133
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi112
  • Ocen na +0
133 ppt ?

Mieszkanie - deweloper czy rynek wtórny? (113)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Mieszkanie - deweloper czy rynek wtórny?

Napisał(a): nowacz123 -

My kupiliśmy deweloperskie, wcześniej mieliśmy z rynku wtórnego - było to nasze pierwsze samodzielne mieszkanie z żoną. Tam mieszkaliśmy 3 lata, poznaliśmy wady i zalety i zdecydowaliśmy się na nowe deweloperskie. Dlaczego? Wszystko po swojemu można zrobić, dokładnie tak jak się chce, zaś z rynku wtórnego, aby zrobić idealnie po swojemu, trzeba by było tynki zbić. Ale najważniejsze w tym wszystkim, niezależnie na jakie mieszkanie się zdecydujecie, jest umowa zawarta pod okiem notariusza. Sprawdzony w Szczecinie tohttp://krajow(...)zecinpl

Napisał(a): ~Nilfgard -

Niestety, ale ludzie nie czytają dokładnie dokuemntów, które podpisują... A potem mają pretensje... A to bardzo ważne, bo nie kupujesz kota w worku. Jak czegoś nie rozumiesz, to sięgasz po pomoc.
Mieszkania z rynku pierwotnego są "łatwiejsze" w ogarnięciu. Tym bardziej, jeśli kupisz mieszkanie na takim etapie, że możesz jeszcze poprzesuwać ściany :)

Napisał(a): ~wojtek -

Na Wawrze wg projektu ma powstać 1000 nowych mieszkań, ma powstać Miasteczko Wawer, chyba będzie to największe osiedle z Warszawie, wysoki standard i mieszkania z widokiem na las. Łącznie ma być 11 budynków 4-9-kondygnacyjnych

Napisał(a): ~jogi -

Mieszkam na jednym z gdańskich osiedli, które administrowane jest przez firmę Osiedle Zielone i uważam, że decyzja o podjęciu współpracy była naprawdę trafiona. Osiedle jest zadbane i czyste a pieniądze wspólnoty są dobrze lokowane. Ofertę firmy możecie sprawdzić pod adresem http://www.os(...)lone.eu

Napisał(a): Tereferee -

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego nigdy nie wiemy na co możemy się naciąć. Mieszkanie może posiadać mnóstwo ukrytych usterek, bo nigdy nie wiemy jak było użytkowane. Deweloperskie natomiast mamy do wykończenia, możemy je urządzić po swojemu, a to uważam za dużą zaletę. Ogólne informacje o mieszkaniach deweloperskich http://geogru(...)perskie możemy wyczytać na tej stronie.

Napisał(a): ulinska -

Zgadzam się całkowicie. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że w starym budownictwie trzeba płacić więcej na fundusz remontowy. Wolę nowe mieszkanie w ładnej, nowoczesnej przestrzeni a nie między blokami. Bardzo podoba ni się nowa lokalizacja mieszkania na Podgórzu w Gdynihttps://www.e(...)ta.html Osiedle wyróżniać będzie kameralna zabudowa nawiązująca pod względem architektury do zabudowy nadmorskich kurortów oraz przemyślana i przyjazna mieszkańcom przestrzeń publiczna pozwalająca ciekawie spędzać czas

Napisał(a): gabrysia10 -

Deweloper czy rynek wtórny-zależy na czym nam zależy? Z reguły mieszkania z rynku wtórnego są usytuowane w bardzo dobrych lokalizacjach, te z rynku pierwotnego też,ale ich ceny są wówczas znacznie wyższe. Ponadto zazwyczaj deweloper buduje tam gdzie udało mu się kupić działkę. Następna sprawa.Nie ma znaczenia w przerabianiu mieszkania z jakiego rynku jest.Ktoś napisał,że jak jest nowe to na etapie budowy można np.wyburzyć ściankę lub ściany a w starszym budynku nie można????No właśnie!Napisano również, że w starych mieszkaniach mogą być jakieś ukryte wady etc...A skąd wiemy czy w nowym mieszkaniu nie są ukryte jakieś usterki w ścianach?Do dzisiaj pamiętam jak w nowym mieszkaniu mojej koleżanki 3 m-ce po odbiorze technicznym ze ścian zaczęły wychodzić jakieś dziwne kable i wtyki.Jak później się okazało w ramach rękojmi deweloper usunął usterkę ,ale ile było kucia i niszczenia jej pracy i ekipy wykańczającej to mieszkanie.Na szczęście deweloper pokrył wszystkie koszty.Moim zdaniem miała szczęście bo nie każdy inwestor ma takie luźne podejście do tematu i np. z kimś innym trzeba by było latami się sądzić itd...Masakra.Jak ktoś chce przerobić lub fajnie urządzić mieszkanie to wystarczy troszkę fantazji a jeśli nie chce się nam wysilać to wystarczy kogoś zapytać jak to zrobić?Spokojnie mogę polecić bardzo ciekawą stronkę na którą jakiś czas temu wpadłam. Mi bardzo pomogła.Uzyskałam wiele cennych informacji o których wcześniej nie miałam zielonego pojęcia.Warto! A tym którzy nadal nie mogą się zdecydować czy kupić nowe lub używane mieszkanie życzę samych trafionych decyzji-:)

Napisał(a): ~ernestina -

Ja zdecydowanie wolałam kupić mieszkanie deweloperskie, niż używane. Wzięłam kredyt i teraz spłacam, ale z mieszkania jestem strasznie zadowolona. Przy poszukiwaniu kredytu kierowaliśmy się rankingiem kredytów gotówkowych, który znaleźliśmy z mężem na stroniehttp://moneye.pl Warto tam spojrzeć przed podjęciem tak ważnej decyzji.

Napisał(a): ~miasteczko wawer -

W Wawrze budują teraz nowe wielkie osiedle apartamentów Miasteczko Wawer, ma być pięknie, mieszkania duże, przestronne w wysokim standardzie i co najważniejsze dla mnie, z widokiem na las. Wyczytałem na rozpisce inwestora, że tarasy mają byc nawet po 80m2 w niektorych mieszkaniach

Napisał(a): ~bOLKOVVV -

Uważam, ze bardziej opłaca się kupić mieszkanie od dewelopera w mniejszej miejscowości, gdzieś pod miastem niż w centrum dużego miasta, bo to duża oszczędność, a macie spokojną, zieloną okolicę. Ja kupiłam nowe mieszkanie na osiedlu Corner Park w Śremie od firmy Marcopolo Deweloper http://www.mp(...)per.pl/. Moim zdaniem to inwestycja godna uwagi, a firma deweloperska jest sprawdzona i pomaga w załatwieniu kredytu.

Napisał(a): ~dorotaO -

Fajna inwestycja jest w Łodzi przy Różyckiego http://www.ro(...)o28.pl/ to cicha ulica , na przeciwko jest park Rejtana a z olei zaraz jest ścisłe centrum miasta. Budowa jest niska, kameralna, dookoła cała infrastruktura – sklepy, szkoły, przedszkola itd. Bardzo fajna miejsce, dlatego tam zamieszkamy :)

Napisał(a): ~kejti -

Wszystko zależy od tego, jakie masz priorytety. Ja zakładałam budżet na wykończenie/remont, więc było mi obojętnie. Zależało mi jedynie na bliskości jakichś terenów zielonych, lasu czy dużego parku. Okazało się, że takie lokalizacje znacznie zawyżają koszt mieszkania niezależnie, czy jest to rynek wtórny, czy pierwotny. Ciekawie jest natomiast już 20-30 km za Poznaniem. Oglądałam już kilka fajnych ofert. Z takich bardziej przystępnych to os. Chełmońskiego w Mosinie (czyli blisko parku narodowego!) - plus/minus 240 tys
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • mieszkanie deweloperskie czy z rynku wtrnego
  • mieszkanie rynek wtrny czy deweloper
  • jak kupi mieszkanie rynek wtrny opinie
  • cena czynszu dabrowa gornicza forum
  • mieszkanie rynek pierwotny forum
  • deweloper czy wtorny
Do góry strony: Mieszkanie - deweloper czy rynek wtórny?