282
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń16 tys.
  • Odpowiedzi93
  • Ocen na +80
282 ppt ?

matka chrzestna to specjalny przywilej? (94)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

matka chrzestna to specjalny przywilej?

Napisał(a): ~katerina -

Pokłóciłam się z bratem o bycie chrzestną. Brat dopóki nie poznał swojej żony chodził do kościoła normalnie, a odkąd zaczęli być razem to można by powiedzieć, że zwariował na punkcie wiary bo bratowa jest tak głęboko wierząca, że właściwie to nazwałabym ją dewotką. Gdy urodziło się im dziecko i przyszedł temat wyboru chrzestnych to już puściły mi nerwy. Dowiedziałam się, że matka chrzestna to rola dla osoby prawdziwie wierzącej, więc ja oczywiście nie zostanę chrzestną. Co lepsze, rodzeństwo bratowej także nie dostąpiło tego zaszczytu! Wybrali sobie na rodziców chrzestnych jakiś przyjaciół ze stowarzyszenia religijnego do którego dołączyli. Powiedzieli, że jeśli zobaczą, że nasza wiara się poprawi to może przy kolejnych dzieciach rozważą nas na kandydatki. Dla mnie to się w głowie nie mieści, wcześniej miałam z bratem dobry kontakt. W rodzinie było dotychczas normalne, że rodzeństwo zostaje chrzestnymi swoich bratanków i siostrzenic. Czy matka chrzestna naprawdę wymaga jakiegoś szczególnego świadectwa wiary? Myślałam, że nikt nie powinien oceniać wzajemnie swojej wiary.
INTERIA.PL

Re: matka chrzestna to specjalny przywilej?

Napisał(a): ~gość -

Się ciesz przynajmniej nie masz ich na głowie, a jak są szczęśliwi, to ciesz się razem z nimi. Inni maja gorsze problemy, w ogóle nie wierzą, mają problemy rodzinne, a ty się przejmujesz takimi pierdołami, przecież zawsze możesz ich odwiedzać i mieć kontakt, więc pozwól im niech sobie żyją swoim życiu, jak są w nim szczęśliwi. Jak napisała jedna kobieta, mąż bije jej siostrę, często pije, zabrania dzieciom chodzić do kościoła, bo szkoda pieniędzy na takie pierdoły, więc wtedy jest już problem życiowy, a nie jak ty robisz z igły widły.

Napisał(a): ~Flann -

~gość Jak napisała jedna kobieta, mąż bije jej siostrę, często pije, zabrania dzieciom chodzić do kościoła, bo szkoda pieniędzy na takie pierdoły, więc wtedy jest już problem życiowy, a nie jak ty robisz z igły widły.
Przemoc domowa to poważna sprawa, ale akurat trzymanie dzieci z dala od religii to dobra praktyka.

Napisał(a): Agatkka -

Nie wiem dlaczego tak agresywnie reagujesz..to.rodzice dziecka wybieraja chrzestnych i to nie musi byc brat..czy siostra czy ktos spokrewniony ...na chrzestnych wybiera sie osoby o dobrym charakterze...Twoj brat zrobil sie bardziej religijny i Tobie to sie niepodoba..a powinno Cie to wogole nie intetesowac..ingerujesz w brata zwiazek...to co wolalabys zeby sie bili ..chlali itd..tak prawde mowiac tez bym Cie nie wybrala na matke chrzestna...

Napisał(a): ~katerina -

Agatkka Nie wiem dlaczego tak agresywnie reagujesz..to.rodzice dziecka wybieraja chrzestnych i to nie musi byc brat..czy siostra czy ktos spokrewniony ...na chrzestnych wybiera sie osoby o dobrym charakterze...Twoj brat zrobil sie bardziej religijny i Tobie to sie niepodoba..a powinno Cie to wogole nie intetesowac..ingerujesz w brata zwiazek...to co wolalabys zeby sie bili ..chlali itd..tak prawde mowiac tez bym Cie nie wybrala na matke chrzestna...
Chyba nie ja jestem agresywna bo moim marzeniem nie jest żeby chlali i się bili... Nawet nie przyszłoby mi do głowy żeby komu innemu takie coś zasugerować. Wiadomo chyba że życzę jak najlepiej mojemu bratu. Skąd w ludziach taka łatwość do oceniania gdy kogoś tak naprawdę nie znają? Napisałam, kiedyś miałam bardzo dobry kontakt z bratem, a on odkąd poznał tą kobietę to odsunął się ode mnie i od reszty rodziny bo wszystko zasłoniła mu religia. Po prostu pierwszy raz spotkałam się z sytuacja gdy na chrzestną jest wybierany ktoś spoza rodziny, zupełnie obca osoba i jeszcze podawana jest taka argumentacja, że matka chrzestna wymaga spełnienia szczególnych warunków...

Napisał(a): ~gośc -

~katerina
Agatkka Nie wiem dlaczego tak agresywnie reagujesz..to.rodzice dziecka wybieraja chrzestnych i to nie musi byc brat..czy siostra czy ktos spokrewniony ...na chrzestnych wybiera sie osoby o dobrym charakterze...Twoj brat zrobil sie bardziej religijny i Tobie to sie niepodoba..a powinno Cie to wogole nie intetesowac..ingerujesz w brata zwiazek...to co wolalabys zeby sie bili ..chlali itd..tak prawde mowiac tez bym Cie nie wybrala na matke chrzestna...
Chyba nie ja jestem agresywna bo moim marzeniem nie jest żeby chlali i się bili... Nawet nie przyszłoby mi do głowy żeby komu innemu takie coś zasugerować. Wiadomo chyba że życzę jak najlepiej mojemu bratu. Skąd w ludziach taka łatwość do oceniania gdy kogoś tak naprawdę nie znają? Napisałam, kiedyś miałam bardzo dobry kontakt z bratem, a on odkąd poznał tą kobietę to odsunął się ode mnie i od reszty rodziny bo wszystko zasłoniła mu religia. Po prostu pierwszy raz spotkałam się z sytuacja gdy na chrzestną jest wybierany ktoś spoza rodziny, zupełnie obca osoba i jeszcze podawana jest taka argumentacja, że matka chrzestna wymaga spełnienia szczególnych warunków...
........................Za bardzo nalatujesz na te osoby nie znam cie i nie moja intencja jest ciebie oceniac nie wiem też jaka w twej rodzinie panuje wzajemna relacja i tu mi chodzi matkę i dzieci a to duch potwierdza w wielu rodzinach tak jest ze sami rodzice robią podział miedzy dziecmi i tak są w domu dzieci niby tej samej matki ale różne jedne dzieci matka traktuje wręcz uwielbieniem inne dziecko jak by mogla to zabije nie tylko ich nie kocha jak matka ale wręcz nienawidzi czy to dziecko coś zrobi dobrze czy zle zawsze ocenia surowo zawsze niezadowolona strasznie i zawsze bije tak aby krzywdę zrobic do dziś masz takie przykłady potwierdzają wszystkie duchy dzieci umierają bo rodzona matka je tłucze aby zabic tu masz przykłady gdzie w całym kraju masa jest dziecko okaleczone tak przez własną matkę że albo umiera albo trauma na cale życie gdy tym czasem inne dziecko jest sadzane na tron który ta sama matka mu stworzyła nie wiem jak u ciebie w domu jest może dokładnie tak samo zastanów się nad tym może warto przyjrzec się wszystkiemu bliżej niż czubek własnego nosa a może zobaczysz coś co wpędzi cie w może poczucie winy może będą wyrzuty sumienia e nie widziałaś tego bo tylko interesowało cie twoje życie może tak to że tak postanowili nie bierze się z niczego coś musiało się stac może ta osoba przejrzała na oczy pod wpływem religii a może tej kobiety nie wiem tego jednak zapoznaj się bliżej a zobaczysz nic nie dzieje się bez przyczyny coś duch potwierdził co nie wiem.................witam.............on/ona/ono a może tak wszem i wobec trąbi się o miłości braterskiej a jak sie postępuje 'miłości jest ale do kasy rodzica bo pupilką jest właśnie siostra tego człowieka a nie on sam w tej rodzinie i to ona zgarnia wszystko co rodzic powinien podzielic na 2 da jej wszystko tamten nie ma nic ze wszystkim sie boryka a ona w luksusy opływa i takich rodziców masa w kraju jest a to potwierdziły duchy.

Napisał(a): Agatkka -

~katerina
Winisz bratową za to że brat nie wziął Cię na matkę chrzestną że brat zrobił się religijny ,że odsunął się od rodziny ..winicie tylko ją a może prawda jest inna ...może prawda jest taka że brat wie że nie przepadacie za jego żoną ..którą on zapewne kocha i dlatego odsunął się od was ..Twoja bratowa nie chce by matką chrzestną była osoba która ją nie lubi ...pomyśl trochę ...to nie dramat że biorą kogoś innego ..ty zawsze będziesz ciocią dla tego dziecka i bliską osobą ...wiec nie unoś się ..postaraj się złagodzić sytuację ...postaraj się nawiązać przyjezdny kontakt z bratową ,zrozumieć i ją a nie winić ją tylko ...wiesz Brat Twój ma żonę dziecko ..pozwólcie mu się nacieszyć swoim szczęściem.nie powinnaś kłócić się z bratem uszanuj dziecko które ma być ochrzczone ..robisz zły klimat przed chrzcinami ..tak nie wolno.....

Napisał(a): ~Adam -

ja tez nie wybralem na chrzestnych moich siostr, tak sie zlozylo ze moja zona ich nie lubi i czesto sie kloca jak sie spotkaja. wolalem miec spokoj i wybrac osobe na ktora moge liczyc w razie klopotow. tez te osoby sa zapisane prawnie jako opiekunowie dzieci moich na wypadek smkierci mojej i zony. juz widze miny moich siostr.

Napisał(a): ~aga -

Ta kobieta to żona Twojego brata. Nie musi się Tobie podobać brat ją wybrał i to on ma być zadowolony.

~katerina

Napisał(a): ~Anka -

Rodzic chrzestny, to taka osoba która powinna pomagać w religijnym wychowaniu dziecka i modlić się za niego. Chyba oczywiste, że powinna to być osoba o ugruntowanej wierze. Nie wiem skąd to przekonanie, że o wyborze chrzestnego powinny decydować więzy krwi.

Napisał(a): ~Iza -

~katerina
Po prostu pierwszy raz spotkałam się z sytuacja gdy na chrzestną jest wybierany ktoś spoza rodziny, zupełnie obca osoba.
ja na chrzestna corki wybralam moja najlepsza przyjaciolke, choc nie z rodziny, ale absolutnie nie "zupelnie obca osoba"! Trzymanie sie jakiejs dziwnej tradycji, ze rodzice chrzestni musza byc koniecznie spokrewnieni z dzieckiem, jest bez sensu. Ale rozumiem, ze czujesz sie zraniona, skoro mialas ndzieje. ze zostaniesz poproszona o zostanie matka chrzestna dziecka Twojego brata.

Napisał(a): ~Andrzej -

Bratowa ma racje, zadaniem rodziców chrzestnych jest dawanie przykładu i pogłębianie wiary dziecka. Rodzice chrzestni mają obowiązek zastępowania rodziców biologicznych gdyby zaistniała taka potrzeba. Rodzicami chrzestnymi nie mogą być osoby niewierzące i niepraktykujące. To jest sakrament św.
« Wróć do tematów
Do góry strony: matka chrzestna to specjalny przywilej?