26
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +1
26 ppt ?

Mieszkanie z tbs co to jest? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Mieszkanie z tbs co to jest?

Napisał(a): ~junji -

Czy ktoś mi może wyjaśnić o co chodzi w mieszkaniach z tbs? Czy one są dobrą opcją, czy jest może w nich jakiś haczyk? Póki co nie możemy sobie pozwolić na zakup własnego nowego mieszkanka i jesteśmy młodzi więc nie mamy doświadczenia w tych wszystkich sprawach z nieruchomościami. Dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak mieszkania z tbs i one są dużo tańsze ale co to jest dokładnie, co oznacza? Czytałam gdzieś, że wiele ogłoszeń o te mieszkania to niezła podpucha i ludzie strasznie się nacinają, bo za pieniądze dostaje się tylko prawda do najmu. To jak to jest? Dodam, że nie planujemy mieszkać w takim mieszkaniu do końca życia, raczej tylko jakiś czas, dopóki nie uda nam się dostać czegoś lepszego, a najlepiej własnego.
INTERIA.PL

Re: Mieszkanie z tbs co to jest?

Napisał(a): ~mowgli -

No dokładnie jest tak jak piszesz, mieszkanie z tbs się wynajmuje, nie można go kupić. Więc ta cena to jest za najem i ona często jest bardzo przesadzona, więc trzeba uważać bo można wtopić kasę i nic z tego nie mieć. Mieszkań z tbs poza tym w ogóle nie można wykupić.

Napisał(a): ~gość -

Mam znajomych, którzy mieszkają w takim właśnie mieszkaniu ok. 42 metry kwadratowe i płacą 1550zł czynszu miesięczne. Gdyby chcieli zwrócić to mieszkanie to otrzymują tylko 100 tysięcy a oni 20 lat temu wpłacili 65 tysięcy. Ktoś upadł na głowę z tymi mieszkaniami. Zwykłe oszustwo !!!

Napisał(a): ~gosc -

~gość Mam znajomych, którzy mieszkają w takim właśnie mieszkaniu ok. 42 metry kwadratowe i płacą 1550zł czynszu miesięczne. Gdyby chcieli zwrócić to mieszkanie to otrzymują tylko 100 tysięcy a oni 20 lat temu wpłacili 65 tysięcy. Ktoś upadł na głowę z tymi mieszkaniami. Zwykłe oszustwo !!!
Ponieważ wpłacili 65 tysięcy powinni wnioskować o rozliczenie kosztów budowy tego mieszkania ale po cenie w czasie budowy , jaki był koszt tego mieszkania ile wpłacili gotowka a ile zostało do spłaty w tym uwzględnić w jakiej wysokości wnoszono miesięczne opłaty i ile już zapłacono do tej pory. Może rzecznik praw obywatelskich by się sprawą zajął i zrobił wreszcie cos dla ludzi.

Napisał(a): ~gigi -

"Wykupując" mieszkanie w TBS tak naprawdę nie wykupujesz mieszkania tylko tzw. partycypację. Są to takie udziały. Zazwyczaj jest to koszt 1/3 mieszkani. Z tego, co słyszłam to 1/3 wpłaca najemca, 1/3 miasto, a 1/3 TBS. To mieszkanie nigdy nie będzie Twoje. No i najgorsze jest to, że te mieszkania mają bardzo wysokie czynsze, co jest dużym bólem

Napisał(a): ~MNM -

Interesowałem się kiedyś tematem. W tych TBSach są 2 opcje albo bez możliwości wykupu po "X" latach lub z możliwością wykupu.... mocno się to wtedy czynszem różni.

Chociaż sam się nie zdecydowałem to chyba sporo zainteresowanie tym było w opolu.
A tak serio poszukaj taniego wynajmu przelicz ewentualne koszty kredytu bo przy małym lokum pewnie się okaże że lepiej jakiś czas powynajmować, tymbardziej że nie wiadomo co ze stopami % się bedzie działo (będzie rosło tylko kiedy i o ile) !?!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Mieszkanie z tbs co to jest?