1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń95 tys.
  • Odpowiedzi330
  • Ocen na +142
1 tys. ppt ?

„Mała ustawa abonamentowa” – czyli: oglądasz czy nie, płacą wszyscy (331)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

„Mała ustawa abonamentowa” – czyli: oglądasz czy nie, płacą wszyscy

Napisał(a): gienia3 -

Wraz z początkiem 2018 roku każdy płatnik PIT, CIT oraz KRUS będzie zobowiązany płacić podatek dotyczący korzystania i posiadania odbiorników radiowych jak i telewizyjnych. Ustawa ta, ma w sposób znaczący poprawić finansowanie mediów publicznych.
Informacja została przekazana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Piotra Glińskiego. Nowelizacja ma za zadanie w sposób skuteczny załatać przysłowiową „dziurę” w poborze abonamentu i będzie kosztować 6 zł dla w/w płatników. Oplata będzie uiszczana w trakcie rozliczenia podatków.

Więcej: http://biznes(...)80,5058
INTERIA.PL

Re: „Mała ustawa abonamentowa” – czyli: oglądasz czy nie, płacą wszyscy

Napisał(a): ~łubudubu -

a jezeli nie jestem rezydentem podatkowym w polsce, tv jest mój, radio też, użyczam nieodpłatnie nieletnim dzieciom, nawet potwierdze to notarialnie, ale żonie już nie. to za co ona ma płacić i komu? jeżeli już to mi bo to ja jestem włascicielem tv, czy radia. i dlaczego mam płacić za korzystanie ze swojego odbiornika, kupionego za swoje pieniądze, gdzie przy zakupie został pobrany już podatek. jak Państwo chce podatek za korzystanie to niech kupi i użyczy mi do korzystania, a tak to spier.......

Napisał(a): ~sousa -

Czyli dotychczas płaciliśmy coś ponad 22 zł na miesiąc, a teraz będziemy płacić: tata i mama (emeryci), nas trzech braci z żonami - łącznie 6 kolejnych osób?! Czyli 8 x 6,00 zł = 48,00 zł?!!! Na dodatek telewizję to faktycznie ogląda tylko mama, ojciec przesiaduje do późna w nocy w swoim warsztacie, a my nie akceptujemy żadnego programu oferowanego nam przez telewizję i wolimy zająć się staraniami przysporzenia dziadkom wnuków, za którymi bardzo tęsknią.

Napisał(a): gugu77 -

Paradoks taki....
Bo to komuna przeciez to kretynstwo wymyslila.
Kupiles za wlasna kase radio, albo inny telewizor, biada ci !
Dodatkowo jeszcze muisz bulic za swoja wlasnosc.
I wiele roznych ustaw i zarzadzen z czasow komuny, jako nieslusznych
zlikwidowanych zostalo.
A to kretynstwo trwa!
I dobrze sie ma.
Jeszcze iwigilowac nas beda.
Abolicje obiecuja, pierdzieleni laskawcy.....

Napisał(a): ~Polka -

A patologia która jest na zasiłku i dotacji z 500 +, która nie pracuje mnozy się na potęgę nie płaci podatków tylko wyciąga rękę do Państwa po utrzymanie a ma w domu piękną plazme i tel cyfrowa to przepraszam jak się rozliczy z płacenia za osobe skoro nie złozy PIT Ja mam za nich placic co....

Napisał(a): jonobokto -

W takim razie wolno będzie słuchać radia wszędzie bez żadnych zezwoleń ,w parku w aucie na plaży w sraczu,na cmentarzu ,w kościele i na posterunku Policji bez możliwości zarobku dla kontrolerów praw Zaiks itp?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • malaustawaabonamentowa
Do góry strony: „Mała ustawa abonamentowa” – czyli: oglądasz czy nie, płacą wszyscy