9
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń18
  • Odpowiedzi1
  • Ocen na +33
9 ppt ?

miał parę groszy, to kupil pod Gliwicami leśniczówkę. (2)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

miał parę groszy, to kupil pod Gliwicami leśniczówkę.

Napisał(a): ireneo -

musiała to być okazja, wszak księża forsą nie śmierdzą. No, może spirytusem. U tego, razem z "lewym" podłączeniem prądu, policja wygrzebała 60 litrów spirytusu. Akcyzy na nim nie było. Tak 65-latek tłumaczył skąd to u niego. wymyślne, wiec przytoczę: "Otóż dwa lata temu ksiądz był świadkiem, jak ukraiński kierowca zahaczył samochodem o auto kobiety. Prosił, by nie wzywać policji. Kobieta żądała za naprawę 2 tys. zł, a Ukrainiec tyle nie miał.
– Dałem z własnej kieszeni 1500 zł – opowiada ksiądz. – Ten kierowca miał jeszcze zerwany błotnik, więc zaprosiłem go do leśniczówki, tam mój kuzyn mu naprawił auto. A w podzięce Ukrainiec zostawił mi karton spirytusu – opowiada ksiądz Skawiński."
Dodaje, że powinien to zgłosić na policję, ale… miał chore pszczoły, więc zdezynfekował '
Można napisać, że i spirytus nabył za grosze. 1 litr to 25 zł.
To nie wszystko. Namolny Ukrainiec, kiedy ksiądz był nieobecny, podrzucił mu kolejny karton ze spirytem.
Co miał z tym zrobić? Nalewkę? Zrobił jej 15 litrów:-)
Ech, szkoda, że nie pije. Mam parę groszy więc zaraz kupiłbym jaką leśniczówkę k/Gliwic. Prądu bym nie kradł, to by mnie nie namierzyli.
INTERIA.PL

Re: miał parę groszy, to kupil pod Gliwicami leśniczówkę.

Napisał(a): ireneo -

~Barnaba Jeśli nie zaprasza małych chłopczyków na wieczorny różaniec to jest w porządku, że lubi popić...to Polska narodowa tradycja od czasów chrztu.
kradzież naszą tradycją?
« Wróć do tematów
Do góry strony: miał parę groszy, to kupil pod Gliwicami leśniczówkę.