210
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi56
  • Ocen na +52
210 ppt ?

Lepsze w Niemczech czy w Polsce? (57)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Lepsze w Niemczech czy w Polsce?

Napisał(a): jackes -

Słyszałem wiele opinii na temat aut niemieckich sprzedawanych w Polsce, auta sprzedawane w Niemczech są ponoć lepiej wykonane i mniej awaryjne niż te sprzedawane u nas. W gruncie rzeczy wydaje się to niemożliwe ponieważ te samochody są produkowane w tej samej fabryce, dlatego chcę zasięgnąć opinii. Co o tym sądzicie?
INTERIA.PL

Re: Lepsze w Niemczech czy w Polsce?

Napisał(a): gość -

Jeżeli mowa o aucie kupionym w salonie to tutaj nie ma różnicy, normy jakościowe są europejskie, a nie Polskie i Niemieckie, na dodatek samochody sprzedawane tu i tam są produkowane w jednej i tej samej fabryce i projektowane przez tych samych inżynierów, więc to gdzie kupimy nowe auto nie ma kompletnie żadnego znaczenia

Auto używane lepiej sprowadzić z Niemiec, bedzie mniej zużyte, chyba że w polsce trafi się od pierwszego właściciela i z pełną książką to wtedy lepiej z Polski.

Ważne gdzie zostało wyprodukowane, złożone.
Druga sprawa, to sort, bo wszędzie tak robi się, na kraje azjatyckie, bałtyckie idą zazwyczaj z większą ilością wad produkcyjnych ( montażowych).
Generalnie jednak, Niemcy to solidni fachmeni i autka od nich są bardzo dobrze zrobione.

Dla ciebie najważniejsze, by był BEZWYPADEK, bo po takich incydentach zaczynają się problemy z samochodem. Zależy też o jakich autach mówimy. Klasa premium i tu i w Niemczech będzie raczej zadbana. Zresztą nie ma reguły.

Witam , z zawodu jestem lakiernikiem tak więc wypowiem się na en temat. A więc auta produkowane przez koncerny samochodowe posiadają dwie taśmy produkcyjne wschód i zachód. Auta które są produkowane na wschód są gorszej jakości niż te na zachód, niestety Polska uważana jest do wschodu dlatego nie warto kupować w Polskim salonie. Sam przeprowadziłem badania na ten temat i jeżeli chodzi o blachę jest wykonana gorzej i wiąże się to z tym, że korozja pochłonie ten samochód z Polskiego salonu o wiele szybciej, aczkolwiek co do mechanicznej strony to ciężko mi się wypowiedzieć . Mimo wszytko polecam z zagranicy typu np. Austria, Niemcy ewentualnie Francja .

z wyrazami szacunku Jacek

"A więc auta produkowane przez koncerny samochodowe posiadają dwie taśmy produkcyjne wschód i zachód." - nie ma czegoś takiego, jedyne minimalistyczne różnice mogą powstawać podczas różnych zmian (ludzie w fabryce pracują na 3 zmiany), różni ludzie wykonują pracę z rożną starannością, pracowałem dla podwykonawcy Skoda i VW, trochę zwiedziłem innych fabryk i czegoś takiego jak lepsza i gorsza linia nie ma, oczywiście wykluczamy tutaj różne pakiety sprzedawane w autach...

Jeżeli chodzi o auta używane to np, w niemczech użytkownika stać na oryginalne części, bądź zamienniki dobrych firm. U nas niestety żal nam dać 5000zł za turbine i dajemy ją do pół laika za 1000zł do regeneracji ! Oszczędzamy 4k bo u nas nikt nie myśli aby autem jeździć 5-7 lat tylko 2 i sprzedać innemu naiwnemu. To samo dzieje się z blachą. Widziałem auta po kolizjach, gdzie zajęli się tym fachowcy i gdyby nie OKO FACHOWCA nikt by nie zobaczył różnicy (czujnik wykazał minimalne różnicę, do czego osoba która była pośrednikiem się później przyznała) tylko wiadomo ile u nas by taka robota kosztowałą

W Polsce szybciej złapie korozja przez sól zima do tego zła jakość dróg + zamienniki z dolnej półki - jeden plus mały przebieg (oczywiście zdarza się ze auto dużo jeździ)

W Niemczech na pewno korozja nie złapie tak szybko, dobre drogi, części orginalne lub dobre zamienniki -minus duże przebiegi a co za tym idzie żywotność silnika
jeśli był robiony jakiś poważniejszy remont przed kupnem takiego autka to powinno być ok.

kolega kupił a6 2007r z niemiec przejechane 270tys. pojeździł rok po polskich drogach i zaczeło się.... takiego auta nie naprawia się u henka w stodole tylko w jakims konkretnym warsztacie a co za tym idzie sa koszta i oczywiście czesci a zaczeło leciec w tym aucie po mały wszystko i sprzedał to oczywiscie ze strata. kupił a6 z 1999r :)

OPEL GLIWICE podobno jedna z najlepszych fabryk samochody te jada do całej europy wschod i zachod
OPEL NIEMCY fabryka nr 1 samochody jadą tylko te lepsze do EU te które są gorsze trafiają na wschód.
Sam mam Niemiecka wersje ale na rynek eu i jest super autko zero problemów zas wójek ma z GLIWIC i rdza atakuje

gość Jeżeli chodzi o auta używane to np, w niemczech użytkownika stać na oryginalne części, bądź zamienniki dobrych firm. U nas niestety żal nam dać 5000zł za turbine i dajemy ją do pół laika za 1000zł do regeneracji ! Oszczędzamy 4k bo u nas nikt nie myśli aby autem jeździć 5-7 lat tylko 2 i sprzedać innemu naiwnemu. To samo dzieje się z blachą. Widziałem auta po kolizjach, gdzie zajęli się tym fachowcy i gdyby nie OKO FACHOWCA nikt by nie zobaczył różnicy (czujnik wykazał minimalne różnicę, do czego osoba która była pośrednikiem się później przyznała) tylko wiadomo ile u nas by taka robota kosztowałą
W niemczech też się regeneruje turbiny, bo zmiana na nową jest po prostu nieopłacalna. Turbina regenerowana jeżeli zostanie dobrze zrobiona, niczym nie różni się od nowej. Z drugiej strony nowa turbina do golfa czy pasata tdi nie kosztuje majątku bo to kwoty rzędu 2000- 2500zł. Czesto jest tez tak ze jak szykuje się grubsza naprawa to niemiec sprzedaje auto np. Polakowi..

Potencjalny użytkownik auta w Polsce też dba o swoje auto. Natomiast w większości auta przyprowadzane przez handlarzy za grosze z niemiec są wychuchane z zewnątrz i uważane za "lepsze bo sprowadzone z raichu" a jak przyjdzie się nim przejechac to pod maską trup, a blacha ugina się od szpachli.

gość Witam , z zawodu jestem lakiernikiem tak więc wypowiem się na en temat. A więc auta produkowane przez koncerny samochodowe posiadają dwie taśmy produkcyjne wschód i zachód. Auta które są produkowane na wschód są gorszej jakości niż te na zachód, niestety Polska uważana jest do wschodu dlatego nie warto kupować w Polskim salonie. Sam przeprowadziłem badania na ten temat i jeżeli chodzi o blachę jest wykonana gorzej i wiąże się to z tym, że korozja pochłonie ten samochód z Polskiego salonu o wiele szybciej, aczkolwiek co do mechanicznej strony to ciężko mi się wypowiedzieć . Mimo wszytko polecam z zagranicy typu np. Austria, Niemcy ewentualnie Francja .

z wyrazami szacunku Jacek
jestes oszołomem- w jakiej fabryce są 2 taśmy ?- pokaż mi taka jedna jedyną...
nie wiem czy byłeś kiedykolwiek w fabryce samochodów, to ze lakierujesz w jakimś garażu nie oznacza że masz jakiekolwiek pojęcie o tym temacie.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Samochd produkowany w Niemczech
  • co jest w niemczech czego nie ma w polsce
  • samochody polskie sprzedawane na wschd
  • nowe auta na zachodzie lepiej wykonane
Do góry strony: Lepsze w Niemczech czy w Polsce?