164
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +9
164 ppt ?

mięta zielona - do czego ją użyć? (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

mięta zielona - do czego ją użyć?

Napisał(a): rukola -

Mięta zielona ma sporo ciekawych właściwości. Przede wszystkim to źródło witamin i ma zbawienny wpływ na trawienie. Postanowiłam hodować ją w doniczce i zastanawiam się do czego można ją jeszcze użyć. Teraz w okresie zimowym mi trochę podeschła, ale liczę, że uda mi się ją zreanimować. Robiłam kiedyś napar ze świeżych liści mięty, albo podczas imprezy próbowałam podrasować miętą zieloną drinki. Macie jeszcze jakieś pomysły w jaki sposób można ją wykorzystać?
INTERIA.PL

Re: mięta zielona - do czego ją użyć?

Napisał(a): ~dorka -

Liśćmi mięty można doprawiać wiele różnych potraw. Na pewno desery, zwłaszcza lody. No teraz może niewiele osób je lody, ale listek mięty świetnie pasuje do lodów śmietankowych, waniliowych albo czekoladowych. Miętę polecam też do wszelkich sosów i dipów opartych na jogurcie.

Napisał(a): ~Rania -

Mięta jest niedoceniana. To źródło wapna, fosforu, magnezu i żelaza, witaminy A i B3! Poza tym zielona mięta może mieć działanie uspokajające i przeciwbakteryjne! Świeże lub suszone liście mięty możesz dodać do sałatek, farszu, napojów czy też innych dań.. Ja najbardziej lubię ją w koktajlach :)

Napisał(a): ~tutka -

Mięta zawsze gości w mojej kuchni w lecie, bo daje odświeżenie i chłodzi. Dorzucam ją do wody mineralnej z owocami, lemoniad albo dodaję mięty do mizerii ogórkowej (tylko z wyczuciem). Polecam też niekulinarne zastosowanie mięty, bo można jej użyć do kąpieli albo powiesić sobie pęczek mięty w pokoju, żeby przyjemnie pachniała.

Napisał(a): ~Jóźka -

A wiedziałaś o tym, że zielona mięta jest świetnym odstraszaczem robactwa? Odstraszy i mole i pchły i inne insekty! A to głownie dlatego, że ma silne właściwości aromatyczne!
Mało kto wie o tym w stu procentach naturalnym sposobie odstraszania nieproszonych gości ;)

Napisał(a): ~polina -

Ja uwielbiam aromat mięty w napojach i sosach różnego rodzaju. Polecam z nią eksperymentować bo efekty potrafią być świetne. Mięta poza tym bardzo podoba mi się w doniczce, więc jest ślicznym elementem dekoracji, a poza tym jeszcze potrafi ładnie pachnieć w pomieszczeniu. Napar z mięty można też zmieszać z szamponem i umyć tym włosy. Później będą super pachnieć.

Napisał(a): ~Zbigniew -

~Jóźka A wiedziałaś o tym, że zielona mięta jest świetnym odstraszaczem robactwa? Odstraszy i mole i pchły i inne insekty! A to głownie dlatego, że ma silne właściwości aromatyczne!
Mało kto wie o tym w stu procentach naturalnym sposobie odstraszania nieproszonych gości ;)
Guzik prawda wyczytałem ,że mięta odstrasza muszki owocówki niestety nie majką się dobrze a ja tylko wydałem pieniądze.

Napisał(a): ~megalo -

~dorka Liśćmi mięty można doprawiać wiele różnych potraw. Na pewno desery, zwłaszcza lody. No teraz może niewiele osób je lody, ale listek mięty świetnie pasuje do lodów śmietankowych, waniliowych albo czekoladowych. Miętę polecam też do wszelkich sosów i dipów opartych na jogurcie.
Mięta jest też świetna do ryb (1-2 liście), ale teraz ludzie już nie wiedzą, co to jest dobra kuchnia.
« Wróć do tematów
Do góry strony: mięta zielona - do czego ją użyć?