67
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi50
  • Ocen na +0
67 ppt ?

Laserowa operacja oczu (51)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Laserowa operacja oczu

Napisał(a): Zabell -

Witam,
Czy któraś z Pań miała może laserową korektę wzroku?
Chcę sobie poprawić laserowo wzrok tylko potrzebuję opinii jak ta operacja przebiega, jak trzeba się przygotować, czy jest jakieś ryzyko, albo jakieś powikłania.
I w jakich granicach cenowych jest taka operacja?
INTERIA.PL

Re: Laserowa operacja oczu

Napisał(a): gość -

Zależy od rodzaju wady i od jej genezy. Jeżeli wada wzroku wynika z powikłań cukrzycy np., albo masz wysokie ciśnienie (a więc również wysokie ciśnienie płynu śródgałkowego) - to operacja nie jest możliwa. Istnieje też szereg powikłań, nie zawsze odcięty płatek chce się przyrastać i nie zawsze goi się dobrze. Część wady można skorygować operacją, a część - nosząc po operacji słabsze okulary lub soczewki. Ogólnie - operacja to niezły wybór, ale jest też cała masa sytuacji kiedy nie można jej przeprowadzić, a ryzyko powikłań istnieje - tak jak w każdej ingerencji chirurgicznej.

Warto! Mój 21 letni syn miał operację oczu 5 września. Koszt samej operacji 5100. Do tego dochodzi koszt kwalifikacji 250, krople 150, kontrole po 50 (mieliśmy już 3), kolejne krople po 4* 40. Mimo to, że koszt jest duży, to warto. Syn miał dużą wadę, bo -7. Zaraz po operacji widział dobrze. Nic go nie bolało. Teraz ma idealny wzrok. Jego radość- bezcenna!!!!

ja miałam korekcję nadwzroczności w jednym oku w Katowicach (+4,5). Koszt 1400 złotych +kwalifikacja 250. Potem wiadomo krople i maści około 250 złotych całość. Ja jestem bardzo zadowolona i teraz nie muszę chodzić w okularach

Zabell Witam,
Czy któraś z Pań miała może laserową korektę wzroku?
Chcę sobie poprawić laserowo wzrok tylko potrzebuję opinii jak ta operacja przebiega, jak trzeba się przygotować, czy jest jakieś ryzyko, albo jakieś powikłania.
I w jakich granicach cenowych jest taka operacja?
nie piszesz jaka masz wadę wzroku, tylko piszesz, ze chcesz poprawić wzrok. To jest szalona różnica. Laserem można wyleczyć, nie można natomiast poprawić wzroku z powodu np. starzenia się. Wiec zamiast tu się pytać, pytaj lekarza najpierw.

Nie jestem aż tak entuzjastycznie nastawiona do tej metody. Mojej znajomej nie skorygowali do końca wady wzroku, ponadto były powikłania, oczy ją bolały, nie mogła jeżdzić samochodem po zmierzchu. Wadę ma mniejszą obecnie, nosi okulary mniejsze niż kiedyś - ale czy warto było? Zastanawiam się.

Kiedyś interesował mnie ten temat i co nieco poczytałem w necie - oprócz kosztów wysokich samego zabiegu ok 20 min to u większości osób po takim zabiegu w niedługim okresie czasu ok 7 - 9 miesięcy następował nawrót do stanu sprzed operacji z komplikacjami więc zrezygnowałem
i akceptuję siebie i tak mi dobrze pomimo że niektórym się nie podobam ale to ich problem. Kazik

gość Kiedyś interesował mnie ten temat i co nieco poczytałem w necie - oprócz kosztów wysokich samego zabiegu ok 20 min to u większości osób po takim zabiegu w niedługim okresie czasu ok 7 - 9 miesięcy następował nawrót do stanu sprzed operacji z komplikacjami więc zrezygnowałem
i akceptuję siebie i tak mi dobrze pomimo że niektórym się nie podobam ale to ich problem. Kazik
Chyba były to zabiegi u osób z nieustabilizowaną wadą, które w ogóle nie powinny być do nich zakwalifikowane albo ktoś głupoty w necie wypisywał. Ja miałem operację 3,5 roku temu i jest rewelacyjnie. Z dzisiejszej perspektywy uważam to za najlepszą decyzję w moim życiu. Budzę się rano i widzę wyraźny świat - bezcenne.
Czy cena jest wysoka (ok 5 tys.)? Jak za przywrócenie dobrego wzroku to nie. Ludzie biorą kredyty na jakieś głupoty typu duży telewizor czy wczasy w Egipcie, to tym bardziej można zainwestować w swoje zdrowie i samopoczucie.
Zabieg na dwoje oczu trwa faktycznie około 20 minut, po około 2 godzinach kontrola i do domu. Następnego dnia zdjęcie opatrunków i już właściwie dobrze sie widzi. Oko goi się i stabilizuje kilka tygodni, trochę trzeba wówczas na siebie uwazać, stosować krople itp. Jeżeli efekt nie jest zadowalający to w cenie była dokorekta po pół roku, ale ja jej nie potrzebowałem.
Podumowując: było trochę strachu, trochę wydatków, ale efekt rewelacyjny.

Hej! Wszystko zależy od wady wzroku oraz metody do jakiej zostaniesz zakwalifikowana. Ja miałam wykonywany zabieg metodą lasek w Centre de la vision. Przeciwwskazaniami do zabiegu są na pewno cukrzyca, jaskra, zaćma, ciąża bądź okres karmienia, posiadanie rozrusznika serca, wiek poniżej 21 roku życia. Skoro zastanawiasz się nad zabiegiem zgłoś się na wizytę w celu konsultacji, lekarz przeprowadzi badania czy w ogóle kwalifikowałabyś się do zabiegu, potem omówi szczegóły, opowie Ci jak zabieg będzie wyglądać i ustali wstępny kosztorys. Dopiero po tym podejmiesz decyzję, to naprawdę najlepsza opcja:)

Ja akurat robiłam korekcję w CMO Laser i od razu zapisałam się na badania kwalifikacyjne. Z resztą bardzo szybko udało mi się zrobić zabieg. Skorzystałam z opcji zrobienia korekcji laserowej zaraz na drugi dzień po badaniach. Co do ceny, to badania kwalifikacyjne kosztują 250 pln. Szczegółowy cennik znajduje się na stronie kliniki w "strefie pacjenta".

Też myślałam o CMO Laser. Znajomi mi doradzili właśnie to miejsce. Podobno najczęściej wykonują tam zabiegi metodą EBK. Czytałam, że jest to jedna z najbardziej bezpiecznych metod, po której szybciej oczy się goją i nie ma większych powikłań. A Ty którą metodą miałaś robioną korekcję?

Słuchaj, uważam, że ta klinika jest naprawdę ok. Przynajmniej ja tak uważam, bo miałam tam robioną korekcję we wrześniu 2014 i usunęli mi wadę całkowicie. Bardzo się cieszę, że już nie muszę chodzić w okularach. Też zostałam zakwalifikowana do metody EBK i według mnie jest to bardzo dobra metoda. Tak jak piszę na stronie, okres rekonwalescencji jest w miarę krótki. Np. ja po kilku dniach od zabiegu już czułam się całkiem dobrze. Pozdrawiam
« Wróć do tematów
Do góry strony: Laserowa operacja oczu