i dlatego się zdecydowałam. Wada mu została, chyba jakieś -2 na tym lewym oku i podobnie na prawym, ale funkcjonuje bez okularów i sobie bardzo chwali!!! Uprzedzali go, że może mieć ten efekt rozszczepionego światła i miał, ale minęło po miesiącu. Możesz więc jak najbardziej rozważać zabieg, bo masz mniejszy astygmatyzm:)

Ja jestem po zabiegu w okolaserze, zostało mi 0,5 ale schodziłam z bardzo dużej wady więc jestem bardzo zadowolona, nie noszę okularów i niczym się już nie przejmuje, to jak odzyskanie nowego wzroku:) Bardzo polecam!!!:):):)

A jak dużą miałaś wadę? Bo ja też planuję wybrać się do tej kliniki na konsultację. Mam -8, więc bez okularów jest bardzo ciężko. Napisz mi proszę, jaki miałaś zabieg. Czy robiłaś korekcję laserową, czy może miałaś zabieg wszczepienia soczewki fakijnej? Jeżeli korekcję, to którą metodą?

Ja jestem 2 tygodnie po EBK w Weiss Klinik, z minusów zrobiły mi się nieduże plusy. Na zewnątrz widzę ok, w pomieszczeniach ostrość nie bardzo. Podobno wszystko jest ok i mam czekać na pełne wygojenie. Czy krótko po zabiegu ktoś z was miał też zamianę minusów na plusy lub odwrotnie?

U mnie było wszystko dobrze od razu po korekcji. Jednak słyszałam, że czasami potrzeba czasu, żeby wzrok się ustabilizował po zabiegu. Ja akurat robiłam zabieg u konkurencji, bo w CMO Laser. Bardzo jestem zadowolona z ich usług.

Napisał(a): danika -

[cytat kogo=gość

Astygmatyzm laserują bezpiecznie do 5 diptrii cylindrycznych. Mój kolega miał zabieg w zeszłym roku, na lewym oku miał -7 prawie, a na prawym -5 astygmatyzmu, samej wady niewiele coś -1. I dziś chodzi bez okularów:) )[/cytat]

Z tego co wiem, to ta skala ciągle się rozszerza - w Blikpolu w Sopocie mają wpiskę, że astygmatyzm korygują do max 6 dioptrii, więc też o 1 punkt do przodu, a pewnie za 20 lat to już nawet maxymalne wady się zlikwiduje w ten sposób.
A co, technika idzie do przodu
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • lentivu opinie
  • laserowa korekcja wzroku opinie
  • lentivu opinie 2017
  • rzeszw laserowa korekta wzroku
  • zabieg lentivu opinie
  • opinie wrocaw operacja laserowa oczu
  • femtolasik czy lentivu
  • laserowa korekta wzroku opinie
  • laserowa operacia oczow opinie
  • LASEROWA KOREKTA WZROKU LENTIVIU kRAKW oPTEGRA OPINIE
  • czy warto robic korekcje laseram na jedno oko#spf=1
  • laserowa korekcja wzroku czy warto
  • astygmatyzm zabieg laserowy bydgoszcz
  • laserowa korekcja wzroku opinie krakw
  • laserowa korekcja wzroku kalisz opinie
Do góry strony: Laserowa korekcja wzroku - warto?